TITULNÍ STRANA » Falcon rozhodl o třech bodech čtyři vteřiny před koncem, Prachatice rozstřílely Vikingy
14 : 0 (5:0,4:0,5:0)
ilustrační foto Rosa - Falcon (foto: redakce)

Petr Kaše | 06.03.2018 11:34:42 | 620x

Krajská liga – Druhá jihočeská soutěž pokračovala kompletním kolem. Šlágrem bylo utkání mezi druhou Rosou a třetím Falconem, který o svém vítězství rozhodl až čtyři vteřiny před koncem! Postavení na čele tabulky potvrdil Písek, jenž si bez větších problémů poradil v derby s Protivínem. Prachatické céčko jednoznačně přehrálo Vikingy, stejně tak jako suchdolská záloha poslední Zliv.

SK HC Rosa České Budějovice - HBC Falcon České Budějovice 3:4 (0:1,2:1,1:2)

Zajímavé utkání s infarktovým koncem přinesl souboj druhé Rosy s třetím Falconem. Hosté vedli minutu před koncem 2:3 a směřovali za třemi body. Rose se ale podařilo při hře bez brankáře srovnat a vypadalo to, že o vítězi budou muset rozhodnout samostatné nájezdy. Poslední slovo si vzal ale hostující Petr Janeček, jenž čtyři vteřiny před závěrečnou sirénou překonal Davídka a rozhodl o vítězství Falconu.

HBC Prachatice C - HBC Vikings České Budějovice 8:2 (3:0,0:0,5:2)

branky a nahrávky: 6. F. Sedláček (Trojan); 11. Dojčar (Stöhr, Valenta); 14. Kafka (Bednář, Veselý); 32. Dojčar (Valenta, Stöhr); 32. Kafka (Bednář, Veselý); 34. Švácha (Dojčar) PP; 43. Trojan (Dojčar, Šíma); 44. Valenta (Dojčar, Novák) - 38. Stehlík (Adam); 42. Konrád (Soupa)

Druhé domácí vystoupení vyšlo legendám z „C“ týmu o poznání lépe a nakonec si s přehledem poradili s Vikingy 8:2. K vysokému vítězství jistě přispěla i „basová challenge“ vypsaná Petrem Kafkou, který chtěl tým nahecovat proti své vrchnosti z práce, jež nastoupila v družstvu soupeře.

Vidina „nekonečné zásoby“ chmelové moku zafungovala na výbornou. V 6. minutě našel Dojčar zpoza branky neomylně Filipa Sedláčka a Felipe Inzaghi „z první“ propálil Heřmana - 1:0. O pět minut později se z nahrávače stal střelec a Martin Dojčar se štěstím prostřelil gólmana hostí – 2:0. Ve 14. minutě se poprvé prosadil Andrej Nikolišin, alias Petr Kafka, který po celý zápas hýřil aktivitou a tentokrát po kombinaci celého útoku napálil míček z ostrého úhlu nekompromisně do branky – 3:0.

Prostřední část byla kompletně v režii domácích (střely na branku 11:4), veškerá snaha však ztroskotávala na Jaroslavu Heřmanovi, který svými držel Vikingy ve hře asi jako Danny aus den Birken tým Německa na nedávno skončených olympijských hrách.

Stavidla povolila až z kraje třetí periody, kdy se podruhé v utkání zapsali mezi střelce Dojčar s Kafkou – 5:0. A když potom při početní výhodě ujel po křídle z pozice obránce Jan Švácha a neomylně trefil na zadní tyč, o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto – 6:0. Namlsaní Horalové pak polevili v koncentraci a dovolili snížit Petru Stehlíkovi, který předvedl nádhernou individuální akci zakončenou milimetrovou ranou nad rameno u tyče naplácnutého Dudly – 6:1. Za 4 minuty se pak obranným valem domácích protáhl Milan Konrád a se svým samostatným nájezdem se štěstím uspěl – 6:2. Více již jistý a pozorný Radim Dudla nedovolil. Naopak vítězství „C“ týmu pečetili Trojan a Pavel Valenta – 8:2!

zdroj: HBC Prachatice facebookové stránky

HC Švantlův Dvůr Písek B - TJ Platan Protivín 4:0 (2:0,0:0,2:0)

V prvním jarním kole uspěl protivínský Platan na hřišti prachatické zálohy a po vítězství 4:0 bral tři body. O týden později podlehl stejným výsledkem lídrovi soutěže z Písku. Domácí si v úvodní části vypracovali dvoubrankový náskok, v závěrečné části přidali další dvě branky a o vítězi nebylo pochyb. Hosté nedokázali na Hlaváče v brance Písku vyzrát ani jednou a ten si tak připisuje již osmou letošní nulu!

SK Suchdol nad Lužnicí B - HBC Zliv B 7:2 (1:1,5:0,1:1)

Poprvé se v jarní části představila suchdolská záloha a hned z toho byly tři body. O vítězství domácích proti poslední Zlivi rozhodla prostřední patnáctiminutovka, ve které se Suchdolští dokázali prosadit hned pětkrát. Díky vítězství se Suchdol posunul na pátou příčku pouze vinou horšího skóre za čtvrtými Prachaticemi.