TITULNÍ STRANA » Horalové proti Plzni první příčku neuhájili, Pedagog z nedělních utkání vytěžil tři body
» 14:00 | Pedagog ČB-BS Pluhův Žďár
» 14:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
13 : 0 (3:0,5:0,5:0)
» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
ilustrační foto (foto: Barbora Smudková)

Barbora Smudková | 20.10.2016 12:38:19 | 626x

Přebor MŽ - Čtyři utkání přeboru mladších žáků hostily v neděli jižní Čechy a hned ve třech z nich také Jihočeši slavili vítězství. Datlové své body vydobyli až v nájezdech, Pedagog předvedl suverénní výhru nad Buldoky poměrem 8:2, v následujícím zápase už ale Suchdolu nestačil. Body nezůstaly pouze v Prachaticích, odkud je vyvezli nový lídři přeboru z Plzně.

TJ Blatná Datels - TJ Snack Dobřany 3:2ss (0:0, 2:1, 0:1-1:0)

Do prvního nedělního utkání přeboru mladších žáků nastoupili blatenští Datlové proti dobřanským Šnekům. Po bezgólové první třetině prošel obranou domácích Matyáš Úbl, v jednadvacáté minutě oslavili první gól i Datlové po střele Filipa Vrby. O minutu později už domácí vedli, když druhý zásah přidal David Slezák. Skóre 2:1 ale Datlové neudrželi, ve třicáté minutě vyrovnal Michal Neumaler, zápas tak dospěl k samostatným nájezdům. V těch potěšil domácí David Slezák, který svým vítězným nájezdem získal pro Datlíky dva body.

HBC Prachatice - HBC Plzeň 0:7 (0:3, 0:3, 0:1)

Prachatičtí Horalíci nastoupili do domácího utkání proti Plzni z pozice lídra tabulky, Mečouni se ale do utkání vrhli po hlavě a už v třiačtyřicáté vteřině začali rozdávat góly. Jako první se trefil Adam Obr, minutu po něm navýšil vedení Plzně David Eichler. Horalíkům se nedařilo výrazně aktivnější hosty přetlačit, v páté minutě navíc přišel třetí zásah Plzně z hole Jiřího Zralého. Mečouni sice domácí nepouštěli do útoku, po inkasovaném třetím gólu se ale Horalům začalo lépe dařit v obraně, a tak skóre 0:3 udrželi až do druhé třetiny. V té se ale Mečouni na Prachatice znovu rychle vrhli a už po minutě a půl přidali čtvrtý gól po střele Adama Obra. další dva zásahy do branky Prachatic přidali Marek Štrunc a Le Tran Khanh. Ani ve třetí třetině sice žádný z úniků Horalíků nevyšel, obrana v čele s gólmanem Petrem Kafkou ale kromě střely Adama Pavlíčka všechny další šance Plzně uhlídala. Mečouni tak sice Horaly sesadili z čela tabulky, stále jim ale patří třetí příčka.

SK Pedagog České Budějovice - HC Buldoci Stříbro 8:2 (4:1, 3:0, 1:1)

Náročné nedělní odpoledne odstartovali mladší žáci Pedagogu domácím utkáním proti stříbrským Buldokům a start to byl skutečně úspěšný. V páté minutě rychle využil vyloučení kapitána Buldoků Davida Němečka Petr Nechvátal, který o minutu později skóroval podruhé. Jen sedmadvacet vteřin po druhém gólu Pedagogu znovu prolomil obranu Buldoků Antonín Čada, v desáté minutě zvýšel vedení Pedagogu na 4:0 Filip Bohoněk. Čtyřicet vteřin před koncem třetiny prolomil nulu budějovického gólmana Filipa Stankaye Roman Dufek. V úvodu druhé části dostal Buldoky znovu do problémů David Němčák, jehož faul potrestal nejen rozhodčí udělením trestu, ale také Miroslav Moser, který už po sedmi vteřinách přesilové hry vstřelil pátý gól Pedagogu. Během druhé části se trefil také Michal Jašek, Miroslav Moser svým dalším zásahem získal pro Pedagog vedení 7:1. Ve třetí třetině využil zdviženou ruku sudího po faulu Buldoka Jana Kučery Jakub Lálík a navýšil vedení Budějovic na 8:1. To už Buldoci zvládli pouze korigovat střelou Davida Němčáka na 8:2.

SK Pedagog České Budějovice - SK Suchdol nad Lužnicí 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Budějovický tým si nestačil ani pořádně oddychnout po duelu s Buldoky a už musel čelit soupeřům ze Suchdola. Domácí žáčci posbírali všechny síly a před koncem první třetiny ukořistili po gólu Michala Jaška vedení 1:0. Suchdol dokázal najít cestu za Stankayova záda až v šestnácté minutě, když jej prostřelil Jan Pavlík, v třetí části pak poslal tým hostí do vedení Petr Vacek. Budějovičtí už nedokázali na převrácení skóre reagovat, tři body si tak odvezl Suchdol.