14 : 0 (5:0,4:0,5:0)
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

Dorostenci Olympu poprvé vítězní, Písečtí se loučili porážkou

Pavel Kortus ml. | 06.12.2017 08:36:51 | 773x

Dorost – První body v sezoně uhráli na závěr podzimní části mladší dorostenci Olympu. Dařilo se i Pedagogu, který rozstřílel Prachatice. Naopak Písečtí v extralize starších dorostenců museli skousnout prohru na hřišti první Plzni.

Extraliga staršího dorostu

HBC Plzeň – HC ŠD Písek 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Hodně náročný program konce podzimu absolvovali písečtí starší dorostenci. V extralize se v závěru představili se všemi celky z předních míst. Vedli si statečně, ale po podzimu klesli na dělené páté místo. V posledním letošním duelu se v páteční předehrávce utkali na hřišti vedoucí Plzně, která nezaváhala ani na patnáctý pokus. Mečouni nadále drtí zbytek soutěže a poradili si i se Švantlákem. Domácí měli převahu a nakonec zvítězili 4:0.

Extraliga mladšího dorostu

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – TJ Snack Dobřany 7:4 (4:1, 0:0, 3:3)

Sobotní duel s Dobřany byl pro Jindřichohradecké velice povedený, protože získali první vítězství v probíhající sezoně. Velkou měrou se na třech bodech podepsala úspěšná první třetina, po níž vedli Jihočeši 4:1. Prostřední perioda gól nenabídla, naopak závěrečná třetina byla hodně divoká. Šest branek se rozdělilo rovnoměrně mezi oba celky, a tak si Olymp došel pro zaslouženou výhru 7:4.

SK Pedagog České Budějovice – HBC Prachatice 8:1 (1:0, 2:0, 5:1)

Na úspěšné vlně se udržel Pedagog i po zápase s Prachaticemi. První část vytvořila domácím jednobrankové vedení, které Českobudějovičtí ve druhé třetině rozšířili. Prachatičtí sice ztráceli tři branky, ale byli pořád ve hře. Jejich naděje definitivně vzaly za své v posledních patnácti minutách, kdy Pedagog pěti góly jasně stvrdil své vítězství.

Trenér rozjetého Pedagogu Vratislav Malecha částečně litoval, že podzimní část končí. „Po dobrém výkonu z minulého kola v Plzni jsme si mysleli, že to půjde samo, ale opak byl pravdou. V první třetině se nám nedařilo vůbec nic, soupeř nás chvilkami přehrával. Díky přesilovce jsme ji vyhráli jednobrankovým rozdílem. O přestávce bylo v šatně trochu dusno, ve druhé třetině jsme navýšili náskok dvěma brankami ve vlastním oslabení. Ve třetí třetině jsme hráli sedmiminutovou přesilovku, ve které jsme rozhodli o výsledku zápasu. Zajímavé utkání, ve kterém jsme dali osm gólů, ale jen jeden při hře pět na pět, a to ještě gólman Tomášek chytil dva trestné nájezdy. Škoda jen, že teď, když se nám v posledních zápasech začalo jak herně tak i výsledkově dařit, je zimní přestávka.“

Branky:  Zelenka (Procházka), Zelenka, Zelenka (Welser, Š. Hnyk), Procházka (Welser), Stankay (Zelenka, Welser), Welser (Procházka), Chudomel (Welser, Procházka), Bauš (Stankay) - Uhlíř (Štěpánek, Sedláček).