TITULNÍ STRANA » Jediná branka znamenala úvodní výhru píseckých dorostenců v osmifinále play off
14 : 0 (5:0,4:0,5:0)
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

Jediná branka znamenala úvodní výhru píseckých dorostenců v osmifinále play off

Pavel Kortus ml. | 17.04.2018 12:28:08 | 335x

Extraliga SD – Pravou nohou vstoupili písečtí starší dorostenci do play off. Na úvod osmifinálové série vyhráli v daleké Karviné a stačila jim k tomu jediná branka. V domácí odvetě budou mít Jihočeši možnost postoupit.

HbK Karviná - HC ŠD Písek 0:1pp (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branka: Malecha

Písecký komentář k utkání: „K prvnímu osmifinálovému střetnutí cestovali Písečtí k nejvzdálenějšímu soupeři a to do Karviné. V sezoně zde Písečtí vyhráli 1:0 a ani tentokrát se neočekávaly brankové hody. Hosté vstoupili do utkání velmi aktivně, ale nedařilo se jim vyzrát na výborného domácího brankaře Mokrého. V 6. minutě trefil Malecha tyč a zbytek pochytal domácí brankář. Domácí dostávaly do hry přesilové hry, ale ty hosté s pozorným Čapkem v brance ubránili. Obraz hry se nezměnil ani po změně stran - hosté bušili do domácí obrany, ale i nedůraz v koncovce a výtečný Mokrý jim nedovolil skórovat. Při vstupu do poslední třetiny bylo jasné, že rozhodne jedna chyba a jeden gól, jak je zvykem v těchto duelech. Když neproměnili Neruda a Malecha svoje šance, skončil duel po 45 minutách bez branek. Prodloužení netrvalo dlouho – 2:28 Procházka vybojoval v rohu míček, který nahrál na červenou čáru Malechovi, který svoji střelou prostřelil hradbu těl a i Mokrého - 0:1.“

Sestava ŠD: Čapek - Šimůnek, Tampier, Hokr, Janoušek, Procházka, Rychlík, Daněk, Čadil, Malecha, Neruda, Šuhaj, Štěpánek, Novotný.

Trenér ŠD Vít Čapek byl po utkání spokojen: „Jsme moc rádi, že se nám podařilo vyhrát první zápas série. Myslím, že jsme byli po celý zápas lepším týmem. Domácí měli jen některé úseky hry, kdy nás zavřeli v pásmu, jinak jsme to byli my, kdo diktoval tempo hry. Domácí brankář chytal výborně a držel dlouho ambice svého týmu a nakonec rozhodla jedna střela. Budeme chtít uzavřít sérii v sobotu (17h) a postoupit do čtvrtfinále.“