» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

Dorost Písku bral čtyři body, Pedagog doma s Plzní ani neskóroval

Pavel Kortus ml. | 18.10.2017 08:03:39 | 259x

Dorost – Písečtí starší dorostenci doma získali tentokrát čtyři body. Švantlák nejprve porazil Chomutov, o den později ale po nájezdech podlehl ústecké Elbě. Mladší dorostenci Pedagogu doma podlehli Plzni, při tom ani neskórovali. V jihočeském souboji vyhrál Suchdol na hřišti Prachatic.

Extraliga staršího dorostu

HC ŠD Písek – HSÚ Wolves Chomutov 8:0 (2:0, 5:0, 1:0)

Písečtí potvrdili roli favorita a Chomutov si s nimi nepřipsal první letošní body do tabulky. Švantlák začal zostra, po rychlém nástupu brzy vedl. Jihočeši postupně své vedení navyšovali, skóre se zastavilo až na stavu 8:0.

Průběh utkání popsali Písečtí ve svém komentáři. „Domácí se od úvodní buly vrhli na soupeře a šance střídala šanci. V čase 7:15 otevřel skóre Rychlík, když zpoza branky otevřel gólový účet utkání. V čase 10:53 potrestal poprvé v utkání nedisciplinovanost hostí po nahrávce Šuhaje pohotový Tampier - 2:0. Začátek prostřední části otevřel svým prvním golem v utkání Pechlát - 3:0. Následně se domácím naskytla přesilová hra a tu využil Sýkora - 4:0. Do konce třetiny se trefili ještě Rychlík a Novotný. Účet
prostřední části uzavřel na 7:0 Rychlík. Všechny tyto branky vstřelili domácí v přesilových hrách. Poslední třetina už byla odehrána z povinnosti. Domácí se předháněli v zahazování šancí, a tak poslední branku vstřelil Pechlát - 8:0.“

Branky ŠD: Pechlát 3, Rychlík 2, Sýkora, Tampier, Novotný.

Sestava ŠD: Čapek - Sýkora, Tampier, Šimůnek, Jaroušek, Rychlík, Daněk, Duchoň, Novotný, Šuhaj, Pechlát.

HC ŠD Písek – Elba DDM Ústí nad Labem 1:2 ss (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1)

Druhý den to byla pro písecké dorostence jiná káva. Silný soupeř ze severu Čech potvrdil svoji kvalitu. Švantlův dvůr šel Nerudou do vedení, hosté ale dokázali vyrovnat. Utkání dospělo do nájezdů, kde byla šťastnější ústecká Elba.

„V neděli čekal Písecké těžký soupeř z Ústí. Domácí do utkání vlétli bez bázně a hany.  V prvních minutách zatlačili hosty do defenzivy, ale nepodařilo se jim vstřelit branku. Po pěti minutách hry se hosté oklepali z úvodního tlaku domácích a začali vystrkávat drápky. V čase 8:50 byl vyloučen domácí Daněk za podražení, ale hosté nesehráli svoji početní výhodu nejlépe. Neruda vypíchl váhajícím obráncům Elby míček a svůj únik zakončil střelou pod břevno Laubtovy branky - 1:0. Hosty tato branky velmi otřásla a do konce třetiny se těžko dostávali do tempa. O tom, že hráči Elby nepřijeli do Písku na výlet, se mohli domácí přesvědčit od úvodní buly druhé části. Jeden útok za druhým se valil na domácí branku a Čapek v domácí brance musel vytahovat jeden excelentní zákrok za druhým. Ve 20. minutě se uvolnil Duchoň ve středním pásmu a připravil velkou šanci Rychlíkovi, kterému jeho šanci zmařil bravurním zákrokem Laubt, a tak platilo otřepané „nedáš-dostaneš“.  V čase 22:22 po zmatcích v domácí obraně vyrovnal Černý - 1:1. V závěrečné třetině byli hosté lepším mužstvem, snažili se aktivní hrou strhnout výhru na svoji stranu, ale pozorná domácí obrana jim to nedovolila, a tak o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. V této disciplíně byli šťastnější hosté a Jiří Tomáš jim vystřelil dva body,“ komentovali líbivé utkání Písečtí.

Sestava ŠD: Čapek - Sýkora, Janoušek, Šimůnek, Bárta, Hokr, Rychlík, Daněk, Duchoň, Neruda, Sládek, Hrnečková, Trojan.

Oba domácí víkendové duely hodnotil písecký kouč Vít Čapek: „V sobotu to bylo na jednu branku - hosté byli hodně nedisciplinovaní a také za to pykali. V neděli nás čekal jiný zápas. Hosté se  představili jako kompaktní tým, naše úvodní branka jim vzala vítr z plachet. Škoda, že se nám nepodařilo vstřelit ještě jeden gól. S bodem jsme spokojeni.“

Extraliga mladšího dorostu

HBC Prachatice – SK Suchdol nad Lužnicí 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Suchdol dál vládne mladším dorostencům ve skupině B. Hosté v jihočeském souboji šli do dvoubrankového vedení, poté ještě jeden gól přidali. Jednou skórovali v přesilovce, jednou v oslabení. Prachatičtí v poslední části už jen snížili. Suchdol tedy vyhrál i šestý letošní duel, Horalové zůstávají na šesti bodech.

SK Pedagog České Budějovice – HBC Plzeň 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)

Jihočechy čekal jeden z předních celků B-skupiny extraligy mladšího dorostu. Plzeňští o své výhře v Českých Budějovicích rozhodli už v první třetině. HBC třemi góly odskočilo Pedagogu, který už se na odpověď ve zbytku utkání nezmohl. Západočeši přestříleli domácí 33:13 a nakonec brali zaslouženou výhru 4:0. Pedagog zůstává na šesté příčce s pěti body.