TITULNÍ STRANA » Pluhův Žďár otočil utkání se Suchdolem, Písek uspěl v derby a zůstává stoprocentní
» 11:00 | Buldoci Stříbro-Olymp J.Hradec
Písek v derby uspěl s Blatnou 4:2 (foto: HC ŠD Písek)

Petr Kaše | 16.10.2017 15:56:12 | 749x

2. Liga – Šest utkání. Tak dlouho trvá aktuální šňůra obhájce titulu z Písku, který i po derby s Blatnou zůstává stoprocentní. Na opačném pólu tabulky se nachází Nová Včelnice, která sahala po bodech z Prachatic, nakonec ale odjíždí s prázdnou. Suchdol překvapivě padl v Pluhově Žďáru a Pedagog si poradil se Zliví.

SK Pedagog České Budějovice - HBC Zliv 4:1 (1:0,2:1,1:0)

Českobudějovický Pedagog po výhře v Pluhově Žďáru porazil naprosto stejným výsledkem také zlivský celek. Domácí se v první části ujali jednobrankového vedení. V prostřední části přidali svěřenci hrajícího trenéra Kotka další dvě branky, naproti tomu zlivští zaznamenali alespoň čestný úspěch. V závěrečném dějství padla branka jediná – do sítě Zlivi a tři body tak zůstávají doma. Branky vítězů stříleli Neruda, Míšek a Ondřej Bárta, jenž se prosadil dvakrát. Za Zliv skóroval Rádl.

HBC Prachatice B - HC Dranreb Nová Včelnice 2:1 (0:1,0:0,2:0)

Dvě třetiny sahali hokejbalisté Včelnice po premiérových bodech ve 2. Lize, nakonec ale odjíždí s prázdnou a na první body stále čeká. Na hřišti Prachatic vedli hosté od 5. minuty brankou Kupky, další radost jim ale ve zbytku utkání domácí gólman Pixa nedovolil. Naopak 23 vteřin po druhé přestávce srovnal Jiří Sitter a 4 minuty před koncem rozhodl o vítězství Horalů Petr Bárta.

SK Beer Stars Pluhův Žďár - SK Suchdol nad Lužnicí 4:3 (1:2,0:0,3:1)

Překvapivým výsledkem skončilo utkání mezi domácími Pivními Hvězdami a vicemistrem ze Suchdola. Hostům nestačilo ani vedení 3:1 a nakonec odjíždí bez bodového zisku. Utkání komentovali suchdolští na svém facebookovém profilu: V sobotu mužstvo A zavítalo do Pluhova Žďáru, kde bohužel po hektickém zápase podlehlo domácím 3:4. I když pár minut před koncem vedlo 3:1, nedokázalo na historickém hřišti (místy i tráva na hřišti bujela) ubránit vedení a na konci zápasu se radovali domácí, kteří museli nosit svého gólmana na rukou. Brankář domácích byl hlavním strůjcem překvapivého vítězství, když dokázal pochytat skoro všechny hostí a někdy i s notnou dávkou štěstí zabránil v navýšení skóre. Góly Suchdola obstarali Kalát, Dlugoš a Lakatoš.

HC Švantlův Dvůr Písek - TJ Blatná Datels 4:2 (1:0,2:0,1:2)

branky a nahrávky: 5. Hromádka (Hřebíček, Gába), 25. Hřebíček (Mergl), 27. Mergl (Zábranský, Pelc), 38. Pelc (Šperl, Mergl) - 45. Braun (Samec, Vaníček), 45. Kafka (Braun).
Tradiční derby dvou sousedících měst ovládl vedoucí tým soutěže. V 5.minutě po pěkném kombinačním přechodu celého hřiště unikl mezi obranou Datlů Hromádka a kličkou do bekhendu překonal Koubka. Ve druhé části navýšil vedení Švantláku nejprve Hřebíček, když od modré propálil clonící val. O chvíli později prokázal důraz na brankovišti Mergl. V polovině poslední třetiny tečoval Šperlovu střelu Pelc a o vítězi nebylo pochyb. Hosté již jen korigovali dvěma brankami v poslední minutě, ale první bodovou ztrátu HC ŠD tím způsobit nedokázali. Švantlák ani v šestém utkání neztratil žádný bod a dál vévodí 2. Lize.