» 15:00 | Olymp J.Hradec-HBC Prachatice A
Horalové - Alpiq (foto: HBC Prachatice)

Horalíci doma nezklamali, Kladno si odvezlo porážku 5:3

Barbora Smudková | 23.03.2017 08:31:31 | 379x

MČR SŽ – V lize starších žáků se tento víkend představil pouze jeden jihočeský tým. V domácím zápase proti Kladnu kraloval Jiří Štěpánek, Prachaticím pěti góly vybojoval výhru 5:3.

12:00 HBC Prachatice – HBC Alpiq Kladno 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)

Do utkání s Kladnem naskočili mladí Horalové aktivně. Tlak před brankou Alpiqu hosté nevydrželi a zafaulovali, ve signalizované výhodě se tak míčku ujal Jiří Štěpánek a potěšil Prachatice prvním gólem. Úvodní třetina přinesla ještě několik šancí na obou stranách, ani jedna však neskončila gólem. Horalové se ale jali vylepšovat skóre už od počátku druhé třetiny, a tak už v 16. minutě zásluhou Štěpánka hlásila světelná signalizace skóre 2:0. Z dalších pokusů domácích před brankou Alpiqu sice gól vyústil, nejdříve se ho ale musel ujmout kladenský Patera, který z úniku snížil na 2:1. Štěpánek ale znovu zabojoval a do minuty hattrickem vrátil domácím dvoubodový náskok. Po třetím gólu zkušeného prachatického kanonýra se Kladenští rozhodli vystřídat brankáře a středočeští hráči se mobilizovali k útoku. V sedmadvacáté minutě přišel gól Ježka, ve třetí třetině se tak Prachatičtí museli znovu potýkat pouze s jednobrankovým náskokem. Touha domácích po bezpečnějším vedení se neobešla bez odezvy – čtvrtým gólem se pochlubil prachatický král nad brankou Jiří Štěpánek. Trochu dramatu do zápasu vnesla vyostřená situace, kdy po neodpískaném zákroku na domácí hráčku zamířil na trestnou lavici hráč Prachatic, který měl gólem zmařit gólovou šanci Kladna. Domácí gólman Pavel Kodrle se tak musel připravit na trestné střílení, které nakonec zvládl bez chybičky. Ve 36. minutě naposledy potěšil řady domácích Štěpánek, když vstřelil pátý gól utkání. Závěrečný zásah Říhy za záda Kodrleho už domácích náladu ani výsledek zkazit nemohl, Prachatice tak po výhře 5:3 drží pátou příčku.

Fotogalerii z utkání najdete ZDE

Videoreportáž s rozhovory z dílny Prachatic:

Utkání Kova proti Suchdolu bylo odloženo, o dohrávce kola vás budeme informovat.