» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
Jaroslav Kolka a Aneta Tupá (foto: Barbora Smudková)

Pohledy z branky: Nejlepší zápas může skončit i prohrou

Barbora Smudková | 12.02.2017 14:32:04 | 1015x

Rozhovor - Do začátku jarní sezóny mladších dorostenců chybí necelý měsíc. Ohlédnutí za první polovinou extraligových bojů a výhledy na jaro nám poskytly opory druhého Suchdola a šestých Prachatic. Jaké zápasy se jim povedly a kdo ze soupeřů jim nejvíce zavařil, nám prozradili Aneta Tupá a Jaroslav Kolka.

Máte za sebou polovinu sezóny, jak ji za váš tým hodnotíte?

Aneta Tupá: Myslím, že se nám vede skvěle. Pár zápasů se sice nepovedlo, ale aspoň máme důvod pro tvrdší přípravu.

Jaroslav Kolka: Až na nějaké výjimky se nám vede docela dobře. Musíme více trénovat a mít větší odhodlání.

Jaký byl váš nejúspěšnější zápas?

Aneta Tupá: Z mého pohledu byl pro náš tým nejúspěšnější a zároveň nejtěžší zápas proti Písku na půdě soupeře. Do Písku jsme přijeli v sedmi hráčích do pole a dvě třetiny jsme hráli dokonce v šesti. Byl to neskutečně napínavý zápas, který se nám povedlo vyhrát 4:2. Osobně jej hodnotím jako jeden z nejlepších.

Jaroslav Kolka: Rozhodně to byl zápas proti Hostivaři, který se odehrál v Prachaticích. Sice jsme zápas prohráli, ale naše odhodlání vyhrát bylo neuvěřitelně veliké a myslím si, že to šlo hodně vidět. Měli jsme kompletní tým a zápas probíhal v klidu. Povedlo se nám dostat do vedení už v první třetině a udrželi jsme ho až do třetí třetiny. Bohužel na začátku třetí třetiny utekl hostivařský útočník do samostatného úniku a šanci proměnil. Od té doby byl zápas hektický. Půl minuty do konce zápasu utekl stejný hráč do samostatného úniku, ale náš obránce ho zfauloval a nastal samostatný nájezd, který proměnil. Nakonec jsme prohráli 2:1.

A který hodnotíte jako nejhorší?

Aneta Tupá: Myslím, že se nám úplně nepovedl druhý zápas proti Pedagogu. Soupeř měl v sestavě několik hokejistů, kteří si s námi občas hráli na kočku a myš. Deštivé počasí nám taky moc nepřidalo.

Jaroslav Kolka: Rozhodně to byl první zápas proti Pedagogu, který se nám vůbec nepovedl. Hráli jsme špatně a nechávali jim až moc prostoru, kterého využili.

Jak probíhala vaše příprava na letní část?

Aneta Tupá: Snažím se připravovat soustavně. Recept šéfkuchaře prozrazovat nebudu.

Jaroslav Kolka: Kvůli škole nestíhám tréninky s týmem, takže mám vlastní. Bohužel se mi nedávno stal úraz a trénovat na letní část nemůžu.

Je něco, co byste chtěli oproti podzimu změnit?

Aneta Tupá: Vychytat víc nul.

Jaroslav Kolka: Samozřejmě že ano, vždycky je co zlepšovat.

Jaká herní situace je pro vás jako brankáře nejnáročnější?

Aneta Tupá: Skrumáž před bránou a zmatek u brankoviště.

Jaroslav Kolka: Rozhodně zmatek v brankovišti.

Je nějaký soupeř/hráč, kterému jako brankáři nemůžete „přijít na kloub“?

Aneta Tupá: Každý umí někdy zavařit.

Jaroslav Kolka: Každý hráč má své kvality. Neexistuje hráč, u kterého by jste byli jistý, že vám nezavaří.

Máte do nového roku nějaké hokejbalové předsevzetí, ať už vy sami nebo jako tým?

Aneta Tupá: Nevzdávat se bez boje! Určitě chceme zabojovat a dostat se do finále.

Jaroslav Kolka: Ano, jak sám tak týmově.

Chytáte za víc týmů a je pro vás případně nějaká z těch soutěží důležitější? A proč?

Aneta Tupá: Chytám za ženský tým HC ŠD Písek. To je moje pravá rodina, kterou nemůžu zradit. V podzimní části jsem párkrát vyrazila na zápas i s píseckým mužským béčkem.

Jaroslav Kolka: Ano, chytám aktivně za náš Prachatický B tým, který hraje Krajskou ligu a občas i za A tým, který hraje 2.NHbL. Určitě je pro mě důležitější B tým, kde chytám aktivně. V dorostu chytám jen občas.