HBC Prachatice - SK Suchdol n. L. (foto: HBC Prachatice)

Horalíci v napínavém duelu přehráli Suchdol, bodovali i Datlové s Pedagogem

Barbora Smudková | 24.03.2017 07:18:15 | 387x

Přebor MŽ – O víkendu se představily hned čtyři jihočeské týmy mladších žáků, tři z nich pak úspěšně. V sobotu přivezl body z Jindřichova Hradce Pedagog. V neděli pak bodovali blatenští Datlové a Prachatice.

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – SK Pedagog České Budějovice 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

V sobotu přivítali žáčci Olympu tým Pedagogu, který nad domácím týmem jasně dominoval. První střelu proměnil Miroslav Moser, který poslal hostí do vedení v desáté minutě. Také v druhé části si Budějovičtí na góly museli počkat, odměnou za trpělivost byly zásahy Petra Nechvátala a Michala Jaška, kterými Pedagog navýšil náskok na 3:0 během pouhých 23 vteřin. Skóre pak ve třetí části na 4:0 uzavřel první střelec utkání Moser.

TJ Blatná Datels – HC Buldoci Stříbro 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

V neděli se o poznání lépe dařilo domácím týmům. Blatná už po první třetině vedla nad stříbrskými Buldoky 2:0. Ve druhé části pak posledním gólem utkání Datlové navýšili vedení na 3:0. O výhru se dvěma zásahy postaral Slezák, jednou si přisadil Říha.

HBC Prachatice – SK Suchdol nad Lužnicí 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

A výhra zůstala také v Prachaticích, které se o víkendu vyšplhaly na třetí příčku. Horalové sice byli znatelně méně aktivní před brankou soupeře, z třinácti střel jich ale zvládli prosadit celkem tři. Podrobný popis utkání nabídli na Facebooku samotní Horalové:

„Po vzájemném oťukání se do sebe oba celky zakously a k vidění byly šance na obou stranách. Horalé přecházeli do útoků kombinačně, soupeř nahazoval a snažil se skórovat z úniků. První branku zápasu dali domácí po krásné kombinační akci. Po pravém křídle utekl Adam Hodina. Jeho střelu brankář hostů pouze vyrazil a Kuba Makovička všem ukázal, jak důležitý je důraz v brankovišti. Střela do odkryté „kasy“ mu nedělala problém a arénou se rozlehlo mohutně GÓÓÓL! Hosté se nechtěli nechat zahanbit, ale Petr Kafka v domácí brance byl proti a třetinu vyhráli domácí 1:0.

Ve druhé třetině dělala domácím evidentně největší problém hra s míčkem. Zmatky, které byly k vidění v obraně Horalů, hosté naštěstí využít nedokázali. Proti byl opět Petr Kafka, který pokračoval v koncertu zákroků na hranici lidského chápání. Suchdolští mířili pomalu a jistě do náruče zoufalství, protože když už byl Kafka překonán, nedokázali trefit branku. Trenér hostů marně burcoval svůj tým. Jeho sytý hlas zněl celou arénou a všichni přítomní se tak mimo jiné dozvěděli, že jeho svěřenci jsou „dřeváci.“ Atraktivní zápas přinesl i několik potrestaných faulů. Domácí Jonáš Novák v přesilovce míčkem pouze zacinkal o brankovou konstrukci, a tak byl po druhé třetině stav stále 1:0.

Třetí třetina přinesla změny v hostující sestavě. Přeskupený tým Suchdolu domácím zatápěl a opět byly vidět zmatky v domácí obraně. Po jednom ze závarů domácí faulovali a hosté se připravili na další nápor. Po rozehrávce se však k míčku dostal Filip Svatý a přesně podle trenérských instrukcí vyhodil míček na hostující bránu. Oranžový nesmysl k úžasu všech zúčastněných prošel suchdolskému brankáři mezi nohama a zastavil se až o zadní konstrukci brány – 2:0! Výraz ve Filipově tváři nelze popsat, radost byla nelíčená! Dvoubrankové vedení dodalo domácím více klidu a hra se vyrovnala. Když utekl Ondra Vokoun a vstřelil třetí gól, zdálo se, že je rozhodnuto. Suchdolští se však nevzdávali a přeci jen se jim podařilo Kafku překonat. Vstřelená branka je nabudila a za chvíli se jim podařilo snížit na rozdíl jediného gólu. Domácí tým si vzal oddechový čas, stáhl hru na dvě pětky a úspěšně bránil útočné choutky hostů. Hosté v závěru zápasu zkusili i hru bez brankáře a stálo při nich štěstí, když Jonáš Novák netrefil přes celé hřiště jejich prázdnou bránu. Matyáš Vitoul spolehlivě ubránil poslední pokus hostů o zteč domácí brány a po závěrečném hvizdu se tak mohl domácí tým začít spontánně radovat z cenného vítězství. Horalé podali týmový výkon, za který jim patří dík!“