TITULNÍ STRANA » Pedagog Kelty nezdolal, prohra se Suchdolem stála Hostivař vedení
» 14:00 | Pedagog ČB-BS Pluhův Žďár
» 14:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
13 : 0 (3:0,5:0,5:0)
» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
ilustrační foto (foto: SK Kelti 2008)

Pedagog Kelty nezdolal, prohra se Suchdolem stála Hostivař vedení

Barbora Smudková | 16.11.2016 23:16:17 | 809x

MČR SŽ - V desátém kole ligy starších žáků Jihočeši pořádně zaskočili favority soutěže. Druzí Kelti sice Pedagog výrazně přehrávali, vedení Budějovic ale dokázali zvrátit až v závěrečné třetině. Hostivař pak podlehla sedmým žákům Suchdola a propadla se na třetí příčku.

SK Pedagog České Budějovice - SK Kelti 2008 2:3 (1:0, 0:0, 1:2)

Starší žáci českobudějovického Pedagogu museli v sobotu přijmout výzvu berounských Keltů, kteří zatím ani z jediného utkání neodešli bez bodu. Jihočeši se ale druhého týmu tabulky nezalekli a ve třetí minutě vyslali do útoku Jakuba Lálíka, který uklidil míček do branky Keltů. Ti sice vybojovali pětkrát víc slibných šancí než Pedagog, přesto první gól zaznamenali až ve třetí třetině, kdy prolomení střelecké smůly využili hned třikrát po sobě a dostali se do vedení 1:3. V čase 43:51 Budějovičtí z akce Affenzellera, Lálíka a skórujícího Daniela Krčky vytěžili snížení na 2:3 a Vojtěch Tomášek v brance domácích pečlivě hlídal branku, aby se šance na snížení nezmenšily. Stejně bezchybná ale byla i obrana Keltů, kteří nakonec gólový náskok udrželi a vyvezli z ujali se vedení tabulky.

HBC Hostivař - SK Suchdol nad Lužnicí 3:4 (0:0, 1:2, 2:2)

Vedoucí Hostivař o víkendu hostila starší žáky Suchdola, kteří v tabulce zaostávali na sedmém místě a proti favorizovanému soupeři nastoupili v okleštěné sestavě. Přesto to nakonec byli Jihočeši, kdo se radoval z výhry, Pražané naopak sklouzli až na třetí příčku. Průběh zápasu popsali Pražané na svém webu:

“Do Koma Areny zavítalo tentokrát mužstvo Suchdola nad Lužnicí. Aktuální postavení v tabulce, sedm hráčů do pole na soupeřově soupisce a naopak kompletní sestava domácích mohla svádět k dojmu, že se bude jednat o jednoznačnou záležitost. Alespoň domácí mužstvo si to zcela určitě myslelo a z tohoto rozpoložení ho neprobraly ani góly, které přibývaly do jeho sítě. Na značně kluzkém povrchu, se po počátečním tlaku domácích začali pomalu osmělovat také hosté a při bohorovném pohrdáním šancemi ze strany domácích to byli právě oni, kteří hrozili z nebezpečných brejků. Obraz hry se neměnil po celý zápas. Výborná brankářka Suchdola podporovala svými zákroky obětavě bojujících sedm statečných spoluhráčů v poli. Chladný a rozháraný výkon hostivařských vedl pouze k platonickému tlaku, který se zmohl pouze na tři vyrovnání. To čtvrté nepřineslo ani minutu a půl trvající powerplay a tak si hráči Suchdola z Hostivaře odvezli zcela zaslouženě tři body za vítězství 4:3.”