14 : 0 (5:0,4:0,5:0)
Písek obhájil mistrovský titul (foto: HC ŠD Písek)

Písecký Švantlák po roce opět mistrem 2. Ligy

Petr Kaše | 04.06.2018 07:55:17 | 457x

2. Liga finále play-off – Hokejbalisté Písku využili hned první finálový mečbol na hřišti Suchdolu a po roce se opět radují ze zisku mistrovského titulu.

SK Suchdol nad Lužnicí - HC Švantlův Dvůr Písek 2:4 (1:1,0:2,1:1)

Konečný stav finálové série 0:3

branky a nahrávky: 7. Tácha (Hadrava, Dlugoš V.), 31. Hadrava (Tácha, Dlugoš V.) – 10. Přibyl (Volf R.), 21. Tajbl (Gába O.), 27. Volf L. (Rod), 41. Volf L.

Finále 2. Ligy vyvrcholilo krásným utkáním v Suchdole. Domácí, hnáni plnými tribunami, šli poprvé v sérii do vedení zásluhou Táchy, ale hosté vyrovnali díky veteránovi Přibylovi. Prostřední část přinesla rozhodující trhák HC ŠD. Po návratu z trestné lavice poslal svůj tým do vedení Kamil Tajbl, které navýšil ještě před druhou sirénou Lukáš Volf. Suchdol v úvodu třetí třetiny sice ještě snížil na rozdíl jediné branky. Více jim ale písecká obrana nedovolila. Velkou zásluhu na tom měl výborně chytající Jiří Fišer. Definitivní pečet na třetím vítězství HC ŠD přidal čtyři minuty před koncem nejužitečnější hráč play-off Lukáš Volf. Švantlák obhájil mistrovský titul a poprvé v historii slaví double za vítězství v základní části i v play-off. Suchdol, stejně jako loni, skončil těsně pod vrcholem a musí se spokojit se stříbrnými medailemi.

Suchdolští brali finálovou porážku na svém facebookovém profilu s nadhledem: O víkendu odehrál svůj poslední zápas sezóny A tým SKS a bylo z toho nakonec druhé místo v celé soutěži 2. NHbL. Soupeřem byl ve finále opět Písek a opět série skončila 0:3 na zápasy. Jak se ale v Suchdole říká: to se nedá nic dělat.