» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
HBC Prachatice - SK Pedagog ČB (foto: HBC Prachatice)

Jihočeští adepti na play-off zvládli jarní start na jedničku

Barbora Smudková | 08.03.2017 21:56:12 | 604x

Extraliga MD – Mladší dorostenci se v sobotu utkali v prvním ze tří klíčových utkání finišující základní části extraligy. Pozice vedoucí Hostivaře je kvůli propastnému bodovému rozdílu sice neotřesitelná, hned dva jihočeské celky se ale můžou poprat o druhou postupovou pozici. V prvním jarním kole totiž týmy Suchdola i Pedagogu zabodovaly. Z Vysočiny pak přivezl výhru i Písek.

SK Jihlava – HC ŠD Písek 2:6 (1:3, 0:2, 1:1)

Písečtí dorostenci vstoupili do jarní sezóny z pátého místa a s vědomím, že jedině naprosto neotřesitelné výkony v jarních kolech a zásadní pochybení Suchdola a Pedagogu je mohou dostat do play-off. Po zimě se tak poprvé střetli s předposlední Jihlavou. Jihočeši se rychle chopili iniciativy a na začátku třetí minuty už dvojice Čapek-Hrnečková vyslala před branku Šuhaje, který svou střelou otevřel skóre. Domácí se ale z obdržené branky rychle oklepali a už o 47 vteřin později využil ruchu před brankou Písku Zeman. O rychlé góly nebyla nouze ani nadále – Písek byl už po 18 vteřinách znovu ve vedení, když domácí obranou prošel Pechlát, do první pětiminutovky se vešel i zásah na 1:3 z hole Čapka. V druhé třetině ztratila hra na energii i systematičnosti, po Čapkově gólu na 1:4 navíc hosté nechali Jihlavu několikrát prověřit schopnosti píseckého gólmana Bauše. I další střela přesto zamířila do branky domácích, pátou odzvonil Hnyk. Hru se nepodařilo pozvednout ani ve třetí třetině, z mnoha chyb na obou stranách hřiště nakonec vzešly proměněné šance obou týmů – snížení na 2:5 Jihlavě obstaral Heřman, výhru Písku pak šestým gólem zpečetil Novotný. Podle trenéra Písku Víta Čapka se Jihočeši nechali ukolébat příznivým výsledkem: „Spokojeni jsme pouze s výsledkem, hra ale nebyla taková, jakou bychom očekávali. Chyběl nám pohyb a to hlavně bez míčku.“ Postupové naděje píseckých dorostenců nakonec i přes výhru utnulo hned první jarní kolo, zejména pak výhra druhého Suchdola. Stále ale mohou zabojovat o bronz z regionální části soutěže.

Fotogalerii z utkání, kterou pořídila Alice Hnyková, naleznete ZDE.

HBC Prachatice – SK Pedagog České Budějovice 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Postupové naděje nicméně výhrou v Prachaticích podpořil českobudějovický Pedagog. Domácí Horalové sice zaznamenali o dvacet střel na bránu méně než Budějovice, obrana v čele s výborným Matoušem Turkem ale proti posílenému Pedagogu předvedla obdivuhodné výkony. Bezbrankový stav vydržel až do prvních minut druhé třetiny, kdy se v rozpětí necelých dvou minut trefil budějovický Doktor za přispění Nerudy. Svobodu v brance Pedagogu se Horalům podařilo překonat až v třetí části, a to střelou Keresteše. Prachatičtí udržovali domácí publikum v napětí až do posledních vteřin, vytoužené vyrovnání ale nepřišlo. Pedagog si tak připsal první z vítězství potřebných k postupu do play-off.

Komentovaný sestřih z utkání pořídil tým Horalů:

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – SK Suchdol nad Lužnicí 0:10 (0:2, 0:6, 0:2)

Také v Jindřichově Hradci byl o víkendu šťastnější tým hostí. Suchdol poslední tým tabulky přestřílel rozdílem 15:62, o valnou většinu střel se ale Olympská dvojice gólmanů Kvapil-Semotán postarala. Deset z nich přesto do branky Jindřichohradeckých proniklo – v sedmé minutě otevřel skóre Sládek, před koncem třetiny pak zvýšil na 0:2 Braun. Úvod druhé části ovládl Laurinc, čtvrtý gól přidal o minutu později znovu Braun. Dalšího rychlého gólu se pak dočkal i Laurinc, který pátou branku vstřelil jen devět vteřin poté. Hattrick v průběhu druhé části zkompletovali Braun a Sládek. Ve třetí části pak prošly do hradecké branky pouhé dvě střely, obě z nich vyslal na branku Laurinc. Suchdol tak obhájil roli favorita poměrem 0:10. O postup do play-off ale bude muset pořádně zabojovat i v dalších dvou utkáních.