14 : 0 (5:0,4:0,5:0)
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

Poprvé v sezoně zněl kabinou Zlivi vítězný pokřik

Pavel Kortus ml. | 28.11.2017 08:32:29 | 821x

KHbL – V předposledním podzimním 12. kole krajské ligy se potkaly dva poslední celky tabulky. Prvních bodů se dočkala Zliv, která přehrála Vikingy. Na třetí příčku se po výhře nad Prachaticemi posunul Falcon. Vedoucí týmy soutěže Rosa s Pískem zvítězily, i když to jednoduché rozhodně neměly.

HBC Falcon České Budějovice - HBC Prachatice C 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)

Českobudějovičtí sice byli před zápasem pátí, ale pokud by porazili třetí Prachatice a zároveň Suchdol padl doma s Pískem, tak by právě Falcon poskočil na třetí příčku. A tento scénář se do puntíku naplnil. Domácí zvládli vyrovnaný duel s prachatickým céčkem, když byl k vidění bojovný duel, ve kterém rozhodovalo málo. Všechny branky padly v prostřední třetině. Falcon byl nakonec o gól šťastnější a před posledním podzimním kolem se posunul na bronzovou příčku. Prachatice jsou o bod zpátky čtvrté.

SK HC Rosa České Budějovice - TJ Platan Protivín 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)

Rosa po minulém velkém vítězství nad Pískem nemohla zaváhat s Protivínem, aby jí Švantlák opět neodskočil. Českobudějovičtí se však nadřeli. V první třetině vše běželo podle plánů. Domácí šli do dvoubrankového náskoku, jenže Platan v prostřední periodě skóre vyrovnal! A tak se rozhodlo až v závěrečných patnácti minutách, kdy domácí čtvrtou brankou připsali na své konto cenné tři body.

HBC Zliv B - HBC Vikings České Budějovice 6:3 (3:1, 3:1, 0:1)

Na dvanáctý pokus se Zliv dočkala! Domácí zdolali předposlední Vikingy 6:3 a přiblížili se jim v tabulce na rozdíl tří bodů. První i druhá třetina skončila shodně 3:1 pro Zlivské, a tak za stavu 6:2 po třiceti minutách bylo de facto rozhodnuto. Vikingové už neměli v závěru síly na zvrat, zmohli se jen na korekci. Po výsledku 6:3 zavládla ve zlivském celku velká radost z prvního úspěchu v sezoně.

SK Suchdol nad Lužnicí B - HC Švantlův Dvůr Písek B 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Písečtí se jakoby ještě v první třetině oklepávali z první porážky v sezoně, kterou jim uštědřila Rosa. Bezbranková první třetina napověděla o tom, že v Suchdolu to bude pořádně bojovný hokejbal. Švantlák zaznamenal vítěznou trefu ve druhé třetině, domácí se nemohli prosadit. Nepovedlo se jim to ani v závěrečné patnáctiminutovce, a tak si Písečtí už jen své vítězství pojistili.