» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

Poslední podzimní body si rozebraly celky Vikings, Rosy a Švantláku!

Pavel Kortus ml. | 22.11.2016 09:04:53 | 850x

KHbL – Uplynulý víkend přinesl poslední podzimní zápasy krajské hokejbalové ligy. Vikingové doma zvládli zápas se Suchdolem, Rosa v těsném zápase s Prachaticemi B rovněž brala body a Švantlák v Nové Včelnici nezaváhal!

HC Dranreb Nová Včelnice – HC Švantlův Dvůr Písek B 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Dranreb přivítal doma neporaženého lídra, kterého chtěl zkusit oloupit o body. První třetina skončila lépe pro Švantlák, když se dostal do vedení 2:1. Po přestávce měli více štěstí hosté, kteří odskočili Dranrebu na rozdíl dvou branek. Poslední perioda nepřinesla žádnou branku domácích, naopak Písek si čtvrtým zásahem pojistil vítězství! Konečný výsledek 4:1 pro Švantlák.

„Čekal nás poslední zápas podzimní části a my jsme chtěli prodloužit naší neuvěřitelnou šňůru výher v řadě. K zápasu jsme vyjížděli pouze s 11 hráči do pole z důvodu pracovní vytíženosti některých opor a také z důvodu zranění z minulých utkání. Včelničtí nastoupili do hry na kompletní 3 pětky (+1 hráč), a tak bylo jasné, že to nebude vůbec lehká cesta k vítězství. Právě Včelničtí byli první, kteří v úvodní patnáctiminutovce otevřeli skóre zápasu po střílené přihrávce od mantinelu a bleskurychlé teči před naším gólmanem- 1:0. My jsme však nesložili zbraně a do konce třetiny jsme díky dvěma brankám otočili skóre zápasu na 1:2.

Druhá třetina se nesla v duchu mnoha vyloučení na obou stranách. Díky výborné práci gólmana a všech ostatních hráčů jsme všechny oslabení přečkali a naopak přidali další gól do sítě soupeře - 1:3.

Třetí třetina měla podobný průběh jako ta druhá. Mnoho vyloučení na obou stranách, hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale vypadalo to, že větší chuť po vítězství máme my, z čehož také vyplynul i čtvrtý gól do sítě Včelnice - 1:4. Tento stav vydržel až do konce třetí třetiny a nic na tom nezměnila ani naše přesilovka těsně před koncem třetiny. Domácí již hru bez gólmana nezkusili a tak na konci zápasu svítil na tabuli konečný stav 1:4,“ řekli Písečtí k zápasu ve Včelnici.

Utkání hodnotil také Marek Sup z Písku: „Ze Včelnice jsme si odvezli všechny 3 body, za které jsme moc rádi, a tímto vítězstvím jsme prodloužili naší neporazitelnost v tomto ročníku již na 11 utkání v řadě. Také jsme chtěli toto vítězství věnovat našemu trenérovi Jirkovi Hronkovi, který se zotavuje ze zranění oka, které ho postihlo při posledním domácím utkání s Prachaticemi C (nešťastná teč po střele od modré). PS: Jirko, držíme palce, hlavně ať se z toho co nejdříve dostaneš. Doufejme, že nebude nutná operace, že se to zahojí samo a budeš moci s námi co nejdříve znovu na hřiště a pomoci nám prodloužit naší vítěznou sérii.“

HBC Prachatice B – SK HC Rosa České Budějovice 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Prachatické béčko utrpělo druhou porážku v této sezóně, přemohla ho Rosa. Hosté šli do vedení již v první třetině. Na to Prachatice odpověděly hned po přestávce. Rosa se však nezalekla a další brankou si jestě před koncem druhé části vzala vedení zpět. Třetí třetina skončila stejně jako ta předešlá shodně 1:1, což znamenalo celkovou výhru Rosy 3:2!

