» 14:00 | Buldoci Stříbro-Pedagog ČB
ilustrační foto (foto: HBC Hostivař)

Prachatice Hostivař nedostihly, Suchdol přivezl z Kladna tři body

Barbora Smudková | 15.09.2016 14:59:19 | 664x

MČR SŽ – Nová sezóna o uplynulém víkendu začala i pro starší žáky, nevyjímaje jihočeské týmy. Prachatice v prvním utkání i přes střelecké výkony Štěpánka a Veselého na vítězství nedosáhly. Suchdol ale ve středních Čechách nezklamal a za třígólovou výhru přivezl z Kladna tři body.

HBC Hostivař – HBC Prachatice 9:6 (1:2, 3:2, 5:2)

Prachatice na úvod sezóny vyzvaly pražskou Hostivař a do zápasu o první body se pustily hned z kraje zápasu. Už v čase 2:41 poslal Horaly do vedení Jiří Štěpánek, gólový náskok se ale v osmé minutě podařilo smazat Otokaru Sedláčkovi. První část ale Jihočeši zakončili s výhodou – vedení 1:2 zajistil Ondřej Veselý. V úvodu druhé části dokonce Horalové vedli rozdílem dvou branek, když Štěpánek na hostivařskou bránu opět poslal svou neomylnou střelu, do dvou minut se ale podařilo stáhnout náskok hostí Samuelu Kucharčíkovi, vyrovnání obstaral o několik minut později Pavel Mašek. Prachatice se ale zvyšujícímu se tlaku ze strany Pražanů nechtěly snadno podvolit, nové vedení 3:4 obstaral Veselý, před koncem třetiny ale znovu vyrovnal Kucharčík. Ten zazářil i v poslední třetině a definitivně tak zmařil ambice hostí na vítězství, po završeném hattricku v 32. minutě se počtvrté trefil o minutu později, jeho řádění před brankou ještě podpořil zásahem na 7:4 Marek Hroch. Ke kýženému vyrovnání přidal až v 38. minutě svůj třetí zásah Veselý, o dvě minuty později už ale znovu navýšil vedení domácího celku na 8:5 Kucharčík, první gól v sezóně si připsal i hostivařský útočník David Waltr. Štěpánek tak v 43. minutě už jen korigoval skóre na 9:6 a završil tak svůj hattrick.

HBC Alpiq Kladno – SK Suchdol nad Lužnicí 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

V prvním kole byl na soupeřově hřišti podstatně úspěšnější jihočeský Suchdol. První zásah do kladenské branky si v 8. minutě připsal Jakub Kamenišťák za přispění Jana Pavlíka, druhý gól vstřelil v druhé třetině opět Kamenišťák. Vítězný gól Jihočechů si pak připsal spoluautor první branky Pavlík, bod za asistenci si připsala Martina Landová.