TITULNÍ STRANA » Písek ve šlágru kola přehrál Suchdol, Pedagog uspěl v Blatné na nájezdy
14 : 0 (5:0,4:0,5:0)
Písek vyzrál v domácím prostředí na Suchdol 5:3 - ilustrační foto (foto: HC ŠD Písek)

Písek ve šlágru kola přehrál Suchdol, Pedagog uspěl v Blatné na nájezdy

Petr Kaše | 20.11.2017 14:31:22 | 796x

2. Liga – Kompletním kolem pokračovala o víkendu nejvyšší jihočeská soutěž. Již v sobotu si vysoká vítězství připsali hokejbalisté Zlivi a Pluhova Žďáru. V nedělním šlágru přivítal v repríze loňského finále Písek suchdolský celek a byli to domácí hráči, kteří měli po závěrečné siréně úsměv na tváři. Souboj Blatné s Pedagogem musely rozhodnout až nájezdy, ve kterých vystřelil hostům z Budějovic bod navíc Kolář.

HC Dranreb Nová Včelnice - HBC Zliv 0:7 (0:2,0:1,0:4)

Domácí v minulém kole inkasovali sedm branek na hřišti Blatné, stejný počet obdrželi i v následujícím utkání proti Zlivi. Zatímco v Blatné se Včelničtí dokázali prosadit alespoň dvakrát, proti Zlivi vyšli střelecky naprázdno. Hosté si v první části vypracovali dvoubrankový náskok, který v prostředním dějství ještě o jednu branku navýšili. Domácí v závěrečné periodě zcela odpadli a při chuti hrající Zlivští přidali další čtyři branky.

SK Beer Stars Pluhův Žďár - HBC Prachatice B 7:0 (2:0,2:0,3:0)

Pluhův Žďár po třech jednoznačných porážkách zabral a proti prachatické záloze si s chutí zastřílel. Hosté na domácí obranu nedokázali vyzrát ani jednou, naproti tomu domácí střelci skórovali hned sedmkrát. Vítězství posunulo Pivní Hvězdy na šestou příčku právě před prachatické Horaly. Pivní Hvězdy mají navíc utkání k dobru.

HC Švantlův Dvůr Písek - SK Suchdol nad Lužnicí 5:3 (2:1,3:1,0:1)

branky a nahrávky: 2. Hřebíček (Ivančov), 7. Šperl (Habart, Gába), 17. Hromádka (Zábranský, Ivančov), 25. Rod (Hromádka, Šperl), 30. Hromádka (Rod) - 2. Tácha (Dlugoš, Kalát), 23. Hadač (Kubal), 32. Kalát

Šlágr kola, reprízu loňského finále a souboj vedoucích týmů nejvyšší jihočeské soutěže hostila Orange aréna. Již po 77 vteřinách poslal domácí tým do vedení individuální akcí Hřebíček. Hosté však dokázali rychlým protiútokem srovnat díky přesně trefě Táchy. V 7. minutě poslal znovu Švantlák do vedení Šperl. Také vstup do druhé třetiny se povedl HC ŠD a díky Hromádkovi odskočili již na dvě branky. Ve 23. minutě sice za Suchdol snížil Hadač, ale o chvíli později uklidil míček do odkryté branky Rod. Půl minuty před druhou sirénou se podruhé v utkání prosadil Hromádka a o vítězi už nebylo příliš pochyb. Suchdol sice ještě v úvodu poslední části snížil zásluhou Kaláta, ale další radost jim v pohodě hrající Švantlák nepovolil a potvrdil pozici úřadujícího mistra i lídra letošní tabulky!

Suchdolští komentovali utkání na svém facebookovém profilu: Dnešní zápas má za sebou i Suchdolské Áčko, které vycestovalo do Písku. Počasí se nakonec umoudřilo, ale Suchdolští hráči působili dojmem, že už se chystají k zimnímu spánku. Pohyb na hřišti i předvedená hra připomínala spíš tréninkové tempo než bojovné zápasové nasazení. Suchdol se sice dokázal 3x gólově prosadit a to jmenovitě - Kalát, Tácha a Hadač, ale to bylo ze strany hostí vše. Písek byl tentokrát lepším týmem a 5 góly si zajistil v tomto utkání vítězství 5:3.

TJ Blatná Datels - SK Pedagog České Budějovice 3:4 ss (1:1,0:0,2:2-0:1)

Vyrovnaný souboj viděli diváci v Blatné, kam dorazil českobudějovický Pedagog.  Všechny tři třetiny skončily nerozhodně a tak o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hosté z Budějovic, kteří berou díky Kolářovi bod navíc. V základní hrací době se za domácí trefovali Srb, Matějka a Vaníček. Za Pedagog skórovali Kolář, Procházka a Kvítek.