MS 2017 VSTUPENKY

MS 2017 - vstupenky

STŘEDA 17:00 - 19:00 hod.

TITULNÍ STRANA » Prachatice se v sobotu posunuly do čela, prohra se Suchdolem je neohrozila

Barbora Smudková | 06.10.2016 15:59:45 | 582x

Přebor MŽ - Centrem přeboru mladších žáků se minulý víkend staly jihočeské Prachatice. V sobotu Horalové porazili jindřichohradecký Olymp a ukořistili první příčku s dvoubodovým náskokem na druhou Plzeň. Smolnou neděli se Suchdolem Horalové na špičce tabulky přečkali, žáčci ze Suchdola budou v příštím kole startovat z třetí příčky.

HBC Prachatice - TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

V sobotu do prachatické arény zavítali žáci Olympu, kterým se v úvodních kolech přeboru nepodařilo zvítězit. Jindřichohradečtí sice na Kafkovu branku vyslali o polovinu střel méně, než musel likvidovat jejich Kvapil, první třetinu přesto přestáli s bezgólovým výsledkem. V druhé části se konečně podařilo otevřít skóre domácím, jen čtyřicet vteřin po úvodním vhazování uklidil míček do branky Olympu Adam Hodina. Na další gól si ale obě strany musely počkat až do závěrečné části. A tentokrát se z vyrovnání radovali hosté, v čase 31:52 prostřelil Petra Kafku Michal Deutsch. Zápas již spěl k samostatným střílením a tedy i k nevyhnutelnému zisku pro stále bezbodový Olymp. Naděje hradeckých žáků ale čtyřiačtyřicet vteřin před koncem základní doby zmařil druhým gólem Hodina, který svými zásahy vynesl Prachatice na špičku tabulky.

HBC Prachatice - SK Suchdol nad Lužnicí 2:5 (2:4, 0:1, 0:0)

Úvod druhého víkendového utkání byl po sobotní výhře pro Horaly studená sprcha. Suchdolští na domácí tým hned v prvních minutách utkání nalétli a ještě s čerstvými silami získali díky dvojnásobným střelcům Janu Pavlíkovi a Michaele Krásové úctyhodné vedení 0:4. Až v deváté minutě se začali konečně prosazovat před brankou i domácí, pomalý rozjezd ale přinesl pořádné překvapení, když během třinácti sekund hned na dvě branky z hole Adama Hodiny a Jonáše Nováka přihrál Zdeněk Smejkal. Horalové tak před koncem první části vyvolali možný příslib dotažení se na Suchdol, v druhé třetině se ale před brankou na obou stranách nedařilo, a tak před závěrečnou částí jen nepatrně korigoval skóre ve prospěch Suchdola Milan Vrbka. Ve třetí třetině pak zůstali gólmani obou stran stoprocentní. Suchdol si tak odvezl výhru 2:5 a postup na třetí příčku. Prachaticím přesto prohra post lídra soutěže neohrozila, příští víkend ale budou muset vyhrát, na jejich sesazení si totiž brousí zuby nejen druhá Plzeň, ale i žáčci Suchdola a Blatné.