TITULNÍ STRANA » Písek nakročil za obhajobou, Suchdol veze z Blatné jedno vítězství
» 11:00 | Buldoci Stříbro-Olymp J.Hradec
Písek si v domácím prostředí poradil dvakrát se Zliví (foto: HC  ŠD Písek)

Písek nakročil za obhajobou, Suchdol veze z Blatné jedno vítězství

Petr Kaše | 15.05.2018 08:43:50 | 361x

2. Liga semifinále play-off – O víkendu odstartovaly semifinálové série nejvyšší jihočeské soutěže mužů. Dařilo se obhájcům z Písku, kteří stoprocentně využili výhody domácího prostředí a již tuto sobotu mohou oslavit postup do finále. Druhá série mezi Blatnou a Suchdolem je po úvodních dvou zápasech vyrovnaná.

HC Švantlův Dvůr Písek - HBC Zliv 6:1 (1:0,2:0,3:1) a 5:4 (1:2,2:1,2:1)

Stav semifinálové série 2:0

branky a nahrávky: 14. Pelc, 18. Volf R. (Gába O.), 20. Hřebíček (Hromádka, Volf L.), 34. Rod (Hromádka, Volf L.), 40. Rod (Hromádka, Volf L.), 44. Volf L. - 38. Čipera (Řimnáč).
Vstup do semifinále se Švantláku povedl na výbornou! Dvě třetiny byl na hřišti jediný tým a po brankách Pelce, Radka Volfa a Hřebíčka držel pohodlný náskok. Ten i v poslední části narůstal, i když tempo domácích již polevilo. Přesto je z toho jednoznačné vítězství, díky kterému se Švantlák ujal v sérii vedení.

branky a nahrávky: 11. Šperl (Habart), 18. Šperl (Volf R.), 21. Rod (Hromádka), 42. Rod (Volf L., Gába O.), 44. Volf L. (Hřebíček, Hromádka) - 7. Řimnáč (Sumerauer), 9. Hokepl (Čipera, Sumerauer), 25. Pícha, 38. Čipera (Hokepl).
Druhé semifinále přineslo zcela jiný průběh, než úvodní duel. Hosté se během deseti minut dostali do dvoubrankového vedení. Do první přestávky však snížil Šperl. Člen širšího kádru reprezentace pak dokázal svým druhým gólem vyrovnat. O chvíli později jej napodobil Rod a Švantlák skóre otočil. Hosté však do přestávky dokázali vyrovnat. Zliv v polovině poslední třetiny také dokonala obrat zásluhou zkušeného Čipery. Domácí však nesložili zbraně a v nervózním závěru předvedli další obrat. Nejprve přidal svoji druhou branku v utkání Rod. Minutu a pět vteřin před vystřelil Lukáš Volf, jeho tvrdou střelu Veselý neudržel a ještě si ji srazil do vlastní brány. Švantlák tak i ve druhém domácím utkání zvítězil a v sobotu bude mít matchball na postup do finále!

Zdroj: HC ŠD Písek facebookové stránky

TJ Blatná Datels - SK Suchdol nad Lužnicí 0:4 (0:1,0:2,0:1) a 5:3 (0:0,3:2,2:1)

Stav semifinálové série 1:1

Úvodní semifinálový duel byl v režii suchdolských hráčů. Po třech využitých přesilových hrách skóre postupně navyšovali Václav Bednář, Jiří Kalát a Matěj Tácha, na 4:0 upravoval opět Jiří Kalát. Byl k vidění bojovný zápas a i přes celkem jednoznačný výsledek byl k vidění vyrovnaný hokejbal, který musel diváky bavit.

V druhém semifinálovém utkání Suchdol nenavázal na skvělý výkon z předešlého dne a po urputné bitvě bohužel na hřišti Blatenských Datlů prohrál 3:5. Hosté vstoupili do utkání velmi zdařile, hned po úvodním vhazování si vytvořil tlak, který však nedokázali přetavit v první branku. Stav střel po první třetině 18:9 pro hosty. Jenže po úvodní pauze, jako by ze šatny domácích vyšel o poznání jiný tým. Domácí dokázali využít nabídnuté dvě přesilové hry a dostali se do vedení 2:0. Suchdol sice korigoval na 1:2, ale byli to opět domácí, kteří potrestali nedůraz suchdolské defenzivy.

Hrál se bojovný hokejbal hodný semifinále play-off. Suchdol v početní výhodě dokázal snížit v poslední periodě na rozdíl jediné branky, ale ve finálovém náporu se z brejku opět prosadili domácí. Naděje na srovnání Suchdol vykřesal z přesně mířené střely dvě minuty do konce na 3:4. Datlové však dokázali rychle odpovědět do již opuštěné svatyně hostí.

Suchdolští komentovali nedělní utkání na svém facebooku: I přes vyrovnané utkání nutno přiznat, že soupeř byl od druhé třetiny lepší a zaslouženě vyhrál. Jen díky skvěle chytajícímu "Kuřeti" jsme naděje na vyrovnání živili až do posledních vteřin utkání. Nám nezbývá, než dvakrát využít výhodu domácího hřiště a zařídit postup mezi dva nejlepší celky doma na Gráfovci.

Zdroj: SK Suchdol facebookové stránky