» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
Pedagog veze z Pluhova Žďáru tři body (foto: SK Pedagog)

Blatná poprvé padla, lídrem zůstává stoprocentní Písek

Petr Kaše | 09.10.2017 15:16:41 | 472x

2. Liga – Poprvé v letošní sezóně poznali hokejbalisté Blatné hořkost porážky, když se Zliví sice dokázali smazat dvoubrankové manko, v nájezdech ale byli úspěšnější hosté. Na čele tabulky zůstává i nadále obhájce z Písku, který s pouhými šesti hráči do pole uspěl v Nové Včelnici. S chutí si zastřílel Suchdol, jenž neměl slitování s prachatickou zálohou. Pedagog veze vítězství z Pluhova Žďáru.

SK Beer Stars Pluhův Žďár - SK Pedagog České Budějovice 1:4 (0:1,1:2,0:1)

Českobudějovický Pedagog toužil napravit nepovedené domácí utkání s Blatnou, což se mu nakonec podařilo. Hosté vykročili za třemi body již v úvodní části, kdy si vypracovali jednobrankový náskok. Ve druhém dějství své vedení ještě navýšili, a to i přesto, že domácí dokázali na obranu Pedagogu v čele s Davídkem jednou vyzrát zásluhou přesné trefy Málka. V závěrečné části ale hosté přidali čtvrtou branku a bylo rozhodnuto. Za vítěze se trefovali Neruda, Kotek, A. Bárta a Malecha.

SK Suchdol nad Lužnicí - HBC Prachatice B 14:0 (8:0,3:0,3:0)

Suchdolští proměnili utkání s prachatickou zálohou v exhibici a rozhodnuto bylo již po první patnáctiminutovce. Vítězové popisovali průběh utkání na svém facebookovém profilu: V sobotu dorazilo do Suchdolské arény Prachatické Béčko, ale podle prvních minut to vypadalo, že Prachatice doma nechaly gólmana, obranu i útok. V čase 6:56 bylo totiž skóre 7:0 pro domácí. Kolotoč gólů se sice zpomalil, ale hrozivou prohru 14:0 neodvrátil ani jeden z hostí. Suchdolští hráči se do bodových statistik zapsali následovně: Dlugoš 3+3, Kalát 4+4, Fical 3+1, Bednář 2+1, Císař 2+4, Kubal 0+4, Smutný 0+3, Šlápota 0+2, Lakatoš 0+2, Vacek 0+1. Bodově se tedy do statistik zapsali všichni hráči Suchdola. Prachatičtí sice vystřelili 10x, ale ani jedna střela se neujala a tak domácí dokráčeli k poměrně jednoznačné výhře ve skoro suchém triku.

HC Dranreb Nová Včelnice - HC Švantlův Dvůr Písek 3:4 (2:2,0:0,1:2)

branky a nahrávky: 5. Strašík (Brus), 14. Brus (Strašík), 42. Sváček (Kubín) - 7. Ivančov, 9. Kabele, 32. Kabele (Habart), 41. Kaše (Habart).
Švantlák cestoval na hřiště nováčka soutěže pouze v šesti hráčích do pole a s gólmana Fišerem. Na vedení domácích z 5. minuty dokázali hosté zareagovat tím nejlepším možným způsobem - dvě minuty na to vyrovnal svoji první brankou v oranžovo-černých barvách exbetonovský Ivančov. Za další dvě minuty již Švantlák vedl zásluhou Kabeleho. Včelnice ale dokázala ještě do první sirény vyrovnat. Po bezbrankové prostřední části se to nejpodstatnější odehrálo v poslední periodě. Svoji druhou brankou poslal v jejím úvodu HC ŠD do vedení Kabele. Čtyři a půl minuty před třetí sirénou přidal čtvrtou branku hostů Kaše. Domácí sice během minuty snížili, ale sedmička statečných Švantláků dalším atakům dokázala odolat a připisuje si páté vítězství v pátém utkání sezóny.

TJ Blatná Datels - HBC Zliv 2:3 ss (0:2,0:0,2:0-0:1)

Pět utkání mají odehráno hokejbalisté Zlivi, přičemž hned třikrát musely rozhodnout samostatné nájezdy. Poprvé se však Zlivi podařilo v této dovednostní disciplíně uspět. Hosté si vypracovali dvoubrankový náskok již v první části, domácí ale po bezbrankové prostřední periodě v závěrečném dějství srovnali a o vítězi musely rozhodnout již zmiňované nájezdy. V nich byli úspěšnější hosté, kteří tak jako první letošní mužstvo dokázalo Blatnou porazit.