TITULNÍ STRANA » Písek bere druhou výhru s čistým kontem, Suchdol nedal šanci Pedagogu
» 11:00 | Buldoci Stříbro-Olymp J.Hradec
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

Písek bere druhou výhru s čistým kontem, Suchdol nedal šanci Pedagogu

Pavel Kortus ml. | 20.09.2017 09:30:39 | 709x

Dorost – Druhým kolem v neděli pokračovaly dorostenecké extraligy. Starší dorostenci Písku podruhé zvítězili, když v daleké Karviné podruhé v řadě neinkasovali, a tak jim k výhře stačila jen jedna branka. V extralize mladšího dorostu Prachatice padly s Kert Parkem Praha, jihočeské derby jasně opanoval Suchdol v klání s Pedagogem.

Extraliga staršího dorostu

HbK Karviná - HC Švantlův Dvůr Písek 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Písečtí starší dorostenci zaznamenali ve druhém zápase druhou výhru, navíc opět neinkasovali. V daleké Karviné zvítězil Švantlák fotbalovým výsledkem 1:0, když v prostřední třetině rozhodl z dorážky Rychlík.

Utkání popsali sami Písečtí v komentáři: „V dalším kole extraligy SD cestoval Švantlák k nejvzdálenějšímu soupeři z Karviné. Celý zápas se konal za vytrvalého deště, lépe se s tím dokázali vypořádat hosté a často zaměstnávali domácího gólmana Mokrého, který byl domácím velkou oporou. Za zmínku stojí v první třetině šance Rychlíka a Duchoně, ale Mokrý byl vždy připraven. Obraz hry se příliš nezměnil ani v prostřední části, kdy domácí přidali na důrazu, který občas přeháněli, a tak se hostím naskytla i přesilovka 5 na 3. Na konci početní výhody našel nahrávkou Duchoň Malechu, který vystřelil bez přípravy. Jeho střelu Mokrý pouze vyrazil a Rychlík míček uklidil za jeho záda - 1:0. Na konci druhé třetiny měli po hrubé chybě Hokra super šanci domácí, když se celý útok domácích řítil na Čapka, který si s touto obrovskou šancí skvěle poradil. V posledním dějství se hosté snažili navýšit svůj náskok, ale nepřesná muška je o to připravila. Když ani v power play netrefil Rychlík prázdnou branku, skončilo utkání netěsnějším výsledkem.“

Trenér Písku Vít Čapek si po výhře pochvaloval: „Jsme výhrou maximálně spokojeni. Myslím, že jsme byli v celém průběhu lepším týmem. Domácí brankář chytal skvěle a držel šance domácích na dobrý výsledek. Jsem spokojený, jak jsme přistoupili k utkání. Hráče musím pochválit.“

Sestava ŠD: Čapek - Hokr, Janoušek, Sýkora, Šimůnek, Rychlík, Daněk, Duchoň, Malecha, Neruda, Hrnečková.

Extraliga mladšího dorostu

HBC Prachatice – Kert Park Praha 2:6 (1:3, 0:2, 1:1)

Po úvodní výhře s Dobřany 6:2 tentokrát Prachatičtí museli přijmout opačný výsledek. Na Kert Park Praha od úvodu nestačili a už po patnácti minutách měli na soupeře dvougólové manko. To se po pauze ještě zdvojnásobilo. V závěrečné třetině už si Pražané jen hlídali výsledek. Po tenisovém skóre 6:2 si Kert Park zapsal druhou výhru v sezoně.

SK Suchdol nad Lužnicí – SK Pedagog České Budějovice 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

Šlágr kola se změnil v jednoznačnou záležitost. Oba celky v úvodním kole nadělovaly, v tom druhém jasně kraloval Suchdol. Domácí na Pedagog vlétli a už během první třetiny nasázeli Českobudějovickým tři branky. Zaskočený Pedagog nenašel síly na zvrat ani v prostřední části. Naopak Suchdol postupně navyšoval svůj náskok až na konečných 6:0. Hosté vyprodukovali jen třináct střel, byli pětkrát na trestné lavici, přičemž soupeř dvě početní výhody využil. Naopak Suchdolští nebyli vyloučeni ani jednou.

Po utkání pochopitelně nebyl příliš spokojený trenér Pedagogu Vratislav Malecha. "Do utkání jsme vstoupili laxně, a než jsme se rozkoukali, tak byl stav 3:0 pro velice aktivně hrající domácí tým. Od druhé třetiny jsme stáhli hru na dvě lajny, hra byla lepší, ale kvůli naší nedisciplinovastí branky dávali pouze domácí. Na některých našich hráčích je vidět, že jim dělá problém přesun z žáků do vyšší kategorie. Ale sezóna bude dlouhá, věřím že zlepšení se brzy dostaví," zůstává Malecha pozitivní.