Prachatičtí po zápase řekli: „Na závěr podzimní části letošní sezóny přicestovala do revíru prachatické zálohy budějovická Rosa. Ta nám měla co vracet (domácí porážku 1:5) a po soustředěném výkonu nám to také vrátila a odvezla si všechny body! I přes celkem dynamickou rozcvičku jsme celou 1. třetinu tahali "nohy z vody", byli bez šťávy a mohli být rádi, že se soustředila naše hlavní postava ve všech zápasech - brankář Kolka, který pohotovou lapačkou zlikvidoval i střelu z brankoviště. Ve 13. minutě však již byl bezmocný proti krásné přesilovkové kombinaci do otevřené obrany. Kočvara ideálně našel na zadní tyči Jana Kutláka a hosté vedli - 0:1. O přestávce trenér důrazně promluvil v kabině a to alespoň na chvíli přineslo ovoce. Po necelých třech minutách totiž jako správný kapitán vyrovnal také při početní výhodě František Kott šťastnou ranou s pomocí odrazu od tyče a Kaňkovy výstroje - 1:1. Rázem přicházely i další šance, ale hostující brankář byl vždy na místě. V 21. minutě pak náš nápor utla jako blesk z čistého nebe přesná teč Petr Vojtka, kterému "nahodil udičku" Merunka - 1:2. V závěru třetiny nás pak dalším superzákrokem zachránil Kolka, který proti ráně do prázdné v leže přesunul svůj beton. Bohužel ve 34. minutě přišla přesná kopie úvodního gólu "Rosniček". Opět přesilovka, rychlé zavezení do otevřené obrany, opět krásná náhra Bíny a Radomír Zachoval zametá za zadní tyč - 1:3. Za minutu mohlo být po nařízeném trestném střílení veseleji. David Trojan si sice položil brankáře, ten však ještě stačil proti jeho kličce nastavit beton. Jinak byla závěrečná část hlavně ve znamení našich zbytečných vyloučení (7 různorodých trestů za 15 minut je opravdu silná káva), která nás místo tlaku zahnala do defenzívy. Když už se ale zdálo, že celou třetinu dohrajeme "zakopáni" v obranném pásmu, přišel ve 43. minutě málo vídaný moment, kdy si hosté při signalizované výhodě a odvolání gólmana po několika odrazech vstřelili vlastní gól - 2:3. Naše lavička rázem ožila, vyšel nám i signál, jenže Jiřímu Sitterovi při samostatném úniku při pokusu o střelu sjel míček z hokejky. Podzim jsme tak zakončili porážkou!“

Hodnocení trenéra Pavla Študlara: „Dva navlas stejné góly a jedna krásná teč. Nemrzí mě ani tak prohra jako obraz hry a hlavně zbytečná vyloučení a emoce v závěru. Úvod absolutně bez nápadu a nasazení, po vyrovnávací brance jsme se zvedli, ale po třetí inkasované to byla naprostá katastrofa, což dokazuje 7 vyloučení (6+1 osobák) v poslední třetině. Pořád ještě neumíme v rozhodujících okamžicích zachovat chladnou hlavu, nervy na uzdě a hlavně jazyk za zuby! Nadšení pro hru jsme ukázali až v závěru při taktickém signálu, ale to je málo. Rosa ukázala svou zkušenost a zaslouženě vyhrála. Soupeři gratuluji a všem spolu - i protihráčům přeji klidný advent, pohodovou zimní pauzu a hlavně zdraví v novém roce!“

Branky: 18. Kott PP, 43. vlastní gól hostí při signalizovaném vyloučení - 13. Kutlák (Kočvara, Kubeš) PP, 21. Vojtko (Merunka, Cvach), 34. Zachoval (Bína, Cvach) PP

HBC Vikings České Budějovice – SK Suchdol nad Lužnicí B 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Zápas Vikingů se Suchdolem měl pomalejší rozjezd, jako první se trefili domácí a to až po první přestávce. Hosté na Vikingy nestačili gólově, do konce druhého dějství prohrávali již 0:2. Suchdol nevstřelil branku ani v poslední patnáctiminutovce, zatímce Vikingové přidali do suchdolské sítě další dva kousky. Domácí berou tři body po výhře 4:0!