14 : 0 (5:0,4:0,5:0)
ilustrační foto hokejbalistů Blatné (foto: Redakce)

Blatná vyloupila Písek a zajistila si přímý postup do semifinále

Petr Kaše | 17.04.2018 07:48:31 | 425x

2. Liga – Základní část nejvyšší jihočeské soutěže mužů spěje do finále. O víkendu bylo na programu předposlední kolo, které definitivně rozhodlo o druhém semifinalistovi. Tím se po píseckém Švantláku stali hokejbalisté Blatné, kteří uspěli právě na hřišti již jistého vítěze základní části. V dalších zápasech přehrál Pedagog Zliv, Suchdol uspěl vysoko v Pluhově Žďáru a Včelnice překvapivě veze body z Prachatic.

SK Pedagog České Budějovice - HBC Zliv 4:2 (1:0,2:1,1:1)

branky a nahrávky: Janeček, Janeček ( Hejl ), Hakl (Bárta O., Bárta A.), Bárta A. (Zayml, Kotek) - Mádl, Čipera

Zliv i nadále pokračuje v nevýrazných jarních výkonech, kdy ze sedmi jarních utkání bodovala pouze dvakrát, když porazila dva nejhorší celky soutěže – Pluhův Žďár a Novou Včelnici. Pšenka jí nekvetla ani na Pedagogu, kde prohrávala již od první třetiny. Ve druhé části domácí své vedení ještě navýšili, a protože v závěrečném dějství skórovaly oba celky shodně jednou, zůstávají všechny body v Budějovicích.

HBC Prachatice B - HC Dranreb Nová Včelnice 2:3 ss (1:1,0:1,1:0-0:1)

Překvapení se zrodilo v prachatické Higlanders aréně, kam přicestovala poslední Včelnice. Ta dokázala s domácími držet krok po celý zápas a o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hosté, kteří bodovali teprve potřetí v sezóně.

Utkání hodnotil brankář Prachatic Jan Holub: V posledním domácím utkání základní části hostilo béčko Horalů nepříjemnou a bojovnou Novou Včelnici. Od začátku utkání bylo jasné, že Včelnice nepřijela body odevzdat, ale získat. Úvod utkání patřil hostům, kteří již ve třetí minutě vedli 1:0 poté, co se zpoza branky vytočil Matěj Jindra a zaskočil Holuba. Zbytek první třetiny se domácí nemohli dostat do zápasu, hromadili chyby, dovolili hostům několik samostatných úniků na domácí branku, ale Holub odčinil své zaváhání z úvodu a nedovolil změnu stavu. V poslední minutě úvodní části se po závaru před hostující brankou prosadil důrazný Matoušek a srovnal na 1:1. Ve druhé části se hra vyrovnala a i Mátl musel předvést několik dobrých zákroků, při kterých vychytal Klímu. Po nedorozumění našich obránců se dostal k míčku mezi kruhy Kupka a nedal Holubovi sebemenší šanci. Třetí třetina se nesla v duchu dobývání hostující svatyně. V průběhu závěrečné části se začala kupit vyloučení a tlak domácích ochaboval. Vše změnil v čase 43:02 Josef Reindl navrátivší se z trestné lavice, načež vyrovnal nechytatelnou střelou do šibenice. Závěr přinesl dva osobní tresty za nesportovní chování hostí, kteří nezvládli vyrovnání. Po 45 minutách svítil na tabuli výsledek 2:2, na řadu přišly samostatné nájezdy, ve kterých dlouho čarovali oba brankáři se svým neortodoxním stylem chytání, až v páté sérii nájezdů se prosadil Michal Kubín a rozhodl o tom, že bonusový bod putuje do Včelnice.

SK Beer Stars Pluhův Žďár - SK Suchdol nad Lužnicí 0:8 (0:0,0:5,0:3)

branky a nahrávky:  25´ Laurinc (Šísl), 25´ Tácha (Laurinc), 26´ Dlugoš M (Kalát, Schandl), 28´ Dlugoš M (Kalát), 30´ Tácha (Dlugoš M, Kalát), 32´ Fical (Tácha), 37´ Kalát (Lakatoš, Dlugoš M), 43´ Dlugoš M (Kropík, Kalát)

Suchdol hrál od začátku velmi ofenzivně a vytvořil si řadu šancí, které však nedokázal proměnit v gól, a tak po první třetině byl stav utkání 0:0.

Suchdolští hráči však ve druhé třetině ještě přidali a v rozmezí jedné minuty nastříleli tři góly, když se přesně trefili Jakub Laurinc, Matěj Tácha a Milan Dlugoš. Ještě před koncem třetiny přidali Matěj Tácha a Milan Dlugoš po gólu a do kabin se šlo za stavu 5:0 pro Suchdol.

Ve třetí třetině už Suchdol zápas víceméně kontroloval. Po gólu přidali ještě Zdeněk Fical, Jiří Kalát a svůj hattrick dovršil Milan Dlugoš.

Za zmínku stojí třetí nula ve třetím zápase pro brankáře Suchdola Jaroslava Stříbrného.

I přes vysoké vítězství Suchdol již nemůže skončit na lepším než třetím místě a ve čtvrtfinále play-off vyzve prachatické béčko nebo Zliv.

zdroj: SK Suchdol nad Lužnicí facebookové stránky

HC Švantlův Dvůr Písek - TJ Blatná Datels 3:4 (1:1,2:2,0:1)

branky a nahrávky: 2. Hromádka (Volf L., Pelc), 22. Habart (Gába O., Kabele), 29. Sýbek (Hřebíček, Volf L.) - 9. Vaníček (Samec), 28. Vinter, 30. Maňaska (Michálek), 44. Maňaska.

Kolo před koncem základní části hostil Švantlák, již jistý vítěz základní části, v posledním domácím utkání v Orange aréně druhou Blatnou. Domácí šli na začátku druhé minuty do rychlého vedení, ale hosté dokázali do přestávky vyrovnat. Prostřední část byla rozkouskována četnými vyloučeními. Švantlák jednu přesilovku využil. Blatná dokázala vyrovnat povedeným brejkem ve vlastním oslabení. Domácí však ve stále probíhající přesilové hře dokázali jít znovu do vedení. Datlové však znovu srovnali skóre dvacet vteřin před druhou sirénou. V poslední třetině šla Blatná poprvé v utkání do vedení minutu a půl před koncem. HC ŠD zkusilo ještě odvolat gólmana, ale na vyrovnání už nedosáhlo. Blatenští tak získali cenný skalp, který jim zajistil přímou účast v semifinále.

zdroj: HC ŠD Písek facebookové stránky