TITULNÍ STRANA » Pět gólů z přesilovek píseckých dorostenců, Pedagog přestřílel Prachatice
» 11:00 | Buldoci Stříbro-Olymp J.Hradec
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

Pět gólů z přesilovek píseckých dorostenců, Pedagog přestřílel Prachatice

Pavel Kortus ml. | 25.10.2017 08:47:31 | 920x

Dorost – V přesilových hrách se rozhodovalo utkání píseckých starších dorostenců. Nedisciplinované Kovo jim nabídlo jedenáct početních výhod, ŠD jich pět využilo a vyhrálo 7:2. V mladší kategorii přestřílel Pedagog soupeře z Prachatic, ve druhém utkání Suchdol nakonec zlomil odpor Olympu.

Extraliga staršího dorostu

HC ŠD Písek – TJ KOVO Praha 7:2 (3:1, 2:0, 2:0)

Dorostenci Švantláku zvládli utkání s celkem ze spodní poloviny tabulky. Pražské Kovo se na jihu snažilo bojovat o body, ale duel plný vyloučení ovládli Písečtí 7:2. Domácí se pětkrát trefili v přesilovce.

Písečtí popsali zápas následovně: „V dalším kole extraligy staršího dorostu přijel do Písku tým Kova. Zápas začal v opatrném tempu z obou stran, po krátkém otrkávání si vytvořil první šanci domácí Rychlík, ale brankář Kužela byl na místě. V čase 2:53 měli domácí k dispozici již druhou přesilovou hru, a že budou přesilové hry jazýčkem na miskách vah, ukázaly nadcházející minuty. V čase 3:16 ještě při zmiňované přesilové hře napřáhl na půlce Malecha a jeho projektil skončil až v Kuželově brance - 1:0. V čase 6:54 opět v přesilové hře po krásné souhře Duchoně s Janouškem uklidil podruhé míček do branky Malecha - 2:0. Krátce na to si vybrala i domácí obrana slabší chvilku a Kovo snížilo na 1:2. Do konce třetiny navýšil skóre na 3:1 Rychlík, když využil další přesilovou hru. Hosté měli i nadále problémy s disciplínou a někdy i zbytečnými zákroky oslabovali svůj tým. V čase 16:28 našel krásnou křížnou nahrávkou Neruda volného Duchoně a bylo to 4:1. V čase 20:59 vystrčili drápky opět hosté a důrazný Matoušek snížil na 2:4. V prostřední části se měnilo skóre ještě jednou, když nováček v barvách ŠD Chudomel vyzval nahrávkou skórujícího Daňka - 5:2. V závěrečné třetině se stav měnil ještě dvakrát. Nejdříve Rychlík zvýšil na 6:2 a v čase 32:04 Neruda uzavřel účet utkání na 7:2, když vstřelil již pátou branku ŠD s přesilové hry v tomto utkání.“

Trenér ŠD Vít Čapek byl po utkání spokojen: „Jsem rád, že jsme utkání vítězně zvládli i v tak malém počtu hráčů. Hodně nám k tomu napomohla nedisciplinovanost hostí. Vstřelili jsme v přesilovkách pět branek. Myslím, že jsme měli po celou dobu utkání pod kontrolou. Hráče musím pochválit za bojovnost.“

Branky Písku: Malecha, Rychlík 2, Daněk, Duchoň, Neruda

Sestava Písku: Čapek - Sýkora, Janoušek, Malecha, Šimůnek, Duchoň, Daněk, Rychlík, Chudomel, Neruda.

Extraliga mladšího dorostu

HBC Prachatice – SK Pedagog České Budějovice 5:8 (1:1, 1:4, 3:3)

Oba celky dělil před utkáním jenom jeden bod, proto se čekal vyrovnaný zápas. První třetina tomuto tvrzení dala za pravdu, stav byl nerozhodný 1:1. Českobudějovičtí střetnutí rozhodli ve druhé třetině, kdy vstřelili čtyři branky a vedli rázem o tři branky. Přestřelka ve třetí části už vítěze nezměnila, Pedagog zvítězil pod Libínem i díky třem využitým přesilovkám 8:5.

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – SK Suchdol nad Lužnicí 1:5 (0:1, 1:0, 0:4)

V Jindřichově Hradci to byla dlouho taktická bitva, branek padalo pomálu. Jedinou v první třetině zaznamenal domácí Olymp, Suchdol po změně stran vyrovnal. Rozhodnutí přinesl drtivý finiš Suchdolu, který díky čtyřem gólům zůstává bez ztráty bodu na čele tabulky. Olymp naopak bez bodů zůstává společně s Kovem u jejího dna.