13 : 3 (5:0,7:3,1:0)
2 : 11 (0:0,0:0,0:0)
» 13:00 | HBC Plzeň-Suchdol n./L.
» 14:00 | Buldoci Stříbro-Pedagog ČB
Prachatice si poradily se Zliví vysoko 5:0 (foto: prachatický deník - Vladimír Klíma)

Betonova a Prachatice mají nakročeno do semifinále

Petr Kaše | 24.04.2017 10:51:15 | 653x

II.NHbL čtvrtfinále play-off – Nejvyšší jihočeská soutěž jde pomalu do finále. V sobotu byly na programu úvodní čtvrtfinálové zápasy, kdy se v domácím prostředí představily lépe postavené celky. V sériích hraných na dva vítězné zápasy se ujaly vedení hokejbalisté Betonovy a Prachatic.

HBC Betonova ALL-STARS České Budějovice - SK Pedagog České Budějovice 4:2 (1:1,0:1,3:0)

stav čtvrtfinálové série 1:0

Vstup do úvodního čtvrtfinálového duelu patřil Betonově. Již ve 3. minutě se před Bílým zjevil Miloslav Klíma, jenž dokončil dobrou práci Gallistla a poslal Betonáře do vedení - 1:0. Hosté ale ještě do přestávky dokázali jednobrankové manko smazat. Patrik Míšek zůstal osamocený mezi kruhy a na jeho ránu z první byl Hlaváč krátký - 1:1.

V 18. minutě pláchl obraně Betonovy dorostenec Martin Neruda, jenž se štěstím prostřelil Hlaváče - 1:2. Betonova se hnala za vyrovnáním, prostřední část vyhrála na střelecké pokusy 13:6, ale Bílého v brance Pedagogu se jí podruhé překonat nepodařilo.

Co se nepodařilo ve druhé části, vyšlo hned z kraje třetí periody. V čase 31:32 našel Papež ideálně hokejku Martina Krotkého a ten se nemýlil - 2:2. Za další minutu už Betonova vedla, když Ivo Gallistl obkroužil branku a procpal balónek za Bílého - 3:2. To byla pro Pedagog rána, ze které se až do konce zápasu nedokázal vzpamatovat. O šest minut později navíc opět zafungovala spolupráce Papeže s Martinem Krotkým, jenž vložil do střely kapitána Betonovy hokejku a jemnou tečí poslal balónek mezi Bílého betony - 4:2.

HBC Prachatice - HBC Zliv 5:0 (1:0,1:0,3:0)

Prachatičtí potvrdili papírové předpoklady a v sérii se Zliví se ujali po jednoznačném vítězství vedení. Domácí poslal do vedení v 11. minutě Jaromír Markytán.

Stejný hráč byl také jediným střelcem v prostřední části, kdy stejně jako u první trefy zafungovala spolupráce s Květoněm.

V 33. minutě zvyšoval již na tříbrankový rozdíl Karel Sedláček po přihrávkách Dojčara a Šváchy. Závěrečné dvě branky padly v poslední pětiminutovce, kdy se nejprve v čase 41:21 prosadil Martin Dojčar a za další minutu uzavřel brankový účet utkání Jaromír Kotlík. Hosté za celý zápas vyslali na Pixu pouze 18 střeleckých pokusů, se kterými si domácí gólman bez větších problémů poradil.