» 16:00 | HBC Prachatice B-Suchdol n./L.
ilustrační foto (foto: fb Václav Bednář)

Prachatice těžily z hrubé hry Pražanů, Suchdol obsadil čelo extraligy

Barbora Smudková | 28.09.2016 20:46:46 | 408x

Extraliga MD – Mladší dorostenci Písku a Prachatic si poprvé v extralize připsali výhru. Olymp a Pedagog doma utrpěly trpkou porážku, Suchdol se naopak může radovat z průběžného vedení.

HC ŠD Písek – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

V sobotu v rámci mladší dorostenecké extraligy nastoupily na hřiště jen týmy Písku a Olympu. Domácí „Švantlák“ se už v úvodu dostával do slibných šancí, jindřichohradecký brankář Semotán ale udržel čisté konto až do úvodu deváté minuty, kdy v přesilovce úspěšně vystřelil Šimůnek. Před koncem třetiny pak skóre vyrovnal Pavlík. Na další gól diváci čekali až do devětadvacáté minuty, kdy se prosadil písecký Muchl. Olymp se ještě nestačil z inkasovaného gólu oklepat a za záda Semotána mířila další střela, na 3:1 zvýšil tečovanou střelou Beličkové Daněk. Poslední třetinu začali Hradečtí úspěšně, když Švábirt snížil na 3:2, dalších gólů už se ale nedočkali. Naopak si ještě přisadili domácí, už po necelé minutě opět navýšil náskok Šimůnek, konto utkání uzavřel na 5:2 Čapek.

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – SK Jihlava 2:13 (2:1, 0:5, 0:7)

Olymp po neúspěšném utkání v Písku v neděli už silně toužil po bodech a do utkání s Jihlavou šel s velkými očekáváními. První sice skórovali hosté, domácí Hronza ale dokázal obratem vyrovnat. Během přesilové hry se dokonce Jihočeši dostali do vedení, když po nahrávce Spurného uklidil míček do sítě Pavlík, optimismus z první části jim ale zkazil návrat ze šaten do druhé třetiny. V té se týmu Jihlavy podařilo vyrovnat, což bylo podle slov Martina Pavlíka, který utkání komentoval na stránkách Olympu, rozhodující: „Gól na 2:2 nás poslal ke dnu. Od té doby to šlo s námi od desíti k pěti, obrana zahálela a útok nemohl vstřelit gól.“ K taktovce se tak dostali hosté, kteří se dalšími čtyřmi góly dostali do vedení 2:6. Do třetí části se Hradečtí znovu vrátili s odhodláním otočit skóre, hosté se ale odmítli vedení a dalších zápisů do kanadského bodování vzdát. Výsledkem bylo dalších sedm zásahů v Semotánově brance a jasné vítězství týmu z Vysočiny 2:13. „Utkání ovšem házíme za hlavu a tvrdými tréninky se připravíme na tým z Českých Budějovic,“ dodal Pavlík.

HBC Prachatice – TJ KOVO Praha 3:2 (3:0, 0:2, 0:0)

Prachatice stejně jako ostatní jihočeské týmy kromě Suchdola vstupovaly do nového kola extraligy s očekáváním prvního bodového zisku. Soupeř z pražského Kova si sice už dvě výhry připsal, přesto domácí odmítli proti novému soupeři automaticky přijmout roli slabšího týmu a během první třetiny se díky dvěma gólům Sedláčka a jednomu z hole Veselého dostali do tříbrankového vedení. V druhé třetině se střelecky dařilo i hostům, na 3:2 snížili Matoušek a Stejskal, průběh utkání ale silně poznamenala tvrdá hra hostí. Atmosféru utkání popsal za tým Prachatic Josef Parkman: „Pražané od druhé třetiny, asi ve snaze změnit poměr sil, začali hrát velmi tvrdě, domácí se přizpůsobili a bylo po hokejbale. Neustálé šarvátky a fauly degradovaly hokejbal na pouliční rvačky.“ A že šlo po zbytek utkání o osobní útoky více, než o hru samotnou,  potvrzují i trenéři Kova, podle kterých ztratil jejich tým kvůli nedisciplinovanosti šanci na vítězství. Konto utkání už se tak po druhé třetině neměnilo a prachatičtí dorostenci se tak mohli poprvé radovat z vítězství.

SK Pedagog České Budějovice – HBC Hostivař 1:14 (0:4, 1:4, 0:6)

Tým z pražské Hostivaře započal nedělní utkání proti Pedagogu opravdu bleskově. Už v šestnácté vteřině propálil nového gólmana domácích Píchu Čejka, který se už ve třetí minutě radoval z hattricku. V závěru třetiny po střele Vaniše hosté vedli 4:0, další rychlý gól ale Pedagog překvapil už osmnáct vteřin po startu druhé části, když se znovu trefil Čejka. Budějovičtí se zmohli na odpor až v polovině druhé třetiny, kdy Dostála v brance Hostivaře prostřelil Malecha, dalších gólových přírůstků se už ale domácí nedočkali. Ty naopak začaly opět padat do branky Pedagogu, šestý gól hostů vstřelil od mantinelu obránce Kubeš. Další dva zásahy ještě do konce třetiny přidali Nocar a Zyta. Gólový apetit Hostivaře nebral konce ani v závěrečné části, devátý gól přidal Macek, na 1:10 zvýšil Vosátka, dva góly si připsal Nocar. Připomenout se nezapomněl ani kanonýr z úvodu utkání Čejka, na 1:14 ve prospěch Pražanů upravil deset vteřin před koncem Vaniš.

SK Suchdol nad Lužnicí – HC ŠD Písek 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)

Písek se v sobotu konečně prosadil, v nedělním utkání je ale čekal silný favorit ze Suchdola. Oranžový tým odcestoval za svým soupeřem pouze s devíti hráči do pole, dlouho ho ale držel výborně chytající Baus. Poprvé za jeho záda míček protlačila domácí Landová ve třinácté minutě, na další góly si favorizovaný Suchdol musel počkat až po přestávce. Tentokrát už se jim před píseckou brankou dařilo, v osmnácté minutě skóroval Hrnčíř, třetí branku přidal Braun. Písku se nevyplatila ani tvrdší hra, vyloučení hostí potretala Landová. V závěrečné části se Baušovi proti nájezdům domácích dařilo lépe, v poli se ale Suchdolští nenechali přetlačit. Po korekci z hole Laurince tak body bral Suchdol, nový průběžný lídr extraligy.