Nejbližší utkání - Neděle 03.06.2018
» 11:00 | Buldoci Stříbro-Olymp J.Hradec
autor hattricku proti Prachaticím David Šperl (foto: HC ŠD Písek)

Petr Kaše | 18.09.2017 12:03:02 | 831x

II. NHbL – Kompletní kolo se o víkendu odehrálo v nejvyšší jihočeské soutěži. Pedagog neměl slitování s nováčkem z Nové Včelnice. Zliv i podruhé v sezóně padla na nájezdy – tentokrát nestačila na posilněný Pluhův Žďár. Překvapení se událo v Blatné, kde domácí přehráli vicemistra Suchdol. Obhájce titulu z Písku zůstává i po druhém kole stoprocentní, když si v exhibičním tempu poradil se zálohou Prachatic.

SK Pedagog České Budějovice - HC Dranreb Nová Včelnice 10:2 (3:1,3:1,4:0)

Pedagog si spravil chuť po úvodní porážce na hřišti Písku a proti nováčkovi z Nové Včelnice si s chutí zastřílel. Dvakrát se prosadil hrající trenér domácích Kotek, po jedné brance přidali Adam Bárta, Ondřej Bárta, Kolář, Pavlík, Kadoun, Hejl a Bína. Úspěšnými střelci hostujícího Danrebu byli Sváček a Sviták. Nová Včelnice tak zůstává po dvou kolech na dně tabulky a na své premiérové body si musí počkat.

HBC Zliv - SK Beer Stars Pluhův Žďár 3:4 ss (1:1,0:1,2:1-0:1)

Vyrovnané utkání sehráli hokejbalisté Zlivi a Pluhova Žďáru. Ten na zlivské hřiště přivezl i posily ze zaniknutého Tábora v čele s Hroudou a Portlem a na jeho výkonu to bylo znát. Hosty poslal do vedení právě jeden z ex-táborských Šuléř, minutu a půl před přestávkou ale srovnal Mádl. Dvacet vteřin před druhou sirénou vrátil Pivním Hvězdám vedení Paščenko. Na začátku třetí části dostali domácí výhodu přesilové hry, kterou využil nejlepší hráč utkání Mikoláš. Obrat dokonal ve 43. minutě Čipera, vedení ale domácím dlouho nevydrželo. Za pouhých 23 vteřin vyrovnal Hrouda a šlo se na nájezdy. V nich rozhodl o vítězství hostů Vratislav Ondřej. Pluhův Žďár tak ve své letošní premiéře slaví zisk dvou bodů, Zliv i ve svém druhém utkání padla po nájezdech.

TJ Blatná Datels - SK Suchdol nad Lužnicí 5:3 (1:0,1:3,3:0)

Překvapení se zrodilo v Blatné, kam přijel loňský vicemistr Suchdol. Ten sice po dvou třetinách držel jednobrankový náskok a měl k vítězství o kousek blíž, domácí ale v závěrečné části předvedli dokonalý obrat a třemi brankami otočili utkání ve svůj prospěch. Hattrickem se v dresu Datlů blýskl David Braun, zbylé trefy obstarali Vaníček a Tkadlec.

HC Švantlův Dvůr Písek - HBC Prachatice B 12:3 (7:2,2:0,3:1)

Záloha Horalů měla nečekaně dobrý vstup do utkání, když vedla již po 128 vteřinách díky Reindlovi a Trojanovi 0:2. Prakticky vzápětí si ale poprvé v utkání vzal slovo David Šperl. V 9. minutě to již bylo 4:2 pro Švantlák po brankách Janečka, Habarta a opět Šperla. Do konce první třetiny přidali domácí ještě tři branky díky O. Gábovi, Hronkovi a Hromádkovi a o osudu utkání již nebylo pochyb. Ve zbytku zápasu i nadále předváděl Švantlák pohledné kombinační akce a v poklidu si dokráčel pro vysoké vítězství. Šperl završil hattrick, po něm se dále postupně trefovali Kozák, Hronek, Hromádka a O. Gába, třetí zásah Prachatic zaznamenal znovu Trojan.

Poražení Horalové popisovali průběh utkání na svém facebooku: Další zastávku si v rámci druhého kola nejvyšší krajské soutěže béčkové šapitó naplánovalo v nedalekém Písku. Již ranní sraz, kdy se na prachatickém svatostánku sešla pouhá osmička hráčů plus nehrající kapitán Jirka "Pála" Sitter, napovídala tomu, že se v Písku mají na co těšit.

Na modrou čáru nakonec při zahajovacím ceremoniálu nastoupilo hned devět statečných, mezi kterými navzdory očekávání nechyběl ani Jiří Sitter, ale ani posila defenzivy z céčkovské farmy - Petr "Gali" Paule. Na protější straně se již připravovala obávaná dvojice Šperl - Gába, která minulý víkend zařídila výhru 6:3 proti silnému Pedagogu.

Úvod zápasu ovšem zaskočil všechny přihlížející. Hned ve svém prvním střídání v sezóně využil Trojanova přiťuknutí Josef Reindl, jenž si našel místo na pravém kruhu a přesnou střelou švihem poslal míč do branky. Minutu nato si pak Trojan zpracoval kulatý nesmysl helmou a ze vzduchu procedil míč u písecké tyčky do sítě. Na světelné tabuli tak po necelých třech minutách svítilo skóre 0:2 pro prachatickou rezervu.
Studená sprcha ovšem domácí hráče probudila a hosté se nechali svým vedením příliš unést, čímž otevřeli okénka v defenzivě, čehož písecká skvadra dokázala využívat. Po několika přesných kombinacích a tvrdých projektilech domácí stav do první přestávky otočili a do druhé třetiny vstupovali s pohodlným náskokem 7:2.

V té Švantlák podřadil na nižší rychlostní stupeň, a do několika šancí se tak dostali i Prachatičtí, v té době již posílení o desátého do party, Václava Mráze, který po náročné noci přeci jen nenechal svůj tým na holičkách. A byl to právě dorazivší hráč s číslem 71, který mohl vykřesat maličkou jiskru naděje, ovšem jeho přesilovkové pokusy si cestu mezi tři tyče nenašly. Za zmínku pak stojí akorát kuriózní vyloučení prachatického Eichnera, jenž poznal, jaké je to hrát po boku řezníka Galiho, který nekompromisně složil k zemi unikajícího útočníka, ovšem za katr se posadil právě čerstvý vysokoškolák Eichner. Domácí naopak ve svém galapředstavení pokračovali a přidali další dvě branky do sítě nebohého Kacetla, který se po táhlém zranění vrátil zpět do brankoviště.

Třetí dějství nabídlo atraktivní hokejbal "nahoru dolů", když obě mužstva již rezignovala na obrannou fázi hry a příležitostí bylo dost na obou stranách. Písecké kvinteto několikrát roztočilo nebohou prachatickou pětici a jejich kolotočářská zábava chvílemi vypadala jako malování domečku jedním tahem. Horalové hrozili především rychlými brejky, avšak největší šanci nevyužila při přesilové hře rychlá štika druhé formace Honza Waldmann, který svou pumelicí rozezvučel pouze břevno písecké svatyně. Domácí hokejbalisté při svých hrátkách v útočném pásmu navýšili skóre ještě třikrát a když za hosty již pouze korigoval skóre šťastným zásahem Trojan, bylo jasné, že prachatická rezerva si z Písku odveze namísto bodového zisku pouze tucet branek ve své síti.