» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

Dranreb zaskočil Rosu, Švantlák nezaváhal ani podesáté!

Pavel Kortus ml. | 15.11.2016 10:49:57 | 784x

KHbL – O víkendu se krajská liga posunula o čtyři zápasy kupředu. Švantlák si doma poradil s prachatickým C-týmem, Rosa ztratila zápas s Novou Včelnicí a Suchdol doma podlehl Prachaticím B. Platan si zápas proti Vikingům ohlídal a připsal si rovněž tři body!

TJ Platan Protivín – HBC Vikings České Budějovice 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Platan začal zápas s Vikingy lépe a dostal se během první třetiny do vedení. Hosté po přestávce sice vyrovnali, ale Platan se chvíli na to prosadil znovu a opět se tak dostal do těsného vedení. Tento stav vydržel až do konce zápasu, Vikingové nedokázali vyrovnat ani v třetí části a domácí Platan se tak mohl radovat z výhry za tři body!

„Zápas se odehrál ne zrovna v ideálním počasí, ale přesto v regulérních podmínkách. A lépe začali domácí, když šli ve třetí minutě do vedení a zdálo se, že bez problémů potvrdí roli favorita. Tyto zápasy se soupeřem ale bývají co do výsledku dost vyrovnané a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Přesto, že domácí měli po celou dobu mírnou převahu s množstvím šancí, hosté dokázali kontrovat a kuriózním gólem ve druhé třetině vyrovnat. Do konce druhé třetiny domácí šli opět do vedení, když míček zapadl za levou tyč Hlaváčovy branky a to bylo z pohledu branek do konce zápasu vše. Hosté mohli poděkovat především jmenovanému Hlaváčovi, který zachytal velice dobře a zachránil hosty od většího přídělu. Konec zápasu provázely i určité emoce především ze strany hostujících hráčů. Jinak hosté odehráli zápas se ctí, ale domácí i díky převaze brali tři body,“ řekl k zápasu Miloslav Pexídr z Protivína.

Branky: Koloušek (Bican), Plojhar (Trkola, Klas) - Máče (Štěpánek, Hauser)

SK Suchdol nad Lužnicí B – HBC Prachatice B 2:4 (0:3, 0:1, 2:0)

Suchdol doma přivítal celek B-týmu z Prachatic. Hosté byli z úvodu aktivnější a přineslo jim to tři branky. Suchdol se neprosadil ani po první přestávce, naopak Prachatice se dalším gólem posunuly do čtyřgólového náskoku. Domácí se přeci jen dostali do hry, ve třetí periodě dvěma góly vystrašili Prachatice. Bohužel pro Suchdol góly byly pouze dva, což nestačilo. Konečný výsledek 2:4!

„Předposlední podzimní kolo přichystalo pro prachatickou rezervu další trip na "dálný jih" do Suchdola nad Lužnicí. Po problémech se skládáním sestavy jsme dali dohromady dvě pětice stejně jako domácí a mohlo se začít. Již ve 3. minutě si krásně prohodili své posty z kruhu nahrávající bek Švácha a z modré pálící útočník František Kott, který prostřelil Aldorfa - 0:1. V 9. minutě už to bylo 2:0 v náš prospěch, když Švácha zpoza branky namazal před branku na volného Víta Matouška a ten se nemýlil. Jeden z prvních kuriózních momentů tohoto zápasu přišel ve 12. minutě, kdy byli všichni, včetně domácího brankáře, přesvědčeni, že má míček pod svou lapačkou. Ten se však vykutálel a David Trojan si doslova dokráčel skrze zkoprnělé protihráče pro šťastnou dorážku - 0:3. Stejný hráč pak v 21. minutě namazal obdobně jako Švácha od mantinelu Matouškovi a ten se trefil mezi betony - 0:4. Od té chvíle patřilo hřiště většinou nám a několikrát jsme domácí nebezpečně roztočili, jenže výborný Aldorf už za svá záda žádnou střelu nepustil, Nejvíce se zaskvěl nádherným semaforem, kterým vychytal Kotta. Po většinu utkání jsme navíc hráli pozorně dozadu a pomáhali dorostenci Dudlovi v naší brance, který si po celý zápas počínal jistě, i když ho několikrát zachránila tyč či břevno. Až v rozmezí 43. a 44. minuty jej překonali po buly z modré mezi betony svižnou ranou Karel Kanděra a v samostatném úniku nehlídaný Karel Šlápota - 2:4. Závěr jsme si však již pohlídali a nemuselo nás mrzet ani to, že rozhodčí jeden námi vstřelený gól po intervenci diváků odvolali a druhý technický/případně trestné střílení za zalehnutí míčku v brankovišti v poslední minutě neodpískali vůbec. Hlavní je, že jsme se do Prachatic vrátili se všemi body!“ hodnotili Prachatičtí další ligové kolo.

Trenér Horalů Pavel Študlar dodal:  „Naprostá euforie, jak z výsledku, tak z předváděné hry i z pozápasové atmosféry a skandování v kabině (doufám, že jsme ji nerozštípali)! I podle poměru střel (20-45 v náš prospěch) jsme měli velkou převahu a zaslouženě jsme vyhráli. Pochvalu zaslouží všichni, kdo se na tento daleký „výlet“ vydali, někteří dokonce na poslední chvíli. Zejména mladý brankář Dudla nás jistil svým klidem z branky a mnohdy nedoceněný obránce áčka Honza Švácha, který se utrhl od rýsovacího prkna téměř doslova „za 5 minut 12“, jel s námi a k tomu nahrál na 2 góly! Bonusem k výhře je NULA v kolonce trestných minut. To se nám snad ještě nestalo.“

SK HC Rosa České Budějovice – HC Dranreb Nová Včelnice 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Rosa vsoupila do zápasu s Dranrebem lépe a vsítila první branku. Vedení 1:0 ji vydrželo do druhé třetiny, kdy hosté vyrovnali. Do třetího dějství vstupovaly oba celky za stejného stavu a vše bylo možné. Situaci nakonec lépe zvládla Nová Včelnice, která druhým gólem v zápase rozhodla celé utkání. Konečný výsledek 2:1 pro Dranreb!

Miroslav Kubín z Nové Včelnice hodnotil zápas: „Po nevydařeném víkendu, kdy jsme vyfasovali v Suchdole šestku, jsme si byli vědomi, že Rosu musíme porazit a udržet kontakt s výše postavenými sousedy v tabulce. Do Budějovic jsme odjížděli za složité situace, kdy jsme se museli obejít bez naší dlouhodobé brankařské jedničky Marka Mátla, kterého vyřadilo ze hry zranění. Jeho roli však bravurně převzala naše letošní hospříská posila Lukáš Louša. Jeho výkon spolu se solidní hrou celého týmu a dvě branky Matouše Bartoše zajistily našemu celku tři body v celkové tabulce soutěže a posun zpět na pátou pozici před Suchdolské. Velké poděkování patří nejen hráčům Dranrebu za bojovnost, ale i soupeři za klidný průběh utkání, co celkově přineslo celkem koukatelný hokejbal.”

HC Švantlův Dvůr Písek B – HBC Prachatice C 7:3 (1:1, 3:2, 3:0)

Lídr tabulky vyzval prachatické „céčko” a nezaváhal. První třetina skončila smírně 1:1, ale druhá část se proměnila v přestřelku. Prachatice po dvou třetinách sice prohrávaly s Pískem 3:4, ale pořád byly na dostřel. Třetí patnáctiminutovka ale sedla Švantláku nejlépe a třemi góly si pojistil vítězství! Konečný výsledek 7:3!