MS 2017 VSTUPENKY

MS 2017 - vstupenky

STŘEDA 17:00 - 19:00 hod.

TITULNÍ STRANA » Prachatice pod vedením Čapka uspěly s Pedagogem, Zliv rozstřílela Pluhův Žďár
» 14:00 | Buldoci Stříbro-Pedagog ČB
Horalové si pod vedením Čapka poradili s Pedagogem (foto Vladimír Klíma, prachatický deník) (foto: prachatický deník - Vladimír Klíma)

Prachatice pod vedením Čapka uspěly s Pedagogem, Zliv rozstřílela Pluhův Žďár

Petr Kaše | 13.03.2017 09:32:47 | 799x

II.NHbL – Úspěšnou premiéru na lavičce Prachatic má za sebou Vít Čapek, jehož noví svěřenci zdolali Pedagog. Mužstva Zlivi a Suchdolu si s chutí zastřílela proti Pivním Hvězdám, resp. Blatné. V jediném nedělním utkání uspěla Betonova na hřišti posledního Tábora.

HBC Prachatice - SK Pedagog České Budějovice 3:1 (1:0,0:0,2:1)

V sobotu čekal prachatický A-tým přímý souboj o třetí příčku II.NHbL s českobudějovickým Pedagogem. Hosté rozhodně nepřijeli do Prachatic na párek v rohlíku, o čemž vypovídala nejen soupiska čítající více než patnáct jmen, ale i extraligový brankář v brance Pedagogu Petr Mikl. Naopak, největší změnou na střídačce Horalů, byl příchod zkušeného trenéra Víta Čapka, pod jehož taktovkou se měli Prachatičtí představit vůbec poprvé.

Utkání začali lépe domácí, kteří pálili na Mikla ze všech pozic, zkušený gólman však bez větších problému odolával. To však platilo pouze do osmé minuty, kdy František Kott hledal před bránou Karla Sedláčka, ale jeho střílenou přihrávkou nasměroval za záda českobudějovické opory jeden z obránců hostí - 1:0. Dále se zápas vyvíjel v podobném duchu, domácí měli mírnou herní převahu a více střel, hosté zase nebezpečné výpady a přečíslení, se všemi si však poradil skvělý Tomáš Pixa v brance Horalů. Tedy až do 33. minuty, kdy Adam Bárta využil zmatku v domácí obraně a střelou do protipohybu nedal Pixovi nejmenší šanci – 1:1. Hosté se však z vyrovnání neradovali dlouho, v čase 38:40 se podruhé prosadil kapitán B-týmu ve službách ,,áčka“, důrazný František Kott, který se nejlépe zorientoval před svatyní hostí a bekhendem přehodil míček za Miklova záda - 2:1. Vítězství ještě pečetil v čase 44:30 Jiří Lang, který využil opuštěné klece hostí - 3:1.

Horalové komentovali utkání slovy: Diváci byli svědky pohledného utkání s nádechem play-off, kdy ani jeden ze soupeřů nevypustil jediný souboj. Nový trenér Horalů Vít Čapek tak mohl být s výkonem svých svěřenců spokojen. Nějaké výtky by se určitě našly, ale nemůžeme chtít zázraky hned. Pozitivní je, že domácí hráči se dnes hokejbalem především bavili a opět hráli jako tým, což je dobrý příslib do budoucna.

foto z utkání ZDE

HBC Zliv - SK Beer Stars Pluhův Žďár 10:1 (4:0,2:1,4:0)

Do Zlivi přicestoval Pluhův Žďár, který usiluje o účast mezi nejlepšími šesti. Avšak s výkonem, kterým se Pivní Hvězdy prezentovaly na zlivském hřišti to budou mít s případnou účastí ve vyřazovacích bojích hodně složité. Zlivští od začátku do konce zcela dominovali a rozhodnuto bylo již po první třetině, kterou domácí vyhráli 4:0. Domácí své vedení pohodlně navyšovali a počet jimi nastřílených branek se zastavil na čísle deset. Hosté alespoň ve druhé části zaznamenali čestný úspěch.

SK Suchdol nad Lužnicí - TJ Blatná Datels 9:2 (1:1,3:1,5:0)

Suchdolští byli v utkání s předposlední Blatnou jasným favoritem a svou roli bez větších problémů potvrdili. Úvodní část byla ještě vyrovnaná, kdy se oba celky prosadily shodně jednou. Od druhého dějství už ale převzali otěže utkání domácí hráči, kteří si vypracovali dvoubrankový náskok. Hosté v závěrečné části zcela odpadli a výsledkem bylo dalších pět branek v jejich síti. Suchdol tak potvrdil postavení na čele tabulky, Blatná zůstává předposlední s minimální šancí na postup do play-off.

SK Tábor - HBC Betonova ALL-STARS České Budějovice 3:8 (1:1,1:5,1:2)

Letošní sezóna zatím Betonově nevychází dle představ a pokud to Betonáři myslí s postupem do play-off vážně, museli na hřišti posledního Tábora bezpodmínečně zvítězil. To se nakonec i přes rozpačitý začátek povedlo a tak jsou obhájci titulu postupu mezi nejlepších šest zase o kousek blíže.

Na úvodní branku se čekalo do 11. minuty a byli to domácí, kteří šli do vedení. Tomáš Prštický to zkusil překvapivě přímo z buly a prostřelil Hlaváče - 1:0. Vyrovnání zajistil Betonově 25 vteřin před první přestávkou David Šperl svou tradiční ranou od modré čáry - 1:1.

Hned z kraje druhé části vyslal Šperl obloučkem do brejku Petra Kaše a ten sám před Bíbou nezaváhal - 1:2. Na dvoubrankový rozdíl zvyšoval ve 21. minutě po přihrávce Sumerauera Štěpán Jílek, domácí ale rychle přispěchali s odpovědí - 1:3. Betonáři propadli ve středním pásmu a na Hlaváče se řítili sami Prštický s Tomášem Portlem, který už měl snadnou práci - 2:3. Ještě do přestávky ale Betonova nastřílela tři slepené branky a bylo prakticky rozhodnuto. Další nechytatelnou dělovkou se prezentoval David Šperl, přesilovku využil Lukáš Sumerauer a další brejk zakončil se štěstím Petr Kaše - 2:6.

Ve 40. minutě se dostal do samostatného úniku po dalším obloučku Šperla František Tolar, jenž uspěl s bekhendovým blafákem a oslavil první letošní trefu - 2:7. O čtyři minuty později završil hattrick po spolupráci se Sumerauerem Petr Kaše, který se opět ocitl sám před Bíbou a ani napotřetí nezaváhal - 2:8. Poslední slovo měli nakonec domácí, kteří v čase 43:54 potrestali chybnou rozehrávku Betonářů zásluhou Vladimíra Štola - 3:8.

Díky vítězství mají Betonáři na sedmý Pluhův Žďár pětibodový náskok s tím, že Pivní Hvězdy mají o utkání méně, obě mužstva navíc v posledním kole základní části čeká vzájemný souboj.