» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

Nové Včelnici vyšla generálka na play off s Protivínem, Rosa nadělovala Falconu

Pavel Kortus ml. | 10.04.2017 22:27:08 | 681x

KHbL – O víkendu byla k vidění poslední utkání základní části krajské hokejbalové ligy. Rosa snadno rozstřílela Falcon, zatímco Prachatice C porazily Suchdol až po samostatných nájezdech.Platan doma nestačil na Novou Včelnici a B-tým Prachatic vyzrál na Vikingy. Play off začíná 22. dubna.

HBC Vikings České Budějovice – HBC Prachatice B 2:6 (0:2, 2:2, 0:2)

Prachatice B zavítaly na hřiště Vikingů, kde proti sobě celky svedly svůj poslední zápas základní části. Hosté začali lépe a během první třetiny se ujali vedení 2:0. Ve druhé třetině Prachatice zvýšily již na 3:0 a vypadalo to, že je rozhodnuto, jenže domácí tak snadno zbraně nesložili. Dvěma góly se dostali na kontakt a bylo o co hrát. Prachatice však ještě do konce druhé části odskočily Vikingům na rozdíl dvou gólů a ve třetí třetině upravily skóre na konečných 6:2!

„Na závěr základní části čekal prachatický "B" tým zájezd trajektem do budějovického fjordu, kde sídlí (krom jiných týmů) také Vikingové. Těm se podařilo, stejně jako Horalům, dát dohromady dvě pětice, a tak mohli diváci očekávat vyrovnaný souboj. První velkou šanci zápasu měl hostující David Trojan, který svým ladným pohybem protančil až před domácí branku, ale na Hlaváče nevyzrál. Následně nás ale „severští nájezdníci“ zamkli v naší třetině a Holub se musel řádně otáčet. Tlak domácích utla až naše úvodní branka. V 7. minutě se v mele před brankovištěm nejlépe zorientoval Petr Mráz, bekhendem plácnul do míčku a ten skončil v síti - 0:1. Za 120 vteřin pak dostal na modrou „nalito“ kapitán František Kott a ten propálil Hlaváče mezi betony - 0:2. Z kraje prostřední třetiny se mezi kruhy protlačil ke střele opět Petr Mráz a jeho „naučený tahák“ skončil v šibenici - 0:3. Mohlo se zdát, že je hotovo, ale prachatičtí vypadli z rytmu. Velkou šanci na skórování nejprve zlikvidoval Holub vystrčením své hole, ale v 19. minutě nestačil na přesnou ránu Tomáše Votavy - 1:3. Ve 23. minutě pak vplul do naší třetiny vikingský drakar řízený nahrávajícím Stehlíkem a do prázdné zakončujícím Martin Janeček, kteří naše hráče odsoudili do role statických kuželek - 2:3. Naštěstí v 26. minutě našel přesným pasem XiXao (David Šmídmajer) Víta Matouška a ten bekhendovým blafákem rozvlnil počtvrté síťku za Hlaváčem - 2:4. Ve třetí periodě domácím evidentně docházely síly a hosté si na hřišti dělali v podstatě, co chtěli (poměr střel 5:16 hovoří za vše). Z mnoha pohledných kombinací se však ujala už jen rána do šibenice Františka Kotta a přesný zásah Víta Matouška - 2:6,“ hodnotili Prachatičtí utkání.

Trenér Prachatic B Pavel Študlar po zápase řekl: „Jsem rád, že jsme tento pro naše postavení v tabulce nic neřešící zápas nevypustili a se základní částí se rozloučili vítězstvím. Krom úvodu zápasu a výpadku ve 2. třetině všichni předvedli velmi dobrý výkon, maximální nasazení a chuť hrát. Teď máme zhruba měsíc na přípravu na play off! Uvidíme, s kým se nakonec v semifinále utkáme.“

Branky: 19. Votava (Štěpánek, Janeček); 23. Janeček (Stehlík) - 7. P. Mráz (J. Sitter, Bednář); 9. Kott (P. Mráz); 17. P. Mráz (J. Sitter, Bednář); 26. Matoušek (Šmídmajer); 33. Kott (J. Sitter, Bednář); 39. Matoušek (Trojan)

SK Suchdol nad Lužnicí B – HBC Prachatice C 5:6 ss (2:1, 3:2, 0:2 – 0:1)

Suchdol doma hostil Prachatické céčko, které se přijelo rozloučit se sezonou se ctí. Jako první šli do vedení právě hosté. To jim ale příliš dlouho nevydrželo a Suchdol otočil skóre na 2:1. Po přestávce hosté ještě vyrovnali, ale pak začala suchdolská smršť, během několika málo minut nastříleli domácí tři branky a na jejich spokojenosti nezměnil nic ani fakt, že Prachatice ještě do konce třetiny snížily na 5:3. Třetí třetina patřila Prachaticím, které zaslouženě dokázaly srovnat stav na 5:5 a dovést zápas do samostatných nájezdů. I v nich měli hosté převahu, a tak se se sezónou rozloučili výhrou 6:5 po nájezdech!

Prachatičtí po zápase uvedli: „Své poslední vystoupení v letošní sezóně má za sebou i prachatické „céčko“. Do dalekého Suchdola však z nejrůznějších důvodů vyrazilo jen torzo hráčů, kteří jsou na soupisce. Desítka borců do pole a dva brankáři měli jediný cíl - rozloučit se se sezónou důstojně a se ctí. Domácí měli k dispozici celou pětici „áčkařů“ (mnozí z nich ale nastupují pravidelně za rezervu). Předzápasové prognózy i papírové předpoklady však vzaly za své po osmi minutách hry. To na modré napřáhl Schmidt, u gólmanem vyraženého míčku byl nejrychleji Petr Valenta a pohotově zavěsil - 0:1. Vyrovnáno bylo za tři minuty. Při dvojnásobné početní výhodě domácí dokonale využili přesilu hráčů na brankovišti a z dorážky dostal míček za brankáře Študlara Vít Kubal - 1:1. Stejný hráč pak o minutu později otočil skóre ve prospěch domácích, hostující gólman sice vyřešil jeho sólo, ale v následných dorážkách už ztratil o míčku přehled a ten se nějak dostal za jeho záda - 2:1. Za necelých pět minut druhé části však po vyhraném vhazování využil bombou nad Halířovo rameno přesilovou hru prachatický Tomáš Schmidt a bylo to 2:2. Hororová „dvouminutovka“ mezi 22. a 24. minutou ale úplně změnila náladu v obou táborech. V čase 21:38 napřáhla před modrou každým zápasem rostoucí hvězda Jakub Laurinc a jeho dalekonosný pokus skončil za překvapeným Študlarem - 3:2. Za necelých 60 vteřin pak dostal stejný hráč (jeden z prachatických jej nazval neúnavnou „motorkou“) přesný pas a z levého kruhu se nemýlil - 4:2. Osm vteřin před vypršením 24. minuty byl pak na brankovišti důrazný Roman Smutný a s jeho přispěním si hosté v podstatě dali vlastní gól - 5:2. A i když přesně za minutu upláchl po vhazování ve středovém kruhu všem hráčům Tomáš Schmidt, domácího gólmana vykoupal jak tuleně v aquaparku a snížil na 5:3, nikdo z přítomných už asi nepochyboval o vítězi tohoto duelu. S tím také oba soupeři nastoupili do 3. třetiny - Horalové s tím, že nemají co ztratit, domácí ukolébaní dvougólovým náskokem. Z nedbalek je během 38. minuty probral nestárnoucí rytíř hokejbalových kolbišť Pavel Valenta. 37:11 - napodobil svého spoluhráče Schmidta, nechal všechny za sebou a stylem „pojď sem, kam jdeš“ dal gólmanovi druhou lekci v plavání - 5:4. 37:46 - dostal přesný pas od Schmidta a tahákem trefil pod víko - 5:5. Po tomto tvrdém direktu si domácí vzali "time out" a snažili se opět chytit opratě zápasu do svých rukou. Rozhodnout mohl opět rychlík Laurinc, ale jeho střelu do protipohybu v samostatném úniku se štěstím vytáhl Študlar, který se v této části hry překonával a bořil mýtus o „slabých ruských gólmanech!“ V samotném závěru pak prachatičtí „sběratelé céček“ dostali výhodu dvojnásobné přesilovky, ale kvůli vyčerpání (během zápasu pro zranění odstoupil Jakub Sosna, takže dohrávali jen v 9ti) bylo jediným cílem neinkasovat, doslova si dojít pro vytoužený bodík a zkusit štěstí v nájezdech. V těch Študlar vystihl oba pokusy o bekhendové zakončení, naopak Filip Sedláček povedeným blafákem a Tomáš Schmidt „Forsbergovou kličkou“ a zakončením jednoruč zajistili bod navíc. Celý tým Horalů předvedl nejlepší výkon v sezóně a ukázal, že nepatří do „starého železa!“

Branky: 11. Kubal PP; 12. Kubal PP; 22. Laurinc; 23. Laurinc; 24. Smutný - 8. Petr Valenta (Schmidt); 20. Schmidt (Paule) PP; 25. Schmidt (Pavel Valenta); 38. Pavel Valenta (Schmidt); 38. Pavel Valenta (Schmitdt); rozhodující nájezd Filip Sedláček

SK HC Rosa České Budějovice – HBC Falcon České Budějovice 11:1 (5:0, 4:1, 2:0)

Rosa doma přivítala poslední celek tabulky Falcon. Domácí byli lepším týmem a to se začalo projevovat již v první třetině, kterou ovládli poměrem 5:0. Po přestávce se scénář hry nezměnil, domácí dále deklasovali Falcon, po dvou částech byl stav již 9:1. Následujících patnáct minut přineslo poslední dva přesné zásahy Rosy, která tak mohla slavit vítězství 11:1 a třetí místo v základní části!

TJ Platan Protivín – HC Dranreb Nová Včelnice 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Do Protivína přijela Nová Včelnice, která svedla s domácím družstvem vyrovnaný souboj. První třetina skončila shodně 1:1. Druhé dějství poslalo do nejmenšího možného vedení hosty, stav 1:2. Třetí třetina nepřinesla žádný zvrat, každý tým vstřelil po jedné brance a Dranreb tak zvítězil 3:2! Oba celky si vzájemné zápasy zopakují ve čtvrtfinále.

Play off:

Vítěz základní části Švantlův Dvůr Písek B a druhý celek HBC Prachatice B postupují přímo do semifinále. Ve čtvrtfinále si to na dva vítězné rozdá českobudějovická Rosa s béčkem Suchdola nad Lužnicí, druhou dvojici tvoří Dranreb Nová Včelnice a Platan Protivín.