» 11:00 | Buldoci Stříbro-Olymp J.Hradec
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

Dorostenci Písku poprvé inkasovali a zároveň padli, Suchdol dál stoprocentní

Pavel Kortus ml. | 27.09.2017 08:15:47 | 616x

Dorost – V extralize starších dorostenců poznali Písečtí první porážku. Neuspěli ani mladší dorostenci Prachatic, kteří také prohráli s Plzní. Jediný úspěšný jihočeský celek víkendu byl Suchdol, který přehrál Dobřany. Pedagog s Kovo Praha nehrál.

Extraliga staršího dorostu

HC Švantlův Dvůr Písek – HBC Plzeň 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

První porážku v novém ročníku zaznamenali písečtí starší dorostenci. V extralize inkasovali až v deváté třetině, nicméně dva inkasované góly znamenaly plzeňský obrat a nulu na bodovém kontě Švantláku.

Písecký komentář zněl následovně: „Písečtí dorostenci s poprvé v sezoně ukázali na domácím hřišti a to s těžkým soupeřem z Plzně. Že to nebude nic lehkého, ukázaly už úvodní sekundy zápasu. Votípka, Hurt a Majer měli v úvodu velké šance, ale na skvělého Čapka v brance nedokázali vyzrát. A jak platí otřepané nedáš – dostaneš tak Duchoň našel nahrávkou Malechu, který další nahrávkou za obranu vyzval k sólu Rychlíka. Jeho první střelu Rovaš pouze vyrazil a pro Rychlíka nebyl problém zasunout míček do odkryté branky - 1:0. S hosty tento gól na pár chvilek zacloumal, ale domácí toho nedokázali využít, a tak do konce první třetiny čelili nájezdu hostí.

Obraz hry se nezměnil ani v prostřední části. Domácí se těžce vyrovnávali s kombinační hrou hostí, s jejich velkým důrazem, pohybem, a tak své kvality musel prokazovat domácí brankář, který v této části vyhrával své souboje s útočníky Plzně. Do poslední třetiny domácí stáhli hru na dvě pětky, ale hosté vystupňovali svůj tlak. Za zmínku stojí velké šance Votípky a Hurta. První přestřelil a druhý jmenovaný nedokázal překonat Čapka. Domácí se dostávali jen ojediněle před hostujícího brankaře a největší šanci měl opět střelec Rychlík, ale Rovaš na brankové čáře zachránil. V čase 34:48 přišel rychlý protiútok hostů, míček putoval po ose Jonák - Hurt až osamocenému Votípkovi a ten nedal Čapkovi šanci - 1:1. Hosté se snažili po zbytek utkání strhnout vítězství na svoji stranu a to se jim také podařilo, když v čase 43:40 domácí nedokázali na třikrát vyhodit míček z pásma a Lokajíček je ukrytou střelou potrestal - 1:2. Domácí se snažili ještě v power play vyrovnat, ale všechny pokusy byly zablokovány."

Trenér ŠD Vít Čapek: „Dostat rozhodující gól 80 sekund před koncem bolí, ale upřímně jsme po celé utkání tahali za kratší konec. Nebýt našeho gólmana a soupeřovo neproměňování šancí, mohl být rozdíl ještě větší. Je třeba pogratulovat soupeři k vítězství a předvedené hře. Musíme zvednout hlavu, máme na čem pracovat.“

Sestava ŠD: Čapek - Sýkora, Hokr, Procházka, Janoušek, Bárta - Rychlík, Šimůnek, Duchoň, Zelenka, Malecha, Neruda, Daněk, Čadil.

Extraliga mladšího dorostu

SK Suchdol nad Lužnicí – TJ Snack Dobřany 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Suverénní Suchdol si připsal třetí výhru, když přehrál Dobřany. Domácí se už v úvodní třetině dostali do dvoubrankového náskoku, který po změně stran ještě rozšířili o třetí zásah. Snacku se povedlo v poslední části snížit, ale na dostřel se Suchdolu nedostala. Jihočeši soupeře jednoznačně přestříleli 40:9, využili jednu přesilovku a jednoznačně vede tabulku extraligové B-skupiny.

HBC Plzeň – HBC Prachatice 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Oba celky měly před utkáním bilanci jedné výhry a jedné porážky, otočit k lepšímu se ji podařilo plzeňskému HBC. Západočeši se drželi po první třetině v těsném vedení, v prostřední čtvrthodině jej zdvojnásobili. Třetí třetina už na třech bodech pro Plzeňské nic nezměnila. Domácí byli aktivnější a nakonec si vítězství pohlídala.