» 14:00 | Buldoci Stříbro-Pedagog ČB
ilustrační foto (foto: HBC Prachatice)

Písek Pražany nezastavil, Pedagog se dotáhl na druhý Suchdol

Barbora Smudková | 10.11.2016 11:38:31 | 647x

Extraliga MD - Jihočeští mladší dorostenci vstoupili do druhé poloviny podzimní části extraligy a už teď je jasné, že o postup do play-off budou muset na jaře pořádně zabojovat. Propastný náskok před zbytkem tabulky získala Hostivař, když Písku nadělila osmigólovou porážku. Pedagog se naopak probojoval do patnáctibodového peletonu vedeného druhým Suchdolem. Z předposlední příčky se odrazili Horalové výhrou 5:0.

HBC Prachatice - TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 5:0 (4:0, 1:0, 0:0)

Dohrávka sedmého kola čekala v sobotu na mladší dorostence Prachatic a Jindřichova Hradce. Horalové na nic nečekali a už po třiceti vteřinách se dostali do vedení po zásahu Milana Čertíka. Druhý zásah do branky Lukáše Semotána zaznamenal Ondřej Veselý, o minutu později už domácí vedli 3:0 po vydařené souhře Filipa Sedláčka a skórujícího Uhlíře. V posledních minutách první části pak čtvrtým gólem přispěl Filip Sedláček. Hosté sice většinu utkání strávili v obraně, přičemž prachatického gólmana Radima Dudlu ohrozili jen pětkrát, Semotán v brance Olympu si ale proti ostřelování ze strany Horalů vedl po zbytek utkání téměř bezchybně. Ve čtyřiadvacáté minutě přes něj sice prošel Jaroslav Kolka, další navýšení ale Olymp nepovolil. Body tak sice zůstaly v Prachaticích, stále bezbodový Olymp ale domů odjel s jedním z nejlepších výsledků sezóny.

Záznam z utkání Horalů proti Olympu můžete zhlédnout ZDE

SK Pedagog České Budějovice - SK Suchdol nad Lužnicí 6:1 (1:0, 1:0, 4:1)

Sesazení lídři tabulky ze Suchdola v neděli dorazili do Českých Budějovic, kde měli v plánu ukořistit další body a zůstat v závěsu vedoucí Hostivaře. V prvním společném utkání neměli Suchdolští s Pedagogem problém a připsali si sedmigólové vítězství. Tentokrát se ale už v začátku utkání Budějovičtí ukázali jako rovnocenný soupeř. Skóre otevřel domácí Lukáš Zelenka, dvougólový náskok pak ke konci druhé třetiny Pedagogu vybojoval Martin Neruda. V úvodu třetí třetiny využil oslabení domácích Jakub Laurinc, Budějovičtí se ale o to víc zaměřili na útok. Na 3:1 zvýšil Štěpán Procházka, o necelou minutu později na něj navázal druhým zásahem v utkání Lukáš Zelenka. Pátý gól z hole Jiřího Hucla nenechal Suchdolské chladnými, nervy na uzdě neudržel střelec jediného gólu hostí Jakub Laurinc, který si vysloužil trest ve hře. Početní oslabení hostí navíc vytrestal také Matyáš Malecha, který devět sekund před koncem utkání uzavřel skóre na 6:1.

HBC Hostivař - HC ŠD Písek 8:2 (4:0, 2:0, 2:2)

Po prohře druhého Suchdola mohli závratnému odstupu vedoucího týmu na zbytek tabulky zabránit už jen dorostenci Písku. Ty ale do utkání proti domácí Hostivaři dorazili v prořídlé sestavě, domácí tak už od prvních vteřin utkání dokazovali svou převahu. V čtyřiadvacáté sekundě poprvé prostřelil Ondřeje Bauše Marek Zyta, druhý gól jen o chvíli později vstřelil Jan Čejka. Písečtí se po nešťastném vstupu do zápasu oklepali a pustili se do hry s nutnou koncentrací, přesto se víc než na vlastní postup vpřed museli soustředit na odrážení útoků Pražanů. Ty se znovu uchytily v deváté minutě, kdy na 3:0 zvýšil Jan Čejka. V posledních minutách první části pak domácím čtyřgólový náskok vybojoval Jonáš Mazura. V druhé třetině se do slibných šancí dostávali i Písečtí, naděje Jihočechů ale nedokázal před Dostálovou brankou naplnit ani nejlepší střelec Písku Vít Šimůnek. Z gólu se tak znovu radovala Hostivař, hattrick uzavřel Jan Čejka. Na 6:0 pak před koncem třetiny navýšil Martin Nocar. Ani v třetí části se Písečtí nadějí na prolomení obraného valu domácích nevzdávali. V třiatřicáté minutě tak nakonec mohla propuknout radost i na střídačce Jihočechů, když ze souhry Hany Beličkové a Víta Čapka vytěžil snížení na 6:1 Matěj Hnyk. Vstřelený gól Písku zaktivizoval oba týmy a brankáři na obou stranách hřiště se museli pořádně otáčet. Útoku nakonec podruhé podlehl domácí Jan Dostál, po souhře s Jiřím Daňkem se podruhé trefil Matěj Hnyk. Hostivař ale nehodlala jeho góly nechat bez potrestání, přes Bauše ještě dvakrát přešel Jiří Vaniš, který uzavřel výhru Pražanů na 8:2. V závěru utkání se trefil ještě dvakrát domácí Vaniš 8:2.