TITULNÍ STRANA » Písek stoprocentně využil výhodu domácího prostředí a k obhajobě mu chybí poslední krok
14 : 0 (5:0,4:0,5:0)
hokejbalisté Písku jsou blízko obhajobě titulu (foto: HC ŠD Písek)

Petr Kaše | 28.05.2018 14:38:24 | 459x

2. Liga finále play-off – Hokejbalové soutěže po celé republice směřují do finále a nejinak je tomu také na Jihu. Úvodní finálové bitvy má za sebou nejvyšší jihočeská soutěž mužů. V repríze loňského finále využil obhájce z Písku výhody domácího prostředí a k obhajobě mistrovského titulu mu chybí poslední krůček!

HC Švantlův Dvůr Písek - SK Suchdol nad Lužnicí 6:0 (3:0,1:0,2:0) a 5:1 (2:0,3:1,0:0)

Stav finálové série 2:0

branky a nahrávky: 3. Kabele (Gába O.), 7. Hromádka (Volf L.), 15. Přibyl (Gába O.), 27. Šperl (Volf L.), 35. Rychlík (Volf R.), 45. Habart (Gába O., Kabele)

První utkání finále bylo v jednoznačné režii domácího Švantláku. Již v první třetině získal rozhodující náskok, který do konce jen navyšoval. V prostřední části navíc průběh zápasu neunesli hostující hráči a často končili na trestné lavici.

branky a nahrávky: 5. Habart (Kabele), 14. Hromádka (Šperl), 19. Habart (Kabele, Šperl), 20. Přibyl (Hřebíček, Volf L.), 30. Hromádka (Volf L., Rod) - 27. Laurinc (Dlugoš M.)

Také druhé finálové utkání hrané v Orange Aréně skončilo vysokým vítězstvím píseckého Švantláku. Hosté sice měli oproti prvnímu zápasu lepší vstup do utkání, ale góly stříleli znovu jen domácí. Hosté poprvé překonali výborně chytajícího Fišera až ve 27. minutě, když snižovali na 4:1. Domácí ještě jednu branku přidali a poslední třetinu zkušeně kontrolovali. V sobotu tak pojede HC ŠD do Suchdola s možností ukončit finále a vrátit se s mistrovským pohárem.

Ze suchdolského facebookového profilu po zápasech znělo: Suchdol vezoucí se na vlnách euforie z postupu do finále chtěl být Písku rovnocenným soupeřem a svého odvěkého rivala po dlouhé době porazit. Po několika minutách od úvodního vhazování však přišla ledová sprcha...Sk po první třetině prohrával 3:0 a spíš než boj o získání titulu připomínal zápas exhibici pořádanou domácím teamem. Suchdol nedokázal reagovat na soupeřův velmi rychlý přechod do útočného pásma a sám jen velmi obtížně hledal recept na dlouhodobější se usazení v soupeřově obraně. Písek byl lepší ve všech činnostech, což se značným způsobem projevilo i na psychice hostujícího celku. Stav 6:0 pro domácí mluví jasně a nekompromisně...

V neděli se začínalo opět od stavu 0:0 a pokud chtěl Suchdol pomýšlet a zvrácení vývoje série, musel svou hru rapidně změnit. Na hřišti byla nová taktika znát. Suchdol na hřišti působil již jako soupeř a ne účastník utkání. Lehká písecká převaha ale znát byla nadále...Výsledek utkání 5:1 ale dle mého názoru nekoresponduje s předvedeným výkonem ze strany Suchdola. Největším rozdílem v nedělním utkání byla produktivita a tu měl Písek opravdu rozhodující...

Nicméně, série ještě není u konce a i když je Písek jen krůček od titulu, bude ho čekat na půdě Suchdola ještě boj!

Zdroj: HC ŠD Písek a SK Suchdol nad Lužnicí facebookové stránky