MS 2017 VSTUPENKY

MS 2017 - vstupenky

STŘEDA 17:00 - 19:00 hod.

TITULNÍ STRANA » Marek Habart řídil vítězství Písku na hřišti Betonovy, Blatná rozstřílela Zliv
» 14:00 | Buldoci Stříbro-Pedagog ČB
Marek Habart v souboji s Betonovou zaznamenal 3+1 (foto: HBC Betonova)

Marek Habart řídil vítězství Písku na hřišti Betonovy, Blatná rozstřílela Zliv

Petr Kaše | 20.03.2017 09:43:59 | 847x

II.NHbL – Základní část nejvyšší jihočeské soutěže pomalu spěje do finále, mužstva stále bojují o co nejlepší výchozí pozice pro play-off. Teoretickou naději na účast mezi nejlepšími šesti stále živí také blatenští Datlové, kteří rozstříleli Zliv. Naopak Pluhův Žďár v domácím prostředí inkasoval třináctkrát a play-off se mu vzdaluje. Pedagog si bez větších problémů poradil s posledním Táborem. Nedělní těsné vítězství Písku na hřišti Betonovy řídil písecký kanonýr Marek Habart, jenž se podepsal pod čtyři z pěti branek svého mužstva.

TJ Blatná Datels - HBC Zliv 6:0 (0:0,3:0,3:0)

Datlové v jarní domácí premiéře hostili Zliv a utkání nakonec proměnili v exhibici. Po úvodní bezbrankové části domácí ve druhém dějství překonali hostující obranu hned třikrát. Stejný počet branek přidali blatenští i v závěrečném dějství a rozhodli tak o svém jednoznačném vítězství. Hosté nedokázali na Koubka v domácí svatyni vyzrát ani jednou. Datlové se díky vítězství posunuli na sedmou příčku a stále živí teoretickou naději na play-off, Zlivi patří aktuálně pátá pozice.

SK Beer Stars Pluhův Žďár - HBC Prachatice 1:13 (0:2,1:6,0:5)

Horalové potvrdili roli favorita a z Pluhova Žďáru si odváží jednoznačné vítězství.

Hostující hráči komentovali průběh utkání na svém facebookovém profilu: V dalším kole jarní části vycestovali prachatičtí Horalové na dlouhý výlet do Pluhova Žďáru. Tamní Pivní hvězdy se v tabulce II.NHbL nachází těsně pod hranicí play-off. Aby si udrželi naděje na prodloužení sezóny, museli v tomto duelu nutně bodovat. Tomu ale příliš neodpovídala docházka domácích, kteří se trousili ze své sluje jak ovce na porážku.

Hned po rozpačitém úvodu a pár minutách seznamování se s terénem se brankostroj Prachatic rozjel na plné obrátky. Skóre na světelné kostce žďárské arény se tak zastavilo až na hrozivé třináctce. Za zmínku stojí hattrick Jaromíra Kotlíka, který patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Dále první branka v dresu A-týmu z hole dorostence Jana Uhlíře a první odchytaný zápas dalšího dorostence Matouše Turka. Horalové si tak připsali další důležité body, takže v jarní části zůstávají nadále neporaženi.

branky Prachatic: 3x Kotlík, 2x Reindl, 2x Turek, 2x Paule, Švácha, Šaršok, Lang, Uhlíř

SK Pedagog České Budějovice - SK Tábor 8:4 (3:1,1:1,4:2)

Poslední Tábor přicestoval na hřiště Pedagogu již bez své opory Tomáše Gärtnera, jenž před play-off posílil hokejbalisty Betonovy. Od začátku to byli favorizovaní domácí, kteří udávali tempo hry a po první třetině drželi dvoubrankový náskok. Ten v závěrečném dějství ještě zdvojnásobili a po vítězství 8:4 zůstávají na čtvrté příčce devítičlenné tabulky.

HBC Betonova ALL-STARS České Budějovice - HC Švantlův Dvůr Písek 4:5 (0:1,2:2,2:2)

Za sychravého počasí zavítal na českobudějovický Pedagog aktuálně druhý celek tabulky Písek. Ten přivezl i Jakuba Kováře, jenž nastoupil v útoku, byl to ale jeho spoluhráč Marek Habart, který se nejvýraznějším způsobem podepsal pod těsnou výhru hostujícího celku. Písecký kanonýr třikrát skóroval a jednu branku připravil. Betonáři měli k dispozici pouhou osmičku hráčů do pole, která se navíc na drtivou část závěrečné patnáctiminutovky zúžila na šestici. Jak se později ukázalo, tento fakt byl nakonec tím rozhodujícím.

Úvodní část nabídla vyrovnanou partii se šancemi na obou stranách, v hlavních rolích ale byli oba gólmani. Nakonec to byli hosté, kteří šli v čase 13:52 do vedení. To se ve vlastním oslabení prosadil po ideálním pasu od Kováře poprvé Marek Habart - 0:1.

Ve druhé části to byli Betonáři, kteří měli více ze hry a několikrát hosty zamkli v jejich obranném pásmu. Čapek ale odolával a předvedl několik těžkých zákroků. Kouzlo hostujícího mladíka odčaroval až ve 25. minutě ve svém premiérovém startu Dominik Novotný, kterého našel před poloprázdnou brankou Kaše po výborné práci Šperla - 1:1. Za necelé tři minuty už Betonova vedla, když balónek dopravil při přesilové hře do branky po velkém závaru Lukáš Sumerauer - 2:1. Vedení domácím dlouho nevydrželo. Za necelou minutu si zopakovali spolupráci Kovář s Markem Habartem a bylo vyrovnáno - 2:2. Habart navíc za dalších 39 vteřin završil ihned po vyhraném vhazování Kabeleho hattrick a tak i po druhém dějství hosté drželi jednobrankový náskok - 2:3.

V závěrečné části se Betonova musela obejít bez Šperla, který si odjel plnit extraligové povinnosti a na 9 minut také bez Kašeho, jenž obdržel od sudího Mikla chvíli před druhou přestávkou desetiminutový osobní trest. Písečtí byli na koni a mačkali vysílenou šestici Betonářů jako citrón. Výsledkem byla čtvrtá trefa v jejich brance, kdy Habart vyzval Lukáše Volfa a ten se nemýlil - 2:4. Za další čtyři minuty navíc přidal další zásah Jakub Kovář a o vítězi prakticky nebylo pochyb - 2:5. Přesto se ještě utkání podařilo Betonově pořádně zdramatizovat. Pět minut před koncem si několikrát vyměnili balonek Sumerauer s Petrem Janečkem a ten neměl problém prostřelit Čapka - 3:5. Ten byl bezmocný i o minutu později, kdy ho nechytatelnou dělovkou s přispěním horní tyče prostřelil opět Dominik Novotný - 4:5. Mladíček v dresu Betonovy si tak ve své premiéře připsal 2 branky a jednu asistenci, což není vůbec špatná bilance. Vzápětí navíc dostali Betonáři výhodu přesilové hry, kterou se jim ale využít nepodařilo. Nepomohla ani závěrečná power-play, při které naopak mohl definitivně rozhodnout Rychlík. Ten ale nedokázal dvakrát dostat balónek z bezprostřední blízkosti do prázdné branky.

Písek tak vrátil Betonově podzimní porážku na nájezdy i s úroky a z Českých Budějovic si odváží tři body.