» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

Celky Prachatic B a Švantláku jsou stále neporaženy!

Pavel Kortus ml. | 20.09.2016 12:48:36 | 920x

KHbL – O víkendu se uskutečnilo třetí kolo krajské hokejbalové ligy. Suchdol doma hostil Vikingy a soupeře přehrál 5:3. Rosa doma padla s Prachaticemi B, Švantlák přestřílel Novou Včelnici a vyrovnaný zápas Falconu s Prachaticemi C musely rozhodnout až nájezdy!

SK Suchdol nad Lužnicí B – HBC Vikings České Budějovice 5:3 (0:2, 2:0, 3:1)

Suchdol nezačal zápas proti Vikingům dobře, v první třetině dvakrát inkasoval a prohrával tak 0:2. Po přestávce se skóre ale otočilo a góly začaly padat do branky Vikingů. Do třetí třetiny se tak vstupovalo za nerozhodného stavu 2:2 a opět vládl domácí Suchdol, jenž přestřílel Vikingy 3:1 a celkově slavil vítězství 5:3!

SK HC Rosa České Budějovice – Prachatice B 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)

Utkání Rosy s Prachaticemi mělo opatrný začátek. Během prvních patnácti minut žádná strana branku nezaznamenala. Skóre otevřeli až ve druhé třetině hosté, kteří ještě před druhou přestávkou šli do vedení 2:0. Poslední třetina nepřinesla zvrat, naopak Rosa dostala další tři góly a podlehla tak Prachaticím 1:5!

HC Švantlův Dvůr Písek B – HC Dranreb Nová Včelnice 8:4 (2:0, 5:3, 1:1)

Švantlák duel s Dranrebem nepodcenil a šel do vedení hned od začátku. Během první třetiny si vypracoval vedení 2:0. Prostřední perioda přinesla hned osm branek, z nichž pouze tři vsítili hosté. Domácí tedy vedli 7:3 a do poslední části se jim rozhodně vstupovalo lépe. Závěrečné dějství skončilo remízou 1:1, což pouze potvrdilo vítězství Písku. Konečný stav 8:4!
„Ani na třetí pokus se nám v této sezóně nepodařilo bodovat. Nedokázali jsme se srovnat s hrou domácích ani s kluzkým povrchem, který vznikl za daných povětrnostních podmínek v Písku. Po úvodní gólové smršti domácích jsme se dostali na úplné dno. Nakonec se nám podařilo dát čtyři góly, ale na úspěch v Písku to bohužel nestačilo. Tyto první tři odehrané zápasy musíme pustit z hlav a odrazit se k boji o vyšší příčky,“ hodnotil zápas Miroslav Kubín z Nové Včelnice.

HBC Falcon České Budějovice – HBC Prachatice C 3:4 ss (1:1, 0:0, 2:2 – 0:1)

Týmy Falconu a Prachatic C, které dosud vše prohrály v základní hrací době, si zapsaly do tabulky své první body. Zápas byl velmi vyrovnaný, všechny třetiny skončily shodným stavem. První část přinesla na každé straně jednu branku, druhé dějství se odehrálo bez gólu a poslední část skončila 2:2. O vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hokejbalisté z Prachatic!