TITULNÍ STRANA » Horalové ukončili šestizápasovou sérii bez výhry, na čele přezimuje i přes porážku v Blatné Písek
» 18:00 | HBC Prachatice B-HBC Prachatice A
ilustrační foto prachatických Horalů, kteří uspěli v Nové Včelnici 5:4 (foto: HBC Prachatice)

Petr Kaše | 04.12.2017 13:34:36 | 852x

2. Liga – Poslední kolo v tomto kalendářním roce měla na programu nejvyšší jihočeská soutěž mužů. Zliv si v domácím prostředí poradila s Pedagogem. Po dlouhé době okusili pocit vítězství prachatičtí Horalové, kteří uspěli v nové Včelnici. Podzimním mistrem se stali obhájci z Písku a to i přesto, že z Blatné odjížděli s prázdnou.

HBC Zliv - SK Pedagog České Budějovice 4:2 (1:1,3:0,0:1)

Přímý souboj o čtvrtou příčku zvládli lépe domácí hráči. A to především díky druhé třetině, ve které hostujícímu Pedagogu nasázeli hned tři branky. Závěrečná část sice patřila budějovickému celku, ten však již pouze kosmeticky upravil skóre na rozdíl dvou branek. Za vítěze se trefovali Mikoláš, Čipera, Vebr a Pícha. Branky Pedagogu stříleli Procházka a A. Bárta. Zlivští se tak díky vítězství posunuli právě před Pedagog a přezimují na čtvrté příčce.

HC Dranreb Nová Včelnice - HBC Prachatice B 4:5 (0:2,1:2,3:1)

Šest zápasů! Tak dlouho čekali hokejbalisté prachatické zálohy na třetí letošní vítězství v základní hrací době. Dočkali se opět proti Nové Včelnice, kterou právě před šesti zápasy porazili na vlastním hřišti těsně 2:1. Také nyní se hosté museli o výsledek strachovat až do posledních vteřin a to přesto, že po dvou třetinách vedli již 1:4.

Report z utkání poskytl trenér Horalů Pavel Študlar: V sobotu 2.12. těsně před obědem se prachatická sebranka v počtu celých 8 mužů do pole a jeden Holub do branky sešla u mateřského svatostánku. Ze slibovaných jmen se ráno na poslední chvíli omluvil Pepa Bílý, který byl narychlo povolán na nucené práce „do Reichu“, známý šprýmař, slibotechnix a cestovatel Honza Kubička se „pro změnu“ beze slova neobjevil vůbec! S konstatováním, že to je opravdu málo, jsme ještě z postele vytáhli Milana Čertíka. Tomu se nejprve moc nechtělo, ale když jsme mu slíbili, že může po hřišti lítat „jako čert“ a trénovat tak na úterního Mikuláše, rád nahodil kostým a přidal se k nám. Dva plné autobusy tak mohly vyrazit směr Nová Včelnice.

Jak jsme do „Pluháče“ na svěcení přijeli s dvouhodinovým předstihem, ve Včelnici se nás dočkali 10 minut před úvodním buly.

Hned začátek utkání nás ubezpečil v tom, že ze Včelnice se body nevozí snadno. Když domácí spoléhali na svého šestého hráče - mantinely. S tímto borcem měl ze začátku velké problémy strážce hostující svatyně, kdy při něm stáli všichni hokejbaloví svatí a uchránili ho od inkasování. Jak říká staré dobré pravidlo: nedáš- dostaneš, které naplnil Míra Klíma nahozením z pravého rohu a k překvapení všech míček prolétnuvší brankovištěm zapadl do branky 0:1. Další změnu ve skóre zaznamenal ze samostatného nájezdu Míra Kotlík - 0:2.

Ve druhé třetině se domácí dočkali snížení, kdy jejich útočník přesprintoval obránce a přesně zavěsil nad lapačku 1:2. Vzápětí jsme si dvoubrankové vedení vzali zpět, když se po vyhrané buly zmocnil balonku Jirka Štěpánek a nekompromisně zavěsil 1:3. V závěru třetiny se vytáhl Honza Holub, který robinzonádou lapil střelu do prázdné brány.

Účet třetí třetiny otevřel KAPITÁN Jirka Sitter střelou o nos domácího obránce a vyhnal Mátla z branky. Domácí, které nakopl nešťastný vlastní gól Tonyho Hudecka 2:4, nesložili zbraně a snížili na 3:4. V hektickém závěru Prachatickým vystřelila pojistku a tudíž i výhru, nestárnoucí posila z Áčka Míra Kotlík - 3:5. Domácí už pouze korigovali na 4:5.

Utkání nebylo vůbec lehké, hrál se poměrně tvrdý a útočný hokejbal, což pocítil hlavně Milan Čertík, který byl na hranici pravidel dvakrát tvrdě atakován. Díky bojovnému výkonu si prachatičtí horalové si ze včelnického hřiště odvážejí veledůležité 3 body, i když za stavu 1:4 musíme být schopní si výsledek lépe pohlídat.

TJ Blatná Datels - HC Švantlův Dvůr Písek 3:2 (0:0,1:1,2:1)

branky a nahrávky: 25. Sýbek (Vaníček), 43. Kafka (Vaníček, Braun), 44. Vinter (Sýbek, Braun) – 28. Šperl (Habart, Hřebíček), 40. Hromádka (Habart, Šperl).

Nekompletní sestava hostí čítala pouze osm hřáčů do pole. Přesto byli písečtí v první třetině blíže ke vstřelení úvodní branky, ale Habart trefil pouze tyč.

Na první branku utkání se čekalo až do 25. minuty, kdy Vaníček hledal nabíhajícího Sýbka, kterému vyšel míček přímo do kroku a v běhu překonal Fišera – 1:0. O tři minuty později se ale konečně dočkali i hosté. Při přesilové hře konečně srovnal svoji střelu Šperl a bylo vyrovnáno – 1:1.

Vyrovnané utkání se rozhodovalo až v poslední patnáctiminutovce. Při početní výhodě v polovině závěrečné třetiny zužitkoval kombinaci Šperla s Habartem střelou z první Hromádka – 1:2. Více gólové radosti se ale černo-oranžoví nedočkali. V čase 41:00 byl po ataku domácích na gólmana Fišera vyloučen překvapivě hostující Šperl. Datlům se početní výhoda rychle krátila, ale nakonec půl minuty před jejím vypršením dokázali vyrovnat Kafkou2:2. O minutu později domácí výsledek dokonce úplně otočili, když se minutu a dvanáct vteřin před koncem prosadil Vinter3:2. Švantlák se již k vyrovnání nedostal a z posledního utkání v kalendářním roce 2017 si tak odváží porážku. I přes to přezimuje na čele tabulky právě před druhou Blatnou.

Písečtí jsou s průběhem podzimní části spokojeni, jak uvádí na svém facebookovém profilu: S průběhem podzimní části přesto panuje v šatně Švantláku spokojenost.