» 15:00 | Olymp J.Hradec-HBC Prachatice A
Prachatice - Ústí n. L. (foto: Tomáš Laibl)

Horalové si připsali šest bodů, Suchdolu s Pedagogem se nedařilo

Barbora Smudková | 13.04.2017 12:49:57 | 387x

MČR SŽ – Uplynulý víkend přinesl spoustu napínavých zápasů i v kategorii starších žáků. Prachatice se mohly v obou dnech pořádně radovat - Pedagog doma porazily 8:1, z Ústí pak přivezly výhru 1:6. Ze západních Čech přijeli bez bodu žáci Suchdola.

HBC Prachatice – SK Pedagog České Budějovice 8:1 (0:0, 4:1, 4:0)

V sobotním jihočeském derby proti sobě nastoupili žáci Prachatic proti Pedagogu. Po první bezbrankové třetině se konečně začalo Horalům před Tomáškovou brankou dařit a dopravili do ní hned dva zásahy. Třetí gól tentokrát zamířil do branky domácích, kam ji nasměroval Jakub Lálík. Snížení na rozdíl jednoho gólu ale Pedagogu dlouho nevydrželo, do konce třetiny už Horalové vedli 4:1. Své vedení pak ve třetí třetině podpořili ještě další várkou gólů. Vítězství 8:1 tak po zásluze připadlo domácím.

HBC Plzeň – SK Suchdol nad Lužnicí 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

V neděli vyrazili suchdolští žáci na západ Čech, kde už je očekávali plzeňští Mečouni. Domácí tým Jihočechy výrazně přehrával a přestřílel je poměrem 42:18. Přesto góly začaly padat až v druhé třetině. Ve 25. minutě skóroval Tyrš, o minutu později zvýšil náskok Plzně na 2:0 Miksan. Ten se ujal míčku i v úvodu třetí části, kdy prostřelil Anetu Jiráčkovou potřetí. Čtvrtým gólem završil výhru Plzně Pavlíček.

Elba DDM Ústí nad Labem – HBC Prachatice 1:6 (0:2, 1:3, 0:1)

Prachatice se o víkendu podívaly na hřiště i podruhé. Tentokrát Horalové cestovali do Ústí nad Labem, kde je čekal zápas s devátou Elbou. Skóre otevřel v osmé minutě Václav Štětina, který se znovu ujal míčku před koncem první části. Do druhé třetiny tak Prachatice vstupovaly s dvougólovým náskokem, ten se ale brzy znovu zvyšoval, tentokrát střelou Jiřího Štěpánka. V devatenácté minutě se zadařilo i domácím, Kodrleho v brance Horalů propálil Vojtěch Zeman. V 21. minutě se znovu radoval z gólu Štětina, který střelou na 1:4 završil svůj hattrick. Pátý gól Prachatic přidal před koncem druhé části Jan Štěpánek. V závěrečné části pak završil skóre na 1:6 Jiří Štěpánek.