» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
Datlíci obsadili druhou příčku (foto: TJ Blatná Datels)

Datlíci obhájili stříbro v nájezdech, bronz slaví žáčci Suchdola

Barbora Smudková | 25.05.2017 14:02:10 | 635x

Přebor MŽ – O vítězství Plzně v přeboru mladších žáků bylo sice již dávno rozhodnuto, napětí okolo obsazení stříbrné příčky ale trvalo až do posledního kola. Z celků Suchdola a Blatné, které si na druhý nejcennější kov brousily zuby, byly nakonec úspěšnější Datlíci, kteří si výhrou v nájezdech pojistili jednobodový náskok. Suchdol výhrou v Dobřanech získal bronz, čtvrtou příčku obsadili žáčci Budějovic.

HC Buldoci Stříbro – TJ Blatná Datels 3:4ss (2:2, 1:1, 0:0-0:1)

Blatenští Datlíci o víkendu svedli zásadní souboj se Suchdolem o stříbro příznačně ve západočeském Stříbře. Před nimi stál jasný úkol získat proti domácím Buldokům body, ti jim ale rozhodně sametový koberec k nejvyšším příčkám nechystali. Vyrovnané výkony obou týmů zařídily po první třetině skóre 2:2, o oba góly Blatné se postaral David Slezák. Ten znovu zasahoval i ve třetí třetině, kdy vstřelil třetí gól Datlíků, Buldokům se ale opět podařilo skóre vyrovnat. Nakonec nedošlo k rozlousknutí napínavého zápasu ani ve třetí třetině, kdy až do konce přetrvalo skóre 3:3 a rozhodnutí tak zůstalo na samostatných nájezdech. V těch David Slezák bez zaváhání potvrdil svůj střelecký um a získal Datlíkům potřebné dva body, které odstartovaly stříbrnou oslavu. Suchdol totiž v nedělním zápase už Blatnou dohnat nemohl.

HBC Plzeň – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

Poslední a mnohem jistější krůček ke zlatu udělali plzeňští žáci v utkání proti Olympu. Favorizovaný tým domácích otevřel skóre ve čtvrté minutě střelou Tyrše, jen o pár vteřin později pak na 2:0 zvýšil Kopal. V deváté minutě překonal hradeckého gólmana Kučera, dominance Mečounů pak ve volnějším tempu pokračovala i v druhé třetině. V té jediný gól na 4:0 vstřelil Novotný, znovu se pak míčku ujal v úvodu třetí třetiny, kdy navýšil plzeňský náskok na 5:0. Šestý a finální gól pak o 45 vteřin později vstřelil Pavlíček. Plzeň tak prošla přeborem mladších žáků s plným počtem šedesáti bodů ze dvaceti zápasů. Olymp obsadil se čtyřmi body osmou příčku.

TJ Snack Dobřany – SK Suchdol nad Lužnicí 5:7 (1:3, 1:2, 3:2)

Žáčci Suchdola po sobotní výhře Datlíků vstupovali do nedělního utkání proti Šnekům už bez stříbrné naděje zato s touhou udržet bronzovou třetí příčku, o kterou je ještě mohl obrat budějovický Pedagog. Ani oni ale neměli cestu k vítězství jednoduchou. První třetinu sice ovládli poměrem 1:3 a i v druhé části dokázali svůj náskok navýšit, V závěrečné třetině se ale rozstříleli i Šneci. Ti dokázali držet náskok Suchdola v rozmezí jednoho až dvou gólů a až do konce tak hrozili vyrovnáním. Suchdol se nicméně o vedení ani bronzové vítězství obrat nenechal, z Dobřan si odvezl výhru 5:7.

SK Pedagog České Budějovice – HBC Prachatice 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Utkání čtvrtých žáků Pedagogu s pátými Horaly přineslo pořádně napínavou podívanou. Prachatičtí v úvodní třetině vytvořili hned několik slibných šancí, které ale bezchybně likvidoval gólman Budějovic Filip Stankay. Na řadu tak přišel protiútok Pedagogu v čele s Vojtěchem Krajánkem, který využil zakrytého výhledu brankářky Sandry Uhlíkové a poslal domácí do vedení 1:0. Na druhý gól si diváci počkali až do sedmnácté minuty, kdy s asistencí Patrika Branda branku Prachatic dobyl Miroslav Moser. V posledních minutách utkání se pak gólu konečně dočkali i Horalíci, když Martin Willmann střelou nad Stankayův beton snížil vedení Budějovic na 2:1. Finální zvrat se ale nekonal – siréna brzy ohlásila výhru Pedagogu. Tým Budějovic tak potvrdil svou čtvrtou příčku. Horalové jsou ve výsledném pořadí pátí.

Fotky z finálního utkání Pedagogu s Horaly najdete ZDE.