» 14:00 | Olymp J.Hradec-HBC Prachatice B
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

Falcon doma zaskočil Suchdol, Protivín odskočil Vikingům

Pavel Kortus ml. | 14.11.2017 08:02:04 | 476x

KHbL – Favorizované celky v desátém kole zpravidla vítězily. Jedinou výjimku tvořil Falcon, který na svém hřišti překvapil třetí Suchdol. V souboji sousedů v tabulce vyhrál Protivín u Vikingů, nezaváhaly Písek s Rosou. První s druhým se střetnou za týden ve šlágru!

HBC Falcon České Budějovice - SK Suchdol nad Lužnicí B 8:4 (2:0, 3:0, 3:4)

Třetí celek krajské ligy jel na hřiště Falconu s bodovými vyhlídkami, ty však brzy vzaly za své. Českobudějovičtí energickým a bojovným výkonem vedli už po první třetině o dva góly, po třiceti minutách byl stav už dokonce 5:0! Divoká poslední část nabídla sedm branek, Falcon si však už pohlídal cenné vítězství, naopak Suchdol počtvrté v sezoně padl.

HBC Vikings České Budějovice - TJ Platan Protivín 1:6 (0:1, 1:2, 0:3)

Sousedy v tabulce dělily před vzájemným střetnutím jen dva body, nůžky mezi nimi se po svatomartinské sobotě však výrazně rozevřely. Platan se ujal vedení hned v první třetině, po druhé periodě vedli hosté z Protivína už o dvě branky. Závěrečný nápor Vikingů se nekonal, naopak Platan třemi góly stvrdil svoji hladkou výhru. Hosté tak odskočili Vikingům na pět bodů.

HBC Zliv B - HC Švantlův Dvůr Písek B 0:8 (0:3, 0:3, 0:2)

První celek, který za devět kol neztratil ani bod, zajížděl na hřiště mužstva, jež naopak na první letošní bodový zisk stále čeká. Už toto souvětí naznačuje, že favorit zápasu byl více než zřejmý. Písečtí neponechali nic v náhodě a Zlivi už v první třetině vstřelili tři branky. Stejný počet si nechali i do prostřední periody, a tak bylo o vítězi již víceméně rozhodnuto. Švantlák se před šlágrem s Rosou dobře naladil, když vyhrál vysoko 8:0.

SK HC Rosa České Budějovice - HBC Prachatice C 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Rosu prověřily čtvrté Prachatice a byl to spíše taktický souboj. Diváci na gól v první třetině čekali marně, dočkali se až ve druhé části, kdy šli domácí do dvoubrankového vedení. A tento náskok se ve finále ukázal jako klíčový. V posledních patnácti minutách už Českobudějovičtí jen stvrdili svou výhru 3:0 a také půjdou do šlágru s Pískem dobře naladěni. Prachatice čeká v dalším kole duel o třetí místo se Suchdolem.