TITULNÍ STRANA » O titul pro vítěze 2. Ligy si to po roce opět rozdají Písek a Suchdol
14 : 0 (5:0,4:0,5:0)
Suchdol si s Blatnou poradil 3:1 na zápasy (foto: SK Suchdol n. Lužnicí)

O titul pro vítěze 2. Ligy si to po roce opět rozdají Písek a Suchdol

Petr Kaše | 21.05.2018 11:56:59 | 498x

2. Liga semifinále play-off – Uplynulý víkend rozhodl o tom, kdo si letos zahraje finále nejvyšší jihočeské soutěže mužů. V nejkratším možném termínu si finálovou účast zajistil obhájce z Písku, který ukončil sezónu Zlivi. Suchdol v semifinále potřeboval o jedno utkání více.

HBC Zliv - HC Švantlův Dvůr Písek 1:7 (0:3,0:1,1:3)

Konečný stav semifinálové série 0:3

Branky a nahrávky: 42. Vlasák (Hokepl, Pícha) - 7. Hřebíček (Rychlík), 9. Volf L. (Hřebíček), 15. Pelc, 18. Tajbl (Kabele), 41. Hromádka (Rod, Přibyl), 43. Gába O. (Kabele), 43. Volf L., konečný stav série 0:3!

Semifinále 2. Ligy se přesunulo do Zlivi za stavu 0:2 pro obhájce z Písku. Domácí sice byli ve druhém utkání série blízko k vítězství, ale Švantlák využil naplno výhodu domácího prostředí a tak útočil na rychlý konec série. A od začátku zápasu směřoval za svým cílem. Zliv dvě třetiny prakticky nic směrem do útoku nepředvedla a již po první části bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. HC ŠD znovu po roce postoupilo do finále a bude útočit na druhý mistrovský titul v řadě. Pro Zliv sezóna končí čtvrtým místem.

Zdroj: HC ŠD Písek facebookové stránky

SK Suchdol nad Lužnicí - TJ Blatná Datels 7:1 (1:0,2:1,4:0) a 4:1 (1:0,1:0,2:1)

Konečný stav semifinálové série 3:1

Sobotní utkání bylo zcela v režii domácích hráčů, kteří si s chutí zastříleli. Suchdolští nakročili za druhým korálkem již v úvodní části, ve které skórovali jednou. Po dvou třetinách už měli domácí dvoubrankový náskok. Závěrečné dějství to již byla exhibice, ve které při chuti hrající domácí přidali další čtyři branky. Čestný úspěch Datlů zaznamenal v prostřední části Petr Maňaska.

Foto z utkání ZDE

V neděli šli domácí opět v první části do vedení. To postupně navyšovali, hosté se za 45 minut zmohli opět pouze na jeden čestný zásah a sezóna pro ně končí. V Blatné ale nemusí smutnět. Po celou sezónu předváděli Datlové výborné výkony, které jim vynesly konečnou třetí příčku.