TITULNÍ STRANA » Horalové zaskočili lídra extraligy, k postupovým příčkám stoupá Pedagog a Písek
» 14:00 | Pedagog ČB-BS Pluhův Žďár
» 14:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
13 : 0 (3:0,5:0,5:0)
» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
Prachatice - Hostivař (foto: HBC Prachatice)

Horalové zaskočili lídra extraligy, k postupovým příčkám stoupá Pedagog a Písek

Barbora Smudková | 17.11.2016 22:36:31 | 732x

Extraliga MD - Nabitému programu devátého kola extraligy mladšího dorostu nečekaně dominoval souboj lídra tabulky se šestými Horaly.Ti ve vyrovnaném utkání Hostivaři těsně podlehli 1:2. Proti dosud třetímu Kovu se dařilo Pedagogu, který Pražany v první trojce nahradil. Poslední Olymp s Jihlavou opět body nebraly, vítězství si připsaly Prachatice, Písek a Suchdol.

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec - HBC Prachatice 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)

V sobotu čekala dorostence Olympu odveta proti Prachaticím, které před týdnem v souboji s Jindřichovým Hradcem zvítězily 5:0. Mrazivé počasí spolu s obranou Olympu zadržovalo Horaly až do deváté minuty, kdy skóre otevřel David Zimandl. Radost mohla na hřišti znovu propuknout v úvodu druhé třetiny, kdy tentokrát prachatického Matouše Turka během přesilovky prostřelil Jakub Košťál. Chvíli před koncem třetiny pak Horalům vedení znovu získal Jiří Štěpánek. Ani tentokrát ale hosté převahu dlouho neudrželi, čtyřicet dva vteřin po začátku třetí třetiny přidal druhý gól Olympu Radek Ryšavý. Další zásahy ale padaly už jen do branky Jindřichova Hradce. Druhý gól zápasu si připsal Jiří Štěpánek, na 2:4 navýšil Jiří Kadlec. Skóre utkání uzavřel na 2:5 v čase 42:48 Adam Jakš.

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec - HC ŠD Písek 0:9 (0:5, 0:2, 0:2)

V neděli se Jindřichohradečtí postavili na domácí hřiště znovu, tentokrát proti dorostencům Písku, jejichž brankář se během utkání příliš neohřál. Olymp se totiž ke střele téměř nedostal, na Ondřeje Bauše vystřelili pouze sedmkrát. Zato hosté zaznamenaly hned padesátku střel na branku, z nichž za záda Lukáše Semotána pronikla necelá desetina. V čase 1:04 otevřel skóre Ondřej Muchl, už po pětadvaceti vteřinách zvyšoval na 0:2 Vít Šimůnek. Střelecké štěstí Písku přálo také v osmé minutě, kdy v rozpětí osmi sekund navýšili skóre na 0:4 Dominik Sýkora a Vít Šimůnek. Do konce třetiny se pak Švantlák radoval ještě jednou, tentokrát po střele Šimona Hnyka. V druhé třetině už se Písku před brankou domácích tak dobře nedařilo, za záda Semoána přesto pronikly dvě střely z holí Jiřího Daňka a Víta Šimůnka. Ve třetí třetině si pak druhý gól připsal Ondřej Muchl, čtvrtý zásah na konečných 0:9 v 44. minutě zaznamenal Vít Šimůnek

HBC Prachatice - HBC Hostivař 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Vedoucí Hostivař si v neděli přijela pro body do Prachatic, nechybělo ale moc a lídr soutěže mohl poprvé odjíždět s prázdnou. Šestí Horalové si v překvapivě vyrovnaném utkání vedli před brankou soupeře o něco lépe, což prokázali v páté minutě, kdy skóre otevřel Václav Štětina. I v druhé třetině byli více aktivní domácí, naráželi ale na schopného Jana Dostála v brance Pražanů. Až v třetí třetině se ke slovu dostali také hosté, když po dvoutřetinovém střeleckém trápení unikl domácí obraně Jan Čejka. “Další průběh třetí třetiny byl opět velmi vyrovnaný a reklama na krásný bojovný hokejbal, až do 45. minuty, kdy náš hráč fauloval hráče hostí a dle mého bylo necitlivě nařízeno trestní střílení. A hráč hostí si s ním, k našemu smutku, poradil,” popsal vývoj posledních minut utkání trenér Prachatic. Hostivaři dva zásahy z hole Jana Čejky k vítězství stačily, ani tentokrát tak o body nepřišli.

SK Pedagog České Budějovice - TJ Kovo Praha 7:3 (2:0, 2:3, 3:0)

Budějovický Pedagog v neděli hostil celek z pražské Palmovky a dosud třetí tým tabulky solidně přehrával, na což Kovo už od začátku utkání reagovalo agresivním stylem hry. První vyloučení zaznamenali Pražané už ve čtvrté minutě, vyloučení Vojtěcha Hejmy v osmé minutě pak potrestal prvním gólem Budějovic Vojtěch Doktor. Také z druhého gólu se radovali domácí, v 11. minutě skóroval Matyáš Malecha. Přestože v úvodu druhé třetiny Ondřej Solar vstřelil první gól Kova, tvrdá hra Pražanů se ještě stupňovala a na trestnou lavici se znovu, tentokrát na deset minut, posadil Vojtěch Hejma. Když ho pak o necelou půlminutu později následoval Stejskal, využili Budějovičtí konečně početní převahy a Vojtěch Doktor si mohl připsat druhý zásah. Desetiminutový trest Hejmy využil v šestadvacáté minutě ještě Martin Neruda, který Pedagogu vydobyl vedení 4:1. V poslední minutě druhé třetiny zdvihl rozhodčí ruku po faulu domácího Malechy a Ondřej Matoušek jej využil zásahem na 4:2. Třetí třetina už zůstala v režii domácího týmu, pátý gól v přesilovce vstřelil Štěpán Procházka, o minutu později skóroval Martin Neruda. Na finálních 7:3 uzavřel skóre Matyáš Malecha.

SK Suchdol nad Lužnicí - SK Jihlava 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Druhý Suchdol v neděli hostil předposlední tým Jihlavy, který zatím získal pouhých pět bodů. Favorit utkání se v první třetině dostal do dvoubrankového vedení. Tým z Vysočiny sice v druhé části prošel přes obranu Suchdola a snížil, domácí ale soupeři dvěma góly odskočili na rozdíl 4:1. I ve třetí části padaly góly na obou stranách, Jihočeši ale suverénní převahu udrželi a se skórem 6:2 vytěžili další tři body.