4 : 3 (1:2,2:0,1:1)
PÁ 17.11.2017 | 12:00
13 : 0 (3:0,5:0,5:0)
» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
Písek si v domácím prostředí poradil s Pedagogem (foto: Václav Kozma - Písecké postřehy)

Písek si poradil s Pedagogem, Prachatice neměly slitování s Blatnou

Petr Kaše | 27.03.2017 09:19:40 | 990x

II.NHbL – Další kolo základní části nejvyšší jihočeské soutěže je minulostí. Prachatice přivítaly blatenské Datly, kterým nasázely hned třináct branek. Těsné vítězství vezou suchdolští hráči ze zlivského hřiště. Písek i s přispěním jedné trefy Jakuba Kováře slaví vítězství s Pedagogem. Souboj dvou nejhorších celků soutěže vyzněl lépe pro Tábor.

HBC Prachatice - TJ Blatná Datels 13:1 (3:0,5:1,5:0)

Sobotní slunečné počasí přilákalo do ochozů prachatické arény velmi slušný počet diváků. Domácí měli pro tento den jasný cíl, potvrdit jarní neporazitelnost a užít si zápas před blížícím se play-off. Hosté bohužel dorazili do Prachatic pouze se sedmičkou statečných do pole, čímž se jejich naděje na nějaký bodový zisk velmi ztenčili. Úvodní oťukávání ukončil dvěma rychlými góly domácí Josef Reindl. Blatenští borci dále jen těžko hledali síly na útočení a soustředili se hlavně na obrannou fázi. Kolem svatyně hostujícího Koubka bylo pořád pěkně rušno, do konce první části se však dokázal gólově prosadit pouze Martin Dojčar. Zápas dále pokračoval v podobném duchu. Domácí neustále navyšovali skóre, a tak se ukazatel na světelné tabuli zastavil až na hrozivé třináctce. Další tři branky přidal Jaromír Kotlík, který tak splnil svůj gólový standard, dvakrát se trefili také Jan Turek a Jan Švácha a přesně mířili i Jiří Lang, Karel Sedláček a Jaromír Markytán. Za hosty upravil skóre na konečných 13:1 Daniel Michálek.

HBC Zliv - SK Suchdol nad Lužnicí 1:2 (0:1,0:1,1:0)

Vedoucí Suchdol zavítal do Zlivi a na tříbodový zisk se nečekaně natrápil. Hosté si v úvodní části dokázali vypracovat jednobrankový náskok, který v průběhu druhého dějství ještě navýšili. Domácím se v závěrečném dějství podařilo výsledek zkorigovat, na vyrovnání ale již dosáhnout nedokázali. Suchdolští se tak dvě kola před koncem základní části přiblížili vítězství v základní části – stačí jim získat jediný bodík. Zliv se naopak po povedeném podzimu tabulkou propadá, do play-off se ale podívá.

HC Švantlův Dvůr Písek - SK Pedagog České Budějovice 4:2 (2:0,0:0,2:2)

Domácímu Švantláku se povedl vstup do utkání, kdy již ve 2. minutě otevřel skóre Ondřej Gába po přihrávce Habarta. Ještě do přestávky se navíc prosadil sám Marek Habart. Druhá část branky nepřinesla, v poslední třetině se jich však slušně zaplněná Orange aréna znovu dočkala. Nejprve navýšil vedení domácích Lukáš Volf. Hosté se zakrátko poprvé prosadili při přesilovce zásluhou Davida Bílka, ale domácí rychle přispěchali s odpovědí z hole Jakuba Kováře, jenž překonal Dobrovolného počtvrté. Poslední slovo měli hosté, když další přesilovku využil Ondřej Bárta. Písek tak uspěl i ve třetím jarním vystoupení a upevnil postavení na druhé příčce tabulky, Pedagog je čtvrtý.

Kapitán Pedagogu Tomáš Pavlík nebyl spokojen s výkonem v prvních dvou třetinách: Odpovídající výkon jsme předvedli jen ve třetí třetině a na to se vyhrávat nedá.

Písecký trenér Marek Kabele považoval výhru za zaslouženou: Dnes zasloužená výhra. Soupeře jsme dvě třetiny nepustili do žádné vyloženější šance. Až ve třetí třetině využili dvě přesilovky po našich někdy zbytečných faulech. Čekal jsem, že nás potrápí víc.

foto z utkání ZDE

SK Tábor - SK Beer Stars Pluhův Žďár 8:6 (2:2,4:2,2:2)

Divokou přestřelku nabídlo utkání dvou aktuálně nejhorších celků soutěže. Domácí Tábor si rozhodující dvoubrankový náskok vypracoval ve druhé části, ve které dokázal na hostující obranu vyzrát hned čtyřikrát. Zbývající dvě třetiny skončily shodně 2:2. Tábor si tak připisuje teprve třetí letošní vítězství, i nadále však zůstává na chvostu tabulky. Hosté na jaře padli ve všech čtyřech utkáních, ve kterých navíc inkasovali hrozivých 41 branek, a vysněná účast v play-off se jim vzdaluje.