TITULNÍ STRANA » Hostivař sesadila vedoucí Suchdol výhrou 5:9, Budějovice s přehledem odolaly Písku
» 14:00 | Pedagog ČB-BS Pluhův Žďár
» 14:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
13 : 0 (3:0,5:0,5:0)
» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
Olymp - Hostivař (foto: HBC Hostivař)

Barbora Smudková | 20.10.2016 20:16:42 | 686x

Extraliga MD - Vítěznou jízdu suchdolských mladších dorostenců v neděli po pěti kolech ukončila Hostivař, která se ujala vedení extraligy. Do čela jí pomohla i vysoká výhra, kterou si Pražané odvezli z Jindřichova Hradce, který po dvou víkendových kolech stále zůstává na nule. Na čtvrtou příčku se posunuly Budějovice, doma porazily Písek 4:0.

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec - HBC Hostivař 0:9 (0:4, 0:2, 0:3)

Jindřichův Hradec měl minulý týden na programu hned dvě utkání proti soupeřům z hlavního města. V sobotu Olymp hostil Hostivař, která zatím ještě zůstávala na druhém místě za vedoucím Suchdolem. Domácím se nedařilo před brankou soupeře a příliš ani před tou vlastní, během první třetiny Semotána obešel třikrát Martin Nocar, čtvrtý gól vstřelil Ondřej Nocar. Pražané měli v útoku jasně navrch a Lukáš Semotán v brance Olympu se musel vypořádat se sedmašedesáti výstřely na branku, přesto v druhé třetině protlačili hosté za jeho záda jen dva zásahy z holí Jonáše Mazury a čtyřnásobného střelce Martina Nocara. Ani v třetí třetině se domácím zakončit nedařilo, góly tak opět padali jen na druhé straně. Do konce zápasu skončili v brance Olympu ještě dva zásahy Jonáše Macury a jeden z hole Štěpána Bůžka. Hostivař se tak posunula do čela tabulky, rozhodnout ale mělo až nedělní utkání s dosud neporaženým Suchdolem.

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec - TJ Kovo Praha 0:13 (0:4, 0:4, 0:5)

Pražské Kovo tým Jindřichova Hradce v neděli také nešetřilo. V utkání se hosté gólově prosadili hned třináctkrát, z toho na hattrick dosáhl Ondřej Matoušek, dva zásahy si připsal Kryštof Zeman, po jednom gólu pak do Semotánovy branky vstřelili Jakub a Tomáš Zámečníkovi, Lukáš Stejskal, Dalibor Vnuk, Daniel Barták, Filip Zámečník, Jakub Šteg a Jakub Opolský.

SK Jihlava - HBC Prachatice 4:3ss (2:1, 0:2, 1:0 - 1:0)

Prachatičtí Horalové v neděli cestovali za pátým soupeřem extraligy mladšího dorostu na Vysočinu, kde s týmem Jihlavy svedli vyrovnaný souboj o body. V čase 01:07 otevřel skóre Domácí David Zeman, už po minutě ale skóre vyrovnal prachatický Jan Uhlíř. Jihlavští se ale rychle získaného náskoku vzdát odmítli, už na začátku čtvrté minuty tak znovu poslal domácí do vedení Jan Ondráček. Dalšího vyrovnání se Horalové dočkali až v druhé třetině, kdy skóroval Jiří Štěpánek po souhře s Radimem Dudlou a Filipem Sedláčkem, před koncem třetiny pak poprvé dostal Prachatice do vedení Filip Sedláček. Skóre 2:3 ale nepřestálo ani první minutu závěrečné třetiny, kdy Jihlavu dostal ze ztráty David Zeman. Domácí si do konce základní doby branku pohlídali, přišly proto na řadu samostatné nájezdy. V těch se nakonec z bodu navíc radoval domácí tým, rozhodující gól vstřelil David Zeman.

SK Suchdol nad Lužnicí - HBC Hostivař 5:9 (1:2, 3:4, 1:3)

Pražská Hostivaře si sice v sobotu proti Hradci připsala vysokou výhru 0:9, šlágr kola ale přišel až v neděli proti Suchdolu, který stejně jako pražský tým zatím neztratil ani bod. Pražané se s ničím nepárali a už po osmatřiceti vteřinách se po střele Jiřího Vaniše vrhli do vedení, Suchdolští ale na vyrovnání z hole Jakuba Laurince nemuseli dlouho čekat. V herně i střelecky vyrovnaném utkání se oběma stranám dařilo udržet branku v bezpečí, až deset vteřin před koncem třetiny Prostřelil Anetu Tupou Ondřej Kolář a ukořistil tak do druhé třetiny pro hosty náskok. Domácí ale znovu na srovnání dlouho nečekali, padesát osm vteřin druhé třetiny stačilo Jakubu Laurincovi k vytěžení druhého gólu, v osmnácté minutě dokonce dostal Suchdol do vedení Petr Sládek. Ani to ale nemělo dlouhé trvání, o jednačtyřicet vteřin později vyrovnal na 3:3. Jan Čejka. Přetahovaná pokračovala i nadále, vedení 4:3 vybojoval Suchdolu David Braun, po minutě ale přišlo další vyrovnání z hole Marka Zyty, v osmadvacáté minutě už naopak vedli 4:5 Pražané po zásahu Jiřího Vaniše. Tentokrát už Jihočechům blesková odpověď neprošla, čehož Hostivař ihned využila a pouhých šest vteřin před koncem třetiny se dostala zásluhou Jonáše Mazury do dvoubrankového náskoku. Ten už jen gólem v úvodu třetí třetiny korigoval na 5:6 Petr Sládek, další šance už ale Jihočechům nevyšli. Napak Pražané si postup na první příčku hodlali ještě pojistit, na výsledných 5:9 zvyšoval dvakrát Jan Čejka, jedním zásahem přispěl Filip Macek. Hostivař tak aktuálně vede tabulku s jedním odehraným zápasem navíc a šestibodovým náskokem na sesazený Suchdol.

Utkání komentoval na webu Hostivaře trenér Ondřej Novák: "Velice těžký zápas, na který jsme dlouho čekali. Zápas nepostrádal nic, byla to fér bitva s výbornými individuálními výkony na obou stranách. Troufám si tvrdit, že se zápas lámal v závěru druhé třetiny, kdy jsme čtyři vteřiny před sirénou dokázali zvýšit na rozdíl dvou branek."

SK Pedagog České Budějovice - HC Švantlův Dvůr Písek 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Budějovický Pedagog v neděli přivítal tým Písku, který zatím s devíti body držel na domácí mírný náskok. Utkání začalo opatrně, přičemž největší šanci první třetiny zaznamenal až v poslední vteřině Matyáš Malecha, jehož střelu ale odrazilo břevno. V druhé části se činili před brankou i hosté, střely z holí Hrnečkové a Hnyka ale budějovický gólman František Pícha bez zaváhání zlikvidoval. To se v jedenadvacáté minutě už nepodařilo Ondřeji Baušovi v brance hostí, když Martina Butulová zpoza branky nahrála Dominiku Nechvátalovi, který konečně otevřel skóre zápasu. Skóre 1:0 pak vydrželo až do závěrečné části i přes snahy Muchla a Šimůnka ze strany Písku a Nerudy před brankou Bauše. Písku se ani přes úporné snahy Čapka a Šimůnka ve třetí třetině nedařilo vyrovnat. Naopak Budějovickým se před brankou hostí začalo opět dařit. Druhý gól si připsal po nenápadném nahození Matěje Krajánka Václav Kovařík, za šestadvacet vteřin už Pedagog vedl 3:0 po zásahu Martina Nerudy. Na konečných 4:0 pak skóre upravil Pavel Chudomel. Utkání komentoval trenér poraženého Písku Tomáš Bárta: “Neodehráli jsme špatné utkání, výsledek je pro nás moc krutý. Ve druhé třetině jsme měli několik tutovek, ale když tohle nedáme, nemůžeme vyhrát. Po třetím gólu domácích už jsme sílu na zvrat neměli.”