Fantastický úspěch dívčí enklávy HBC Prachatice!

V sobotu 12.1.2019 se dívčí tým „Horalek“ HBC Prachatice, vydal do Kralup na první letošní turnaj žen, který se hrál systémem 3+1 a účastnilo se ho šest ženských týmů.

Sestava: Tereza Kotlíková, Jolana Becková, Sanny Uhlíková, Veronika Červíková, Patricie Plecerová, Justýna Plecerová, Tereza Šmídmajerová, Kristýna Štěpková, Martina Landová, Barča Matějková. Trenérské duo Petr Bárta a Míra Kotlík.

Na úvod se Horalky střetly ve skupině B s týmem HBC Fretky „B“. Utkání mělo jednoznačný průběh, výborný týmový výkon, podpořený bezchybným výkonem brankářky Sanny Uhlíkové, znamenal vítězství 3:0.

Ve druhém zápase je čekal soupeř o poznání těžší – HBC H.A.K. Pardubice. Minulý turnaj s nimi děvčata dvakrát prohrály, zvláště ve finále byla porážka bolestivá. Horalky se však soupeře nezalekly, vstřelily dva góly, Uhlíková zopakovala čisté konto a mohl se slavit dílčí úspěch – postup ze skupiny B do semifinále z 1.místa.

V semifinále čekal silnější tým Fretek „A“. Fretky však narazily na rozjetý vlak jménem HBC Prachatice. Výsledek této srážky byla kanonáda 7 gólů a další, v pořadí třetí, čisté konto Uhlíkové!

Ve finále se potkaly dva dosud neporažené týmy, HBC Prachatice a HBC Plzeň Litice. Pikantností tohoto souboje je skutečnost, že Prachatičtí půjčili Plzeňským na celý turnaj gólmanku Justýnu Plecerovou, která měla velký podíl na postupu Plzeňských do finále, zvláště v semifinále, kdy vychytala vítězství v samostatných nájezdech. Vlastní finálový zápas byl vyrovnaný, ve vysokém tempu, jakoby za sebou děvčata neměla žádné zápasy. Nicméně výborný týmový výkon, hra ze zajištěné obrany a jistota v brance znamenali vítězství ve finále 5:2!

Konečné pořadí turnaje :

  • HBC Prachatice
  • HBC Plzeň Litice
  • HBC H.A.K. Pardubice
  • HBC Fretky „A“
  • DOM ELBA Ústí nad Labem
  • HBC Fretky „B“

 

Výsledek je výborný. Veleúspěšné trenérské duo Kotlík – Bárta může být spokojeno s výsledkem i hrou, kterou jejich svěřenkyně předvedly.

You may also like...