TITULNÍ STRANA » Olymp ukořistil první výhru, Horalíci Datly z druhé příčky nesvrhli
» 14:00 | Pedagog ČB-BS Pluhův Žďár
» 14:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
13 : 0 (3:0,5:0,5:0)
» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
Žáčci Olympu poprvé vybojovali výhru! (foto: TJ HBC Olymp JH)

Olymp ukořistil první výhru, Horalíci Datly z druhé příčky nesvrhli

Barbora Smudková | 30.03.2017 18:00:00 | 488x

Přebor MŽ – Na předních příčkách tabulky mladších žáků je po uplynulém víkendu poněkud těsno. Horalové sice druhé Datly porazili, dva body za výhru v nájezdech je ale ponechaly na třetí příčce. Jediný bod na ně pak ztrácí Suchdol, který ubránil domácí výhru 5:3 nad Pedagogem. A konečně se dařilo i mladým Olympákům, v těsném souboji poprvé zvítězili nad Šneky 2:1.

SK Suchdol nad Lužnicí – SK Pedagog České Budějovice 5:3 (2:1, 3:2, 0:0)

Pátí žáčci Suchdola v neděli nastoupili k utkání s Pedagogem, který nad domácím celkem držel pouze jednobodový náskok. Že je proto jasným cílem Suchdola zvítězit, dali domácí najevo už v úvodu první části, kdy ukořistili vedení 2:0. To se minutu před koncem třetiny podařilo jedním gólem stáhnout Miroslavu Moserovi. Ten znovu skóroval také v druhé části, v tu chvíli už měli ale domácí na kontě celé 4 gólové úspěchy a bylo tak jasné, že Pedagog by se musel pro výhru pořádně ohánět. Jenže i další střela zamířila neomylně za záda Filipa Stankaye v budějovické brance. Před koncem druhé části se znovu vrhnul do útoku budějovický Moser, který střelou na 5:3 zaznamenal hattrick. V závěrečné části pak Budějovice vlastní branku uhlídaly, v obranném pásmu Suchdola se jim ale nedařilo. Domácí tak zvítězili poměrem 5:3 a vystřídali Pedagog na čtvrté příčce.

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – TJ Snack Dobřany 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Nadšení v neděli ovládlo také jindřichohradecký stadion. Olympští žáčci dostali příležitost proti dobřanským Šnekům, kteří v tabulce zůstávali jen o příčku nad nimi. Vyrovnaná první část ještě góly nepřinesla, v druhé třetině ale radost zvedla domácí lavičku a fanoušky, když Lukáš Pícha hned dvakrát skóroval. Poprvé se za záda západočeského gólmana dostal v asistencí Michala Deutsche, podruhé mu pak kromě nahrávajícího Matěje Mátla pomohlo i vyloučení na straně hostí. Ve třetí části měli jihočeští žáčci jasný úkol udržet příznivé skóre. Šneci ohrozili domácí branku dvaceti střelami, do konce utkání ale za jindřichohradeckého gólmana pronikla jen jediná. Olymp tak vybojoval první výhru v sezóně.

HBC Prachatice – TJ Blatná Datels 2:1ss (1:0, 0:0, 0:1-1:0)

Souboj druhého se třetím týmem se v neděli odehrál v Prachaticích. Domácí Horalíci doufali ve výhru, která jim měla vynést postup na druhou příčku. A vítězství skutečně přišlo, jen o něco později, než bylo potřeba… Detailní popis utkání od prvního vhazování až po finální nájezdovou sadu přinesli Prachatičtí na svých facebookových stránkách:

„Ostře vlétli na mladší žáky Horalů hráči Datels Blatná tuto neděli před obědem. Bylo znát, že přijel celek, jehož hráči jsou v hledáčku reprezentačního trenéra kategorie do 14 let. Horalíci se však nenechali zastrašit a po několika hrozbách udeřili tak, jak nejlépe uměli – gólem, který do branky soupeře vstřelil Ondra Vokoun. Zbytek třetiny už gól nepřinesl, ale rozhodně bylo na co se koukat.

Vyrovnané celky hrály vyrovnanou partii, k vidění byly pohledně zakládané útoky, spolehlivá práce obran, ale i urputné souboje o každý metr hřiště, hokejkové přetlačování, zmary střelců a chybky v rozehrávce. Přes snahu obou celků druhá část zápasu gól nepřinesla, protože brankáři stáli na svých místech a zdůraznit je nutné zákrok toho hostujícího po spolupráci dua Štěpánek – Vokoun.

Domácí zahájili poslední část hry za nejtěsnějšího vedení 1:0 a vehementně se snažili přidat další gól. Horalíci si dokázali několikrát vytvořit výrazný tlak, ale hostující brankář opět podržel svůj tým. Datlíci se rozhodně nesoustředili jen na obranu a povzbuzováni početnou skupinou fanoušků se snažili vstřelit gól. To se jim nakonec povedlo, když necelé dvě minuty před sirénou vstřelili vyrovnávací branku po samostatném úniku. Minutu před koncem zápasu promáchl ideální přihrávku na vítězný gól Jonáš Novák a ani slzy zmaru, viditelné i přes mřížku, nezabránily tomu, že zápas rozhodnou samostatné nájezdy.

První se k míčku postavil domácí Ondra Vokoun a vyzkoušel si novinku ve svém „nájezdovém repertoáru“ - blafák do bekhendu a chladnokrevně zakončil. Hostující hráč Petra Kafku v domácí bráně nevymíchal a tak se na hostujícího brankáře rozběhl Martin Willmann, který však také nedal. Druhému hostujícímu exekutorovi před zakončením utekl míček a rozhodnout mohl Honzík Štěpánek, tomu se však blafák nepovedl. Když třetí z Datlů svůj nájezd proměnil, bylo jasné, že zahajovací sada samostatných nájezdů o výsledku zápasu nerozhodla. Otočilo se pořadí nájezdníků, první možnost dostal hostující hráč, ale míček do branky Petra Kafky nedostal. Za domácí dostal příležitost Jonáš Novák, který se naštěstí brzy oklepal z promáchnuté šance z konce poslední třetiny. Obě střídačky a oči více jak šedesáti diváků sledovaly, jak naznačil blafák, počkal si na pohyb brankáře a vystřelil přesně do mezery mezi jeho betony. Nervydrásající zápas tak skončil vítězstvím domácích!“

Blatenští Datlíci statečně bojovali a nepříjemně do domácích „klovali“ a za hru, kterou předvedli, si bod zasloužili. Díky týmu Datlíků byl v Prachaticích vidět velice pohledný žákovský hokejbal. Souboje s týmy, jako jsou Datlíci, zvyšují kvalitu hry domácího týmu a za to jim patří dík! Tyto zápasy jsou i divácky velice atraktivní, což v poledne ukázala Highlanders aréna zaplněná početným publikem."