14 : 0 (5:0,4:0,5:0)
Písek si jednoznačně poradil s Pivními Hvězdami (foto: HC ŠD Písek)

Písek rozstřílel Pluhův Žďár, úspěšný víkend pro hokejbalisty Blatné

Petr Kaše | 13.11.2017 13:36:54 | 1008x

2.Liga – Hned pět utkání bylo o víkendu na programu v rámci nejvyšší jihočeské soutěže mužů. Hned dvakrát se v akci představili blatenští Datlové a byla to povedená vystoupení. Pedagog urval výhru s Prachaticemi až po samostatných nájezdech. Suchdol veze body ze Zlivi a Písek deklasoval Pluhův Žďár.

SK Beer Stars Pluhův Žďár - TJ Blatná Datels 1:4 (0:2,0:1,1:1)

Datlové vykročili na hřišti předposledního Pluhova Žďáru za vítězstvím již v úvodní patnáctiminutovce, kterou dokázali vyhrát o dvě branky. V prostřední části své vedení ještě navýšili a o vítězi nebylo prakticky pochyb. V závěrečné třetině se konečně prosadili také domácí, hosté ale žádné drama nepřipustili a odváží si tři body. Hattrickem se blýskl nejproduktivnější Datel David Braun, jednou se prosadil Sebastian Vaníček.

SK Pedagog České Budějovice - HBC Prachatice B 4:3 ss (0:0,1:2,2:1-1:0)

Po úvodní bezbrankové části si prachatičtí Horalové vypracovali ve druhé periodě jednobrankový náskok. Závěrečná část ale patřila Pedagogu, který jednobrankové manko smazal a o vítězi tak museli rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byli díky rozhodující trefě kapitána Pavlíka úspěšnější domácí, kteří berou bod navíc. V základní hrací době se za Pedagog trefovali O. Bárta, Pavlík a Malecha.

HBC Zliv - SK Suchdol nad Lužnicí 4:5 (2:2,0:1,2:2)

Suchdolští vedli na začátku třetí části na hřišti Zlivi již 2:5 a vypadalo to na snadnou záležitost. Domácí ale ve zbývajících minutách zabrali a z utkání udělali pořádné drama. Průběh utkání popisují suchdolští tradičně na svém facebookovém profilu:

V sobotu vycestoval Suchdol k zápasu do Zlivi. Jednalo se o souboj druhého se třetím týmem tabulky, a tak se dal očekávat vyrovnaný zápas. Zliv navíc v této sezóně ztratila na svém hřišti pouhé dva body. Ve prospěch Suchdola hrál fakt, že v posledním utkání mezi těmito soupeři, hraném na suchdolském hřišti, se domácí radovali z výhry v poměru 5:2.

S takto rozdanými kartami vstoupili soupeři do první třetiny. Suchdol začal aktivněji a vytvářel si brankové příležitosti. Za Suchdol otevřel skóre utkání Dlugoš po krásném blafáku zakončeném mezi nohy domácího brankáře. Zlivští ovšem ještě v první třetině odpověděli, když z minima šancí dokázali vytěžit maximum a krátce po sobě vstřelili dvě branky. Odpověď suchdolských hokejbalistů na sebe nenechala dlouho čekat a po nádherném lobu Schandla z vlastní poloviny a přihrávce Bednáře se před prázdnou branku dostal k míčku Sládek, který už nemohl minout. Po první třetině se tedy šlo do kabin za stavu 2:2.
Druhá třetina se nadále nesla ve znamení náporu hostí, který zužitkoval Tácha krásně provedeným blafákem ala Forsberg. V dalším průběhu druhé třetiny si suchdolští vypracovali ještě řadu brankových příležitostí, které ovšem nedokázali zužitkovat, a tak se do třetí třetiny šlo za stavu 2:3 pro hosty.
Ve třetí třetině se gólově prosadil z dorážky Dlugoš a krásnou střelou z mezikruží do horního růžku brány Kalát a za stavu 2:5 to vypadalo, že si Suchdol v klidu dokráčí pro výhru. Ale Zliv nesložila zbraně. Po špatně sehrané buly v obraném pásmu se zlivští dostali k dorážce a náskok hostí se snížil na 3:5. Zmatky v obraně Suchdola pokračovaly a toho zlivští využili a po střele z mezikruží snížili stav utkání na 4:5. Naštěstí to bylo ze strany hostí vše a Suchdol tak přivezl ze Zlivi cenné tři body.

Za suchdolské hodnotil utkání kapitán Zdeněk Fical: Věděli jsme, že Zliv bude nepříjemný soupeř, který hraje hodně tvrdý a nátlakový hokejbal. Navíc se při každém utkání hraném na asfaltu neustále víc ukazuje, jak jsme si rychle zvykli na perfektní plastový povrch. Do zápasu jsme vstoupili dobře a neznervózněli jsme ani za nepříznivého stavu. Mrzí mě, že za stavu 2:5 jsme si zápas už nepohlídali a nechali jsme to zase dojít do dramatického konce. Naštěstí jsme zápas zvládli dotáhnout k těsnému vítězství a bereme zlaté tři body.

HC Švantlův Dvůr Písek - SK Beer Stars Pluhův Žďár 18:2 (7:0,5:0,6:2)

branky a nahrávky: 2. Volf (Rychlík), 6. Pelc (Zábranský, Volf), 8. Habart (Kabele, Šperl), 9. Volf (Hromádka, Pelc), 10. Šperl (Tajbl, Habart), 11. Hřebíček (Zábranský, Pelc), 12. Habart (Kabele, Tajbl), 18. Šperl (Rod, Habart), 20. Pelc (Volf, Hřebíček), 24. Šperl (Tajbl), 29. Hřebíček (Volf, Kozák), 31. Kabele (Hromádka, Tajbl), 33. Hromádka (Habart, Tajbl), 37. Šperl (Kabele, Habart), 42. Rod (Hromádka, Fišer), 42. Kabele (Šperl), 44. Hromádka (Habart, Rod) - 44. Paščenko (Ondřej, Málek), 45. Paščenko (Málek, Průša).

V prvním letošním utkání v Pluhově Žďáru zaznamenal Švantlák vysoké dvouciferné vítězství. Nejinak tomu bylo i ve druhém vzájemném měření sil, kdy jen v první třetině padlo sedm branek, všechny do hostující sítě. Konečný účet se zastavil těsně před druhou desítkou. Domácí hráči v touze za dalšími góly nepomohli svému gólmanovi Fišerovi k čistému kontu a v posledních vteřinách dvakrát inkasovali z hole Paščenka.

TJ Blatná Datels - HC Dranreb Nová Včelnice 7:2 (0:0,4:2,3:0)

Blatenští v neděli navázali na sobotní vítězství na hřišti Pluhova Žďáru a proti poslední Včelnici jednoznačně zvítězili. V úvodní třetině se ještě diváci branky nedočkali, od té druhé ale již domácí rozjeli svůj ofenzivní kolotoč naplno a nakonec do hostující branky skórovali hned sedmkrát. Hned třikrát se prosadil Sebastian Vaníček, po jedné brance přidali Hruška, Matějka, Braun a Sýbek.