MS 2017 VSTUPENKY

MS 2017 - vstupenky

STŘEDA 17:00 - 19:00 hod.

TITULNÍ STRANA » Horaly pět gólů vyšvihlo na čtvrtou příčku, Pedagogu k odrazu ode dna nestačily

Barbora Smudková | 06.10.2016 09:48:08 | 1163x

MČR SŽ - Čtvrté kolo ligy starších žáků nabídlo šestici utkání, která zahýbala tabulkou, jen ve dvou z nich se ale o body utkaly týmy z jižních Čech. Obzvlášť lákavá byla bodová odměna v krajském duelu Prachatic a Suchdola. Na dohled vedoucí trojce se nakonec ve třetí třetině prostříleli Horalové. Střelecký um byl k vidění také na Pedagogu. Domácímu týmu k vítězství nestačilo ani pět vstřelených branek, pražské KOVO si body vysloužilo poměrem 5:8.

HBC Prachatice - SK Suchdol nad Lužnicí 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)

Do prvního říjnového kola nastupovaly jihočeští soupeři z Prachatic a Suchdola za totožné situace. Oba týmy si v předchozích utkáních připsaly šest bodů a vítěz duelu měl jistou jízdenku do první pětky soutěže. Horalové potěšili domácí publikum už v první třetině, ze které po dvou rychlých zásazích Jiřího Štěpánka hned z kraje utkání odcházeli s vedením 2:1. V druhé třetině se obraně Suchdola dařilo odrážet útoky domácího týmu na jedničku, druhým zásahem do branky Horalů navíc před závěrečnou části vynulovali skóre. Ve třetí třetině ale hosté čistého štítu využít nedokázali, slova se tak už potřetí ujal vedoucí hráč kanadského bodování Štěpánek. Ve třicáté čtvrté minutě jej následoval David Zimandl, který navýšil vedení domácích na 4:2. Necelé čtyři minuty před koncem si pak přisadil Václav Štětina. Prachatice se tak přesvědčivým výsledkem 5:2 posunuly na čtvrtou příčku soutěže.

SK Pedagog České Budějovice - TJ KOVO Praha 5:8 (2:1, 1:3, 2:4)

Čtvrtou šanci opustit předposlední příčku dostal také budějovický Pedagog. V sobotu na domácím hřišti přivítal výběr pražského Kova, které do utkání vstupovalo s náskokem pěti bodů, Jihočeši ale už v první třetině jejich postavením favorita zamávali. Pražané se sice rychle ujali vedení, před koncem čtvrté minuty ale vyrovnání obstaral Miroslav Moser. O minutu a půl později skóroval také Václav Kovařík, který domácí tým posunul do vedení. To Budějovice udržely až do konce třetiny, v druhé části ale Kovo zabojovalo a dvěma zásahy se dostalo do výhody 2:3.  Jihočechům se i tentokrát podařilo rozdíl stáhnout, gól na 3:3 vstřelil Jakub Lálík, Pražané ale před koncem třetiny znovu udeřili. V úvodu třetí třetiny ještě stáhl rozdíl Mikuláš Pokorný, hosté ale nelenili a během čtyř minut opět vedli poměrem 4:6. Pokorný se nevzdával a v sedmatřicáté minutě znovu snížil, další góly ale padaly už jen do branky Pedagogu střežené Vojtěchem Tomáškem. Kovo si tak nakonec z jihočeské metropole odvezlo výhru 5:8, o kterou se postarali Jan Chramosta, David Schönfeld, Petr Kubát a se čtyřmi zásahy Eduard Schubert.