» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
ilustrační foto (foto: HBC Prachatice)

Horalové čtvrtou příčku neobhájili, body nebral ani Suchdol

Barbora Smudková | 10.11.2016 12:27:16 | 669x

MČR SŽ - Deváté kolo ligy starších žáků nezačalo pro Jihočechy nijak šťastně. Prachatice sice během druhé třetiny nadělily Plzni čtyři zásahy a otočily průběh zápasu, více sil si ale do závěru utkání ušetřili Mečouni, kteří s přehledem ukořistili čtvrtou příčku vítězstvím 5:8. Doma se nedařilo ani sedmému Suchdolu, dobřanští Šneci si výhrou 1:11 upevnili svou pozici na třetí příčce.

HBC Prachatice - HBC Plzeň 5:8 (1:3:, 4:2, 0:3)

Prachatické Horaly čekala v sobotu obhajoba čtvrté příčky proti pátým Mečounům z Plzně. Hosté se už v druhé minutě dočkali gólu z hole Radka Zíky, vedení si ale dlouho neužili, v páté minutě na 1:1 snížil Filip Rek. Mečouni na nic nečekali a náskok znovu získali už po šestadvaceti vteřinách, když domácího Pavla Kodrleho prostřelil Jaromír Hanuš, před koncem třetiny pak třetí gól Plzně přidal Jaroslav Svoboda. Režie druhé třetiny se ujali Horalové, snížení na 2:3 obstaral Matyáš Xaver Mašek, na 3:3 pak v úvodu dvacáté minuty skóroval Jan Štěpánek. A gólová přehlídka Horalů tím rozhodně nekončila - už za minutu poslal Prachatice do vedení Václav Štětina, vedení 5:3 vybojoval ve třiadvacáté minutě Jiří Štěpánek. Před koncem třetiny se vzpamatovali také hosté, Jaroslav Svoboda během dvou minut zkompletoval hattrick a připravil Mečounům půdu pro vstup do třetí třetiny srovnáním na 5:5. Do poslední třetiny se Horalové rozhodli nastoupit s Petrem Kafkou v bráně, ani ten ale čisté konto neuhlídal. Výhru a postup na čtvrtou příčku Plzni ve třetí třetině zajistili třemi góly Jan Blahník, David Eichler a Radek Zíka.

Videozáznam z utkání je dostupný ZDE.

SK Suchdol nad Lužnicí - TJ Snack Dobřany 1:11 (0:5, 0:5, 1:1)

Domácí utkání nevyšlo ani Suchdolu. Sedmí Jihočeši se postavili dobřanským Šnekům, kteří drželi třetí příčku tabulky a nehodlali se jí vzdát. Už po první třetině tak Suchdolští prohrávali 0:5, s nelichotivou desítkou zásahů v brance odcházeli Suchdolští po druhé třetině. V závěru utkání Dobřanští polevili a do branky Suchdola protlačili už jen jediný zásah. Domácí nakonec k jedenáctigólovému vítězství Šnekům nedopřáli čisté skóre a vstřelili svůj první a poslední gól utkání.