TITULNÍ STRANA » Písecká záloha napodobila A tým a s předstihem si zajistila vítězství v základní části
» 18:00 | HBC Prachatice B-HBC Prachatice A
ilustrační foto HC ŠD Písek "B" (foto: Písecký Deník)

Petr Kaše | 11.04.2018 10:45:51 | 469x

Krajská liga – Základním částem jihočeských soutěží mužů vládnou hokejbalisté Písku. Po áčku si s předstihem zajistila první místo a přímý postup do semifinále také písecká záloha, která tak navázala na loňský triumf. Falcon uspěl na hřišti Prachatic, stejně jako Rosa v Protivíně. Souboj dvou nejhorších celků soutěže ovládla Zliv.

HBC Prachatice C - HBC Falcon České Budějovice 5:7 (1:1,1:5,3:1)

Českobudějovický Falcon uspěl na hřišti prachatického céčka a to především díky pětibrankové smršti ve druhé části. Domácí v závěrečné periodě dotahovali, ale hosté si již vítězství pohlídali. Hattrick v barvách Falconu zaznamenala nová posila Tomáš Gärtner, dvakrát se trefil Jan Štěpánek a po jedné brance přidali Ladislav Čížek a Pavel Vejvoda.

HC Švantlův Dvůr Písek B - SK Suchdol nad Lužnicí B 13:0 (4:0,4:0,5:0)

branky domácích: 4. Sup (Novák), 5. Kobližka (Kocourek, Procházka), 11. Kobližka (Kolář, Hronek), 12. Vážný, 16. Sup (Zábranský), 25. Kolář (Kobližka, Hronek), 27. Sup (Vážný, Marek), 28. Kobližka (Hronek, Máša), 37. Vážný (Kocourek, Šťastný), 37. Kobližka (Zábranský, Procházka), 39. Kolář (Kobližka), 41. Novák (Vážný), 45. Vážný (Kolář, Máša)

Písecká záloha odehrála předposlední domácí utkání základní části se zálohou Suchdola. Hosté dorazili se 7 hráči do pole a dvěma gólmany. Domácí se do soupeře zakousli hned od začátku a diktovali jasně tempo hry. První třetina vyzněla jasně pro domácí, kteří ji vyhráli poměrem 4:0.

Stejným rozdílem skončila i druhá třetina a tak po dvou třetinách svítil na tabuli stav 8:0

Ve třetí třetině přidali domácí dalších pět branek a dokráčeli si pro jasnou výhru 13:0.

Z facebookových stránek HC ŠD Písek: B tým včera na domácí půdě deklasoval zálohu SK Suchdol nad Lužnicí a stejně jako A tým se raduje z triumfu v základní části, kterou opět po roce ovládl.

zdroj: HC ŠD Písek facebookové stránky

HBC Vikings České Budějovice  - HBC Zliv B 3:6 (1:1,1:1,1:4)

Souboj dvou nejhorších celků soutěže ovládla hostující Zliv, která tak odsunula Vikingy na poslední příčku. Ve třetím vzájemném utkání letošní sezóny uspěla Zliv podruhé, opět výsledkem 6:3. Po vyrovnaných dvou třetinách rozhodla o vítězství hostujícího celku závěrečná patnáctiminutovka, ve které se Zlivští prosadili hned čtyřikrát, zatímco domácí pouze jednou.

TJ Platan Protivín - SK HC Rosa České Budějovice 2:4 (0:2,2:0,0:2)

Rosa na hřišti Platanu potvrdila roli favorita a do Českých Budějovic veze tři body. Hosté si v první části vypracovali dvoubrankové vedení, domácí ale v prostřední periodě dvoubrankovou ztrátu dokázali smazat a začínalo se od nuly. Hosté ale přidali na obrátkách a dalšími dvěma trefami rozhodli o svém vítězství. Rosa má jistotu semifinále, Protivín bude ve zbývajících dvou utkáních usilovat o co nejlepší výchozí pozici.