» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
Blatná porazila Pluhův Žďár 5:2 (foto: TJ Datels Blatná FB)

Na čele tabulky přezimuje Suchdol, Písek vyloupil Higlanders arénu

Petr Kaše | 22.11.2016 11:34:54 | 1016x

II.NHbL – Posledním kolem zakončila o víkendu podzimní část nejvyšší jihočeská soutěž. Na čele tabulky přezimuje Suchdol, který si bez větších problémů poradil s Pedagogem. Hned v závěsu za ním je Písek, jenž uspěl na hřišti Prachatic. Třetí příčka patří Zlivi, která nadělila bůra Betonově. V jediném nedělním utkání přehrála Blatná Pluhův Žďár.

HBC Prachatice - HC Švantlův Dvůr Písek 5:7 (2:1,2:4,1:2)

Písečtí hokejbalisté dokázali vyloupit Higlanders arénu a přezimují na druhém místě. Do vedeni šli domácí Horalové již v 2. minutě, kdy Čapka překonal Petr Bárta. V 5. minutě bylo vyrovnáno zásluhou Milana Hromádky. Ještě do přestávky ale vrátil domácím vedení kapitán Jan Turek.

Druhá část patřila píseckým hráčům, kteří se dokázali prosadit hned čtyřikrát, zatímco domácí pouze dvakrát. Za domácí se dvakrát trefil Jan Švácha, za hosty mířili do černého Marek Habart, Ondřej Duchoň, Marek Kabele a Miroslav Rychlík. Domácím se v závěrečném dějství podařilo srovnat krok zásluhou Josefa Reindla a když už to vypadalo, že o vítězi budou muset rozhodnout samostatné nájezdy, udeřil z ničeho nic v čase 44:18 Ondřej Duchoň. Domácí to ještě zkusili v šesti, osm vteřin před koncem ale definitivně rozhodl o vítězství Písku Milan Hromádka.

Písečtí komentovali utkání stručně na svém facebooku: V 7 hráčích a se skvělým Čapkem v bráně dokázal Švantlák vyrabovat Highlanders arénu a podruhé v sezóně porazil Prachatice!

HBC Zliv - HBC Betonova ALL-STARS České Budějovice 5:0 (1:0,1:0,3:0)

K poslednímu podzimnímu utkání se sešli Betonáři opět pouze v šesti lidech do pole včetně nové posily Romana Ungera. Ani on však nepomohl odvrátit porážku, kdy Betonáři navíc ani jednou nedokázali vyzrát na domácí obranu v čele s gólmanem Mičanem.

Úvod utkání přitom vyšel Betonově slušně, i přes menší počet hráčů byla aktivnějším mužstvem a Mičan se musel několikrát činit. Do vedení šli ale domácí a to hned z první vážnější šance. Martin Remiáš se zjevil osamocený mezi kruhy a prostřelil Hlaváče - 1:0.

Ze druhé části uplynulo 10 minut, kdy si z poza branky vykroužil Jaroslav Masař a jeho následný pokus skončil se štěstím za Hlaváčem - 2:0.

V závěrečné patnáctiminutovce začaly Betonářům docházet síly, čehož domácí využili ke vstřelení dalších tří branek. Nejprve se v 38. minutě prosadil ranou z první opět Martin Remiáš - 3:0. Ve 43. minutě mířil přesně mezi Hlaváčovy betony Jiří Čipera - 4:0. Tečku za utkáním udělal o minutu později Filip Rimnáč - 5:0.

SK Suchdol nad Lužnicí - SK Pedagog České Budějovice 7:1 (1:1,3:0,3:0)

Pedagog šel na hřiště již jistého podzimního mistra do vedení v 10. minutě zásluhou Milana Dlugoše, to však byla poslední branková radost českobudějovického celku v tomto utkání. Domácí přidali na obrátkách a odměnou jim bylo vyrovnání z hole hosta z Olympu Ivana Škardy. Utkání nakonec rozhodlo pouhých 41 vteřin v prostřední části, kdy domácí vstřelili 3 branky a vyhnali hostujícího gólmana na lavičku. Jako první se v čase 21:04 trefil Petr Klíma, poté v čase 21:17 skóroval Václav Bednář a poslední hřebíček do rakve přidal v čase 21:45 Pavel Císař. V závěrečné části se o slovo hned dvakrát přihlásil nejstarší hráč domácích Martin Lakatoš a po něm skóroval ještě nejproduktivnější hráč soutěže Jiří Kalát.

Kapitán Pedagogu Tomáš Pavlík je rád, že podzim končí: Konec podzimu byl z naší strany horor. Je dobře, že skončila podzimní část a do jara máme rozhodně na čem pracovat.

TJ Blatná Datels - SK Beer Stars Pluhův Žďár 5:2 (2:0,2:0,1:2)

Blatenští dokázali v domácím prostředí udolat Pivní Hvězdy a připisují si třetí letošní vítězství. Do vedení šli domácí již po 60 vteřinách, kdy se prosadil Zdeněk Vinter. Ještě do přestávky přidal druhou branku Datlů Daniel Michálek, jenž skóroval dokonce ve vlastním oslabení. V prostřední části přidali domácí další dvě branky zásluhou Karla Suchého, který mířil přesně v přesilové hře, a Bohumila Kvardy. Výhodou přesilové hry nepohrdli ani hosté, když se po přihrávce Maršíka prosadil Jiří Málek. O čtyři minuty později se o slovo přihlásil také nejlepší střelec soutěže Petr Paščenko, poslední slovo ale měli domácí. Pavel Srb se trefil opět ve vlastním oslabení.