» 14:00 | Buldoci Stříbro-Pedagog ČB
ilustrační foto (foto: Pavel Kortus ml.)

Prachatické derby ovládl B-tým, body berou také celky Vikingů, Švantláku a Rosy

Pavel Kortus ml. | 11.10.2016 11:57:28 | 726x

KHbL – Víkend přinesl další výsledky do krajské hokejbalové tabulky. Prachatické derby dopadlo vítězstvím béčka. Další derby, to českobudějovické, skončilo výhrou Vikingů, kteří si poradili s Falconem. Švantlák si dojel do Protivína pro tři body a Suchdol doma těsně prohrál s Rosou.

HBC Vikings České Budějovice – HBC Falcon České Budějovice 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

Na hřiště Vikingů se dostavil Falcon, který se stále pouze těší na své první vítězství. První třetina se vyvedla lépe domácím, kteří vstřelili o gól více, stav 2:1. V druhé periodě skórovali pouze Vikingové a odskočili soupeři na rozdíl tří branek. Falcon nedokázal vývoj zápasu otočit ani v poslední části a padl tak poměrem 2:6!

TJ Platan Protivín – HC Švantlův Dvůr Písek B 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Platan doma hostil dosud neporažený Písek, který chtěl svou sérii prodloužit. Vstup do utkání měli lepší právě Písečtí, kteří se dostali do vedení. O to ale ještě před koncem první třetiny přišli. V druhém dějství se opět dařilo lépe hostům , kteří se druhou brankou dostali do vedení 2:1! Platan měl posledních patnáct minut na to, aby alespoň vyrovnal. To se mu nakonec nepovedlo, naopak inkasoval. Domácí se museli smířit s porážkou 1:3!

„Písek jel do Platan arény s tím, aby urval pokud možno všechny body. Zápas začal přeci jenom s mírnou převahou hostů, a tak se dočkali ve čtvrté minutě branky. Pak se hra vyrovnala a i domácí měli několik velice slibných akcí, ale až v jedenácté minutě se jim podařilo vyrovnat z přesilové hry, když trefili od modré horní růžek Fišerovy branky. Na začátku druhé třetiny na oplátku využili přesilovku hosté, následně se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale výsledek se nezměnil. Stejný obraz hry se odvíjel i v poslední části, až tři minuty před koncem měli domácí k dobru přesilovou hru, ale místo toho, aby se tlačili do vyrovnání, vyrobili ve své obrané třetině pořádnou hrubku. Brankář dva pokusy Zábranského vyrazil, ten nakonec přihrál Vážnému a ten už se nemýlil. Tím zavřel domácím cestu k vyrovnání a případné hry bez brankáře.
Zápas zajímavý s nasazením, aktivní hrou, spoustou šancí a i od arbitrů dobře odřízený, prostě se musel líbit. Konec byl přeci jenom šťastnější pro hosty,“ komentoval zápas protivínský Miloslav Pexídr.

SK Suchdol nad Lužnicí B – SK HC Rosa České Budějovice 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Suchdol šel v zápasu s Rosou jako první do vedení. Fanoušci Rosy si na její gól museli počkat až do druhé třetiny, kde se Českobudějovičtí prosadili hned dvakrát. Suchdol přidal také jednu branku, a tak se do poslední části šlo za shodného stavu 2:2. Tato poslední perioda se stala šťastnou pro Rosu, která vstřelila rozhodující gól a zvítězila proto 3:2!

HBC Prachatice B – Prachatice C 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Skóre prachatického derby otevřel favorizovaný B-tým. To byl pro dlouhou dobu jediný gól, který mohli zápasu přítomní vidět. Druhou brankou přidalo „béčko“ až v závěrečné patnáctiminutovce. C-tým nedokázal odpovědět ani na to, a když dostal třetí úder, bylo již zcela jistě rozhodnuto. „Béčko“ porazilo C-tým 3:0 a do tabulky si připsal již páté vítězství!

Prachatičtí hodnotili derby následovně: „Před naplněnými ochozy Highlanders arény se uskutečnil souboj o Prachatice, mezi "béčkem" a "céčkem" Horalů. Utkání mělo speciální náboj zejména pro Pavla Študlara, který trénuje "B" tým, ale jako brankář figuruje na soupisce "C" týmu. Dnes se tedy postavil proti "svým". Dlužno říci, že hráči svého kouče vůbec nešetřili a od počátku na "hosty" vlétli. Ti se však nedali zastrašit, hráli obětavě a snažili se oplácet stejnou mincí. Ke střelám se však dostali až při jediné své přesilovce, bohužel bez efektu, Když už se zdálo, že úvodní část skončí bez branek, poslal Petr Mráz těžkou nahrávku vzduchem z obranné třetiny až na útočnou modrou na Víta Matouška, který zpracoval, podařilo se mu plácnout do míčku a ten prošel mezi betony Študlara - 1:0. Na tabuli svítil čas 14:38. Prostřední patnáctiminutovka patřila téměř celá "béčkařům", kteří několikrát povozili své soupeře jako na kolotoči. Největší šance měli při své přesilovce, ale Študlar se několikrát vyznamenal, i když mu nechybělo štěstí. Povzbuzeni pouze jednobrankovou ztrátou se "céčkaři" vrhli za vyrovnáním. Z jejich aktivity pramenily příležitosti, z nichž největší měl hned dvakrát Petr Valenta, který byl sám totožně sám před prázdnou brankou. V prvním případě jej však skvěle vychytal Kolka, ve druhém neměl hokejku na zemi a oranžový nesmysl trestuhodně promáchl. Opět se tak potvrdilo otřepané - nedáš dostaneš. Śtudlar nejprve vytáhl fantastický zákrok proti Trojanovi, když příložníkem lapil jeho dorážku do prázdné a pak v leže ještě další. V 41. minutě však ale pouze nad sebe vyrazil lehkou střelu Víta Matouška a ta obloukem zapadla za jeho záda - 2:0. Ve 43. minutě se pak kolem obránce prosmíkl Jiří Sitter, změřil gólmanovi teplotu a uzavřel konečné skóre zápasu na 3:0! Přítomní diváci se však rozhodně nenudili, protože, jak poznamenal Petr Mráz: "Byl to pěknej pouťák!"

Trenér B-týmu a brankář „céčka“ Pavel Študlar měl po zápase promíchané pocity: „Dnes se mi utkání nehodnotí lehce. Z pohledu trenéra jsem samozřejmě rád za výhru, i když hra zdaleka nebyla ideální. Z pohledu brankáře jsem však naštvaný, protože (když už jednou za "uherský rok" nastoupím do branky) chci vyhrávat a dnes se to nepovedlo. Něco jsem chytil, ale tři míčky prošly a zejména ten druhý (taková moje klasika!) rozhodl o tom, že nevyrovnáme. Hráče před sebou ("céčkaře") musím pochválit, dnes hráli obětavě a udělali maximum, stejně jako já, pro zisk bodu, ale bohužel to nestačilo!“

Branky: 15. Matoušek (P. Mráz); 41. Matoušek (Šmídmajer); 43. J. Sitter (Bílý)