» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
Blatná si poradila s posledním Táborem 3:0 (foto: TJ Datels Blatná)

Nejvyšší jihočeská soutěž již zná všechny účastníky play-off

Petr Kaše | 03.04.2017 15:14:38 | 889x

II.NHbL – Uplynulý víkend definitivně rozluštil, která mužstva si letos zahrají o mistrovský titul. Vítězství v základní části odmítl Suchdol, jenž doma nestačil na Prachatice. Druhé semifinálové místo si zajistil Písek, který i díky čtyřem trefám Jakuba Kováře rozstřílel Pluhův Žďár. Betonova si poradila s Pedagogem a bude usilovat o pátý mistrovský titul v řadě. Blatná uspěla v domácím prostředí s Táborem, který má kolo před koncem jistotu toho, že sezónu zakončí na posledním místě.

SK Suchdol nad Lužnicí - HBC Prachatice 4:6 (0:2,1:2,3:2)

Teprve druhou porážku v letošní sezóně uštědřili prachatičtí Horalové lídrovi soutěže ze Suchdolu. Hosté si dokázali vypracovat v úvodní části dvoubrankový náskok zásluhou dvou tref Jiřího Langa, který si udrželi až do závěrečného hvizdu. Třetí branku Prachatic přidal hned 14 vteřin po přestávce Jaroslav Šaršok, kterého ještě před druhou sirénou napodobil Josef Reindl. Závěrečná část vyšla výsledkově lépe Suchdolu, kteří vyzráli na Pixu hned třikrát, díky dvěma brankám Jaromíra Markytána ale berou všechny body hosté.

TJ Blatná Datels - SK Tábor 3:0 (1:0,0:0,2:0)

Blatná dokázala v domácím prostředí uspět s posledním Táborem, do play-off se ale ani tak nepodívá. Domácí Datlové vykročili za vítězstvím již v první části, kdy skórovali jednou. V prostředním dějství kralovali oba brankáři, kteří za svá záda nepropustili jediný střelecký pokus. Poslední perioda už patřila znovu Datlům, kteří přidali další dvě branky a radují se z tříbodového zisku. Hosté na Koubka v brance Datlů nedokázali vyzrát ani jednou a před závěrečným kolem základní části je jisté, že sezónu zakončí na chvostu tabulky.

SK Beer Stars Pluhův Žďár - HC Švantlův Dvůr Písek 2:13 (0:3,0:5,2:5)

Písečtí předvedli dokonalý vstup do zápasu. Milan Hromádka předvedl při prvním střídání rychlý kontr po levém křídle a nedal Průšovi v brance domácích šanci – 0:1. O minutu později při dalším střídání druhého píseckého útoku zaúřadoval tentokrát Lukáš Volf0:2. V polovině úvodní třetiny se poprvé prosadil i Jakub Kovář a o výsledku zápasu nebylo pochyb – 0:3.

Prostřední část přinesla brankostroj hostů. V 18. minutě pálil od modré obránce Hřebíček0:4. Ve 24. minutě se podruhé v utkání střelecky prosadil Hromádka0:5. O minutu později si druhý útok role prohodil a zakončoval Kovář0:6. Necelé dvě minuty před druhou přestávkou se také svoji druhou brankou prosadil Hřebíček0:7. Za 30 vteřin skončil míček opět za Průšou, hattrick dokončil Kovář0:8.

Domácí měli na přelomu druhé a třetí třetiny jedinou přesilovou hru, ale spíše se museli věnovat obraným povinnostem. Ve 33. minutě si však vzal slovo jejich nejlepší střelec Petr Paščenko a připravil Čapka o první nulu v letošní sezóně – 1:8. Také Švantlák si zahrál jednu početní výhodu, kterou však dokázal již po 13 vteřinách využít, když Kovář našel u mantinelu volného Lukáše Volfa a ten se střelou z první nemýlil – 1:9. O minutu a půl později využili domácí ojedinělý brejk a znovu to byl Petr Paščenko, jenž si připsal druhou branku v utkání – 2:9. Jubilejní desátou branku HC ŠD a svoji třetí v utkání zaznamenal na konci 40. minuty Lukáš Volf2:10. Za 21 vteřin se stejná útočná formace Písku prosadila znovu, svoji přesnou střelu zápěstím předvedl Kovář2:11. Chuť Švantláku po gólech neustávala a ve 43. minutě přidal další zářez Habart2:12. Poslední slovo si vzal 51 vteřin před koncem utkání Lukáš Volf a pečetil konečné skóre – 2:13. Vysoké vítězství přineslo definitivní jistotu HC ŠD přímého postupu do semifinále, které náležím dvěma nejlepším týmům základní části. Pivní Hvězdy se do play-off nepodívají.

Útočník píseckého Švantláku Lukáš Volf po utkání řekl: V sobotu jsme jeli do zcela nevyzpytatelného Pluhova Žďáru. Věděli jsme, že se budeme muset adaptovat na tamní těžké podmínky. I proto někteří zvolili velice důkladnou silovou přípravu v tamní posilovně. Podle toho vypadal nástup do utkání, skvěle rozcvičeni jsme vlétli na soupeře a dali rychlé branky. Tím jsme se uklidnili a začali hrát tak trochu na krásu. Ve třetí třetině na některých hráčích bylo vidět, že gól vyloženě nechtějí vsítit, aby je to něco nestálo. Nakonec můžeme říct, že pro náš pitný režim je škoda dvou gólů v naší síti, jinak si myslím, že jsme utkání zvládli a naprosto zaslouženě vyhráli.

SK Pedagog České Budějovice - HBC Betonova ALL-STARS České Budějovice 1:4 (1:0,0:3,0:1)

V předposledním utkání základní části čekal na Betonovu českobudějovický Pedagog. Tomu vyšel vstup do utkání na jedničku. První formace domácích zamkla Betonáře ve vlastním pásmu a již po 36 vteřinách prostřelil Hlaváče z ostrého úhlu Adam Bárta 1:0. Rychlá branka domácí povzbudila a v následujících minutách to byli "zelení", kteří udávali tempo. Betonáři byli všude o krok pomaleji, prohrávali osobní souboje a jen díky bezchybnému Hlaváčovi skončila úvodní část pouze jednobrankovým mankem.

Jestliže úvodní část patřila Pedagogu, druhé dějství bylo zcela v režii Betonářů. Ti přidali na obrátkách a rázem to byli domácí hráči, kteří nevěděli, kam dřív skočit. Vyrovnání zajistil Betonově Ladislav Čížek, jehož tečovaný pokus se štěstím přeloboval Bílého a skončil v brance - 1:1. Za další dvě minuty už Betonova vedla. Kaše vyzval ke skórování Petra Janečka a ten se v takových situacích obvykle nemýlí - 1:2. A když za další čtyři minuty vyslal ve vlastním oslabení Gärtner do samostatného úniku Miloslava Klímu, který vykoupal Bílého forhendovým blafákem, nevypadalo to s domácími vůbec dobře - 1:3. Tato smrtící šestiminutovka v podání Betonovy prakticky rozhodla o výsledku celého utkání.

V závěrečné patnáctiminutovce Betonáři zkušeně hlídali své vedení a nepouštěli domácí do výraznějších šancí. Když už si domácí střelci přeci jen nějakou střeleckou pozici vytvořili, vystavil jim stopku výtečný Hlaváč. Ve 44. minutě mohl definitivně rozhodnout Sumerauer, jenž byl v samostatném úniku faulován a rozhodčí neváhali nařídit trestné střílení. K němu se postavil sám faulovaný, s jeho Forsbergovkou si ale Bílý bez větších problémů poradil. Poslední slovo si tak vzala nová posila Betonářů Tomáš Gärtner. Ten svůj výborný výkon korunoval trefou do opuštěné klece Pedagogu vteřinku před závěrečnou sirénou a při své premiéře si připsal na obránce velmi slušnou bilanci 1+1 - 1:4